Trnavské rybníky
reklama

Vianoce Danky Bartekovej: Na Štedrý deň začína so suchým tréningom

ŠPORT - Športová streľba | 25.12.2018, 13.31, prispievatelia

"Nie som typ na predsavzatia, ale teším sa, že sa niečo staré prelomí do nového," povedala Danka Barteková k téme striedania rokov.

Vianoce Danky Bartekovej: Na Štedrý deň začína so suchým tréningom

Danka Barteková. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Čarovná atmosféra, keď je rodina pokope, výroba oblátok, ale aj pár dní oddychu od tréningu. To sú ideálne Vianoce podľa strelkyne Danky Bartekovej.

 

V rozhovore o najkrajších sviatkoch roka skvelá športovkyňa aj známa športová funkcionárka viackrát zdôraznila, že sa teší na krátke ničnerobenie.

 

"Už síce zarezávam v kondičnom tréningu, ale na Vianoce si doprajem zopár dní voľna. Na chvíľu si len tak vyložím nohy a zastavím sa v čase. Tieto chvíle si veľmi vážim. Zdobím stromček, teším sa z dobrôt, aj keď mám to šťastie, že nie som na sladké a nemusím vianočné koláče. Teším sa však na oriešky a ovocie, trochu popustím uzdu. Nechcem žiť tak asketicky ako predtým," povedala ešte pred Vianocami Barteková pre agentúru SITA.

ŠUPA technika
reklama

 

Dvojnásobná majsterka Európy z tohtoročného Leobersdorfu priznala, že nevarí a rada sa nechá u rodičov pozvať k sviatočnému stolu.

 

"Pečenie oblátok je jediná úloha, ktorú doma mám, aj keď rada pridám ruky k dielu aj k pečeniu," podotkla dlhoročná reprezentantka v skeete.

 

Bez tréningu zostane Barteková maximálne 2-3 dni, potom jej už bude chýbať pohyb. Prezradila však, že istú činnosť spojenú so streľbou každú rok začína práve počas Vianoc.

 

"Na Štedrý deň si vyčlením hodinku na začiatok suchého tréningu. Rozbalím si doma pušku, postavím sa pred zrkadlo a nahadzujem. Ten pohyb musí byť rýchly a presný. Potom takto pokračujem až do februára, u mňa je to tradícia," pripojila zaujímavosť.

 

Záver kalendárneho roka strávi 34-ročná rodáčka z Trenčína rovnako s rodinou zrejme niekde na chate.

 

"Pevne dúfam, že na chate sa stretneme celá rodina a užijem si to aj so synovcami. Bude to tradičná oslava au mňa symbol, že sa niečo končí a niečo zasa začína. Nie som typ na predsavzatia, ale teším sa, že sa niečo staré prelomí do nového," podotkla.

 

Bronzová medailistka z OH 2012 v Londýne považuje končiaci sa rok za úspešnejší ako ten predchádzajúci. V pozitívnom trende chce pokračovať aj v sezóne 2019.

 

"Zmeny, ktoré som urobila pred dvoma rokmi, sa začali ukazovať. Verím v pokračovanie, je to výzva aj radosť, že robota, ktorú robím, má zmysel. Chcem uspieť na troch vrcholoch, čiže na majstrovstvách Európy, majstrovstvách sveta aj Európskych hrách," zdôraznila Barteková.

 

Na otázku, či sa už pozerá aj za horizont budúcej sezóny smerom k OH 2020 v Tokiu, odpovedala:

 

"Zo športového hľadiska je olympiáda v Tokiu ešte ďaleko. Z pohľadu členky Medzinárodného olympijského výboru je to však už blízko. Pre mňa bude dôležité predtým zvládnuť ešte Zimné olympijské hry mládeže v Lausanne, kde som členkou Koordinačnej komisie," uzavrela Barteková.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama