Trnavské rybníky
reklama

Kapela Family Friend má nový videoklip, zachytáva letnú pohodu v Trnave

RELAX - Tí sú naši | 5.12.2018, 09.09, prispievatelia

Mladá trnavská kapela Family Friend začiatkom tohto roka vydala svoje druhé EPčko s názvom Have You Ever. Fanúšikovia sa s ním mohli oboznámiť nielen na nahrávke, ale aj na koncertných pódiách. Prešlo zopár mesiacov a hudobnú stránku doplnila aj vizuálna v podobe prvého oficiálneho videoklipu.

Kapela Family Friend má nový videoklip, zachytáva letnú pohodu v Trnave

Family Friend hrali aj na akcii Leto na korzte. Foto: Marek Martinek

reklama

 

Indie rocková kapela Family Friend rezonuje v Trnave a okolí už nejaký ten čas, a tak ich rozhodnutie predstaviť sa aj zvyšku Slovenska bolo veľmi logické a očakávané.

 

Tento rok si dokonca zahrali aj za hranicami u našich západných susedov priamo v ich hlavnom meste, kde zožali tiež množstvo pozitívnych ohlasov.

 

Vystupovať začali aj v ďalších mestách, a tak sa toto štvorčlenné zoskupenie dostáva čoraz viac do širšieho povedomia.

reklama

 

Tento rok bol pre skupinu Family Friend kľúčový. Nielenže vydali svoje druhé EP, ale zahrali si aj na viacerých letných festivaloch a koncom roka úspešnú šnúru zakončili ich prvým videoklipom. Čo ich k tomu viedlo?

 

„Myšlienka urobiť video k jednej z našich skladieb u nás rezonovala už dlhšie a som neskutočne rada, že sa nám to napokon podarilo. I keď sme vedeli, že k natáčaniu sa dostaneme až na jeseň, vybrali sme nakoniec skladbu June. Teší ma, že sa nám podarilo osloviť veľmi šikovného filmára a fotografa Romana Stráňaia, ktorý odviedol úžasnú prácu. Okamžite sme si s ním všetci štyria sadli a veľmi dobre sa nám s ním spolupracovalo,“ pochvaľuje si prácu na pľaci speváčka Lenka Molnárová.

 

Z nahrávania si odniesli hneď niekoľko vtipných momentov, na ktoré všetci v kapele radi spomínajú. Hlava Family Friend Martin Molnár prezradil viac:

 

„Neviem, či sme sa vôbec niekedy tak dobre všetci štyria zabavili. Vôbec sme nemali pocit, že v podstate pracujeme. Roman od začiatku vedel navodiť príjemné priateľské prostredie a veľmi rýchlo sme zabudli, že v ruke vôbec drží nejakú kameru.“

 

Hoci má skladba skôr letný nádych, jej videoklip sa odohráva medzi zlatisto sfarbenými listami stromov, na poli či v klube, no ako sami členovia zdôrazňujú, veľmi dôležité pre nich boli najmä lokácie, ktoré ľuďom bližšie predstavia ich rodné mesto.

 

„Všetci štyria sme sa narodili v Trnave, toto mesto milujeme a chceli sme ho priblížiť aj zvyšku sveta. Scenár sme si zostavovali svojpomocne a naschvál sme vyberali miesta na natáčanie ako Pešia zóna alebo Bernolákova brána. Trnavčanom možno prídu už opozerané, ale ostatným ľuďom vždy prídu krásne a nezvyčajné,“ vysvetľuje Lenka.

 

 

Okrem speváčky Lenky a gitaristu a vokalistu Martina tvoria indie rockové zoskupenie Family Friend aj bubeník Denis Čapkovič a basák Marek Petrík.

 

Všetci štyria veria, že aj vďaka tomuto videoklipu sa im podarí lepšie sa identifikovať s kapelou a že budú svoju tvorbu môcť rozšíriť medzi ďalšie publikum.

 

Určite odporúčame dopozerať ich videoklipovú prvotinu do konca, je nabitá akciou naozaj do poslednej sekundy.

 

Sledujte aj ich facebookovú stránku, na ktorej sa dozviete všetky potrebné informácie o ich nadchádzajúcich koncertoch a všetkých dôležitých novinkách.

 

Family Friend vystúpia aj na Adventných trhoch v Trnave v stredu 12. decembra po 18:00 v rámci podujatia Slovensko spieva koledy.

 

(TS, krj)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama