Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Nedeľa 20. 1., meniny má Dalibor, zajtra Vincent.Význam mien.

Martin Čapo: Práca realitného máklera je celoživotná profesia

Vydané 23.11.2018 o 16.21, reklamný článok

Realitná profesia je opradená v širokej verejnosti rôznymi predsudkami. Na jednej strane panuje názor, že zárobky realitných maklérov sú nadpriemerne lukratívne a lákavé. Na druhej strane, časť verejnosti nevie prísť realitným maklérom na meno, pretože ich prácu spájajú s nízkou kvalitou služieb. Ako to je naozaj? Kto môže robiť prácu realitného makléra a ako by sa mala robiť dobre? Odpovie Martin Čapo z realitnej kancelárie RIEŠIME BÝVANIE.

Martin Čapo: Práca realitného máklera je celoživotná profesia

 

Zastávam názor, že táto práca musí byť celoživotnou profesiou. Aby sa totiž ľudia obracali na realitného makléra so žiadosťami o jeho služby, je potrebná dôvera.

 

Vyplýva to z toho, že maklér má obslúžiť často najväčšiu investíciu v živote človeka, a zároveň po voľbe partnera a výchove dieťaťa, je jeho tretie najdôležitejšie životné rozhodnutie práve výber miesta na život.

 

 

Ako môže teda maklér dôveru získavať?

Keďže dôvera je základným parametrom úspešnosti makléra, musí si ju cieľavedome a dlhodobo budovať. Čím je človek starší, tým má viac priateľov a známych.

 

Ak zároveň cieľavedome ako maklér pracuje na tom, aby si vybudoval bázu spokojných klientov, po rokoch existuje slušná skupina ľudí, ktorí mu veria.

 

Cieľom je, aby si ľudia odovzdávali telefónne číslo na makléra medzi sebou ako dobrú referenciu. Podobne ako si predávajú kontakty na dobrých lekárov alebo iných odborníkov.

 

 

Dôvera je teda jedna vec. Čo ďalšie by mal maklér mať?

Ďalším parametrom sú odborné znalosti. Maklér musí vedieť zaujať naozaj odborné stanovisko. Znalosti z odboru ekonomiky, obchodu, práva, psychológie alebo stavby sú teda potrebné.

 

A ďalšou vecou sú vôľové vlastnosti. Musí to byť človek, ktorý sa vie sám motivovať a sám sa riadiť. Je to otázka rozhodnutia kedy ráno vstávať, kedy chodiť na obhliadky, ako hľadať klientov.

 

My ako kancelária mu vieme pomôcť na ceste za úspechom, no prvá iniciatíva musí prísť od neho.

 

 

Akí ľudia by sa naopak nemali o prácu realitného makléra uchádzať?

Musím povedať, že profesia realitného makléra je na Slovensku často vnímaná mylne.

 

Niekedy je to posledné útočisko neschopných. Inokedy miesto, kam ľudia idú, pretože si myslia, že zarobia veľké peniaze. A to sú tí, ktorí zlyhávajú ako prví. 

 

V našej kancelárii máme dobrých maklérov s rôznym profesijným backgroundom od dramaturgičky cez riaditeľa pobočky banky až po delegátku.

 

Ich pracovná genéza je naozaj rôzna. No dôležitá je motivácia.

 

 

 

Aká je motivácia správneho realitného makléra?

Myslím si, že poslanie makléra netkvie v peniazoch alebo provízií, ale v tom, že sa môže pozitívne dotknúť života ľudí. Poslaním a úlohou makléra je vytvoriť klientovi nový domov.

 

Maklér je podľa mojich skúseností najšťastnejší vtedy, keď dostane pozitívnu referenciu. Áno, vedľajším efektom toho celého sú i peniaze, tie ale nie sú prvoradou motiváciou správneho makléra.

 

Keď zvládnete všetky techniky a prijmete túto profesiu za svoje poslanie, začne sa dostavovať pocit spokojnosti. Vašou motiváciou už nebude najbližšia provízia ani celoročné výsledky, ale to, akým smerom sa bude vyvíjať váš život.

 

Toto je filozofia, s ktorou v RIEŠIME BÝVANIE pristupujeme k našej práci a ku kariére našich maklérov.

 

 

Má RIEŠIME BÝVANIE dobrý tím?

Je viac kancelárií, ktoré majú pomerne veľký tím. No ich slabou stránkou je, že spolu nevydržia dlho. Po istom momente odchádza niekedy i polovica osadenstva.

 

To sa stáva kanceláriám, ktorých tím a motivácia sú postavené iba na pravidlách a obchodných výsledkoch. Na to, aby človek vedel dlhodobo fungovať, musí totiž existovať istý tím spirit. Spoločné videnie vecí a priorít.

 

Chápeme, že každá osobnosť je iná, a vítame to, pretože aj každý klient je iný, ale členovia tímu musia mať i niečo spoločné.

 

--- --- ---

Martin Čapo zavíta vo štvrtok 29. novembra o 19:00 na workshop do trnavského Malého Berlína, kde zodpovie aj otázku: Ktorých 8 omylov sa dopúšťa každý kupujúci či predávajúci, ako si zabezpečiť americký dôchodok a ako by mal vyzerať vzťah s realitným maklérom? Viac informácií nájdete a prihlásiť sa môžete TU.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Janečka podpísal v Spartaku zmluvu, prichádza za skromných podmienok

Janečka podpísal v Spartaku zmluvu, prichádza za skromných podmienok

Na futbalistov Spartaka čaká v sobotu ďalšia previerka. O 13:00 nastúpia v Györi proti domácemu Györmotu.... celý článok

BÁBENCE: V januári sa v trnavskej pôrodnici narodili krásne detičky

BÁBENCE: V januári sa v trnavskej pôrodnici narodili krásne detičky

Syn sa narodil aj poslancovi mestského zastupiteľstva v Trnave Ľubošovi Kollárovi. celý článok

Spartaku sa počas prípravy nedarilo ani v Maďarsku

Spartaku sa počas prípravy nedarilo ani v Maďarsku

Futbalistom Spartaka to v príprave zatiaľ výsledkovo nejde. Z víťazstva sa netešili ani v treťom... celý článok


reklama

Victory Tip 2017

reklama

Synagóga Café Fiat Doblo El Gauco Fiat Tanex Autoumývareň Industry Praktická ambulancia Trnava Fragile pridany Duo Rytmus Gašparík 2018 Marell Trnavské rádio

reklama

Aktuálne video

FOTO: S Adamcom sa lúčili na štadióne známe futbalové tváre a tisíce fanúšikov

FOTO: S Adamcom sa lúčili na štadióne známe futbalové tváre a tisíce fanúšikov

Truhlu s Jozefom Adamcom odprevádzali po emotívnom obrade zo štadióna za tónov Silenzia a potlesku fanúšikov... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-1°C
-2°C
-1°C

aktualizácia: 8:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2019 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda leto 2018

reklama