Mladší žiaci ukázali v Nových Zámkoch svoj plavecký talent

ŠPORT - Plávanie | 11.12.2018, 16.07, prispievatelia

Plavci STU Trnava sa zúčastnili Zimných majstrovstiev SR mladších žiakov v Nových Zámkoch (6.- 8. decembra) za účasti 232 pretekárov zo 45 klubov. V silnej konkurencii štartovalo aj 13 plavcov STU Trnava, ktorí dosiahli výborné výsledky.

Mladší žiaci ukázali v Nových Zámkoch svoj plavecký talent

Trnavská výprava na pretekoch. Foto: archív klubu

Najviac sa darilo Jakubovi Palkovičovi, ktorý získal 2 strieborné a 2 bronzové medaily v disciplínach 100 a 200 metrov polohové preteky, 100 metrov motýlik a 200 metrov voľný spôsob.

Júlia Mečiarová získala v disciplínach 100 a 200 metrov znak, 200 metrov prsia a 200 metrov polohové preteky 4 bronzové medaily.

Plavci STU Trnava plávali výborne aj v štafetách, kde získali 1 striebornú a 3 bronzové medaily.

V štafetách plávali žiaci v zložení: Ema Mária Horská, Adela Valášková, Nina Radosavljevič, Júlia Mečiarová, Zuzana Dršková, Jakub Palkovič, Jakub Gabriel, Jakub Nádašský, Michal Daniš.

Ani ďalší plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a všetci si zlepšili svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Maximilián Pekarčík, Margaréta Hudecová, Jasmína Šimurdová a Petra Kocánová.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Tatiany Bergmannovej a Ladislava Hlavatého 12 medailí: 3 strieborné a 9 bronzových medailí a úspešne uzavreli zimnú sezónu tejto vekovej kategórie.