Gladiátori nestačili na Považskú Bystricu, v piatok hostia Martin

ŠPORT - Hokej | 13.12.2018, 08.03, prispievatelia

Trnavčania znížili na rozdiel jediného gólu až 42 sekúnd pred koncom duelu.

Gladiátori nestačili na Považskú Bystricu, v piatok hostia Martin

Ilustračné foto: shutterstock.com

Zápas proti priebežne ôsmej Považskej Bystrici začali lepšie Trnavčania, keď po deviatich minútach otvoril skóre Marek Lindeman. O minútu a jednu sekundu vyrovnal Jakub Cíger a hostí do vedenia poslal v poslednej minúte prvej tretiny Juraj Ďurkech.

Krátko po polovici zápasu využil presilovú hru hosťujúci Marian Koleda a pred poslednou tretinou strácali domáci na hostí dva góly.

V 49. minúte zvýšil na 4:1 z pohľadu Považskej Bystrice Jakub Pšurný a zdalo sa byť rozhodnuté. Keď domáci Filip Hudec znížil na 2:4 ostávalo do konca duelu ešte takmer desať minút.

Gladiátori dokonca upravili na rozdiel jediného gólu, ale Ninovi Szalayovi sa to podarilo až 42 sekúnd pred záverečnou sirénou.

Po prehre 3:4 strácajú gladiátori na ôsmu pozíciu zaručujúci miestenku do play-off už štrnásť bodov.

Už v piatok 14. decembra hostia Trnavčania na domácom ľade Martin. Zápas sa začína o 17.30.

1. HOKEJOVÁ LIGA – 16. KOLO

HK Gladiators Trnava – Považská Bystrica 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Góly: 9. Lindeman, 51. Hudec, 60. Szalay – 10. Cíger, 20. Ďurkech, 35. Koleda, 49. Pšurný

Strely: 27:43
Vylúčenia: 4:8
Presilovky: 0:1