Trnavské rybníky
reklama

Otužilci si užívali vodu dolnodubovskej priehrady. A pomohli Samkovi

AKTUALITY - Región | 18.11.2018, 19.56, prispievatelia

Voda bola podľa otužilcov teplá.

Otužilci si užívali vodu dolnodubovskej priehrady. A pomohli Samkovi

Pravidelnou účastníčkou zrazu otužilcov je aj Adriana Kubišová z klubu Trnavskí bíli medvedi. Foto: Pavol Machovič

BESST
reklama

 

Do vody priehrady v Dolnom Dubovom sa v nedeľu popoludní ponorilo až 180 odvážnych žien a mužov z rôznych otužileckých klubov zo západného Slovenska.

 

Teplota vzduchu sa pohybovala okolo 8 stupňov, teplota vody dosahovala 7,5 stupňa Celzia.

 

Pre bežného človeka bola nepredstaviteľne studená, otužilci z Chtelnice, spod Bradla, Hlohovca, Veľkých Uheriec, Bratislavy, Partizánskeho, Dunajskej Lužnej, Bánoviec nad Bebravou a ďalších miest a obcí však nad ňou ohŕňali nos. Na toto ročné obdobie by privítali o pár stupňov chladnejšiu.

Potulky Malým Rímom
reklama

 

,,Voda je už studená, aj keď pre otužilcov je ideálna od štyroch stupňov Celzia dolu. Ale aspoň si ju účastníci o to dlhšie užili a verím, že aj takáto voda ich už trošku zatriasla,“ povedal Ľuboš Andel z klubu Trnavskí bílí medvedi, ktorý podujatie v Dolnom Dubovom už pravidelne organizuje.

 

Otužilcom sa z ,,teplej“ vody príliš nechcelo, prví vychádzali približne po dvanástich minútach, tí najvytrvalejší v nej pobudli viac ako 25 minút!

 

A aj keď medzi sponzormi tohto čoraz populárnejšieho podujatia boli až dve pohrebné služby, všetci, čo priehrady vstúpili, z nej aj bez problémov vyšli.

 

Ozdobou dolnodubovského otužileckého podujatia sú každoročne ľadové medvedice z Ostratíc.

 

 

Otužilcov okrem horúceho čaju, ktorý im na brehu podávali, hriala ešte jedna vec.

 

Trnavskí bílí medvedi aj tento rok zorganizovali zbierku pre miestneho chlapca Samka Slobodu, ktorý má po detskej mozgovej obrne postihnuté všetky končatiny. Výťažok pomôže pri jeho rehabilitácii a cvičeniach.

 

Tento mladý muž mal v nedeľu otužileckú premiéru. Po prvom krátkom pobyte sa do vody po chvíli vrátila aj druhýkrát.

 

Studená voda prilákala nielen ženy a mužov, ale aj niekoľko detí.

 

Ak niekým voda trochu zatriasla, tak prvou pomocou bol horúci čaj.

 

text: pm

foto: Pavol Machovič

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama