Trnavské rybníky
reklama

Brokári skvelí ako ostreľovači

ŠPORT - Športová streľba | 18.7.2011, 16.39, Tatiana Čuperková

Danka Barteková môže zopakovať svoj excelentný rekordný zápis z minulej sezóny. V tej sa prebojovala na všetkých dôležitých podujatiach až do finále. V predolympijskej sa jej to podarilo už trikrát.

Brokári skvelí ako ostreľovači

Mario Filipovič by si rád zopakoval účasť na olympiáde. Londýn mu však zatiaľ stále uniká. Foto: Tatiana Čuperková

Púpavy pri aleji
reklama

Najskôr si v čínskom Pekingu vystrieľala tretie miesto, potom v austrálskom Sydney piate. Naposledy sa tešila zo štvrtého miesta vo svetovom pohári v slovinskom Maribore. „Som veľmi spokojná,“ tešila sa naša najlepšia skeetarka. „Stále som tento rok v elitnej šestke, a to mi dodáva patričnú sebadôveru pred majstrovstvami Európy a sveta.“ Oboje sa budú konať v srbskom Belehrade. Najskôr na začiatku augusta spoločné majstrovstvá Európy pre všetky disciplíny, tak brokové ako aj guľové. V septembri potom samostatný svetový šampionát pre brokové disciplíny. „Chcem aj v Belehrade pokračovať v týchto výsledkoch. Tento rok už nie je taký dôležitý na umiestnenia, hoci chcem byť čo najvyššie. Olympijskú miestenku som si vystrieľala minulý rok v Mníchove. Teraz sa už musím sústrediť len na to, aby som sa udržala medzi svetovou špičkou.“
Preteky v Maribore boli pre zverenkyňu trénera Juraja Sedláka náročné nielen po športovej stránke. „Celý deň bolo veľmi horúco. Okolo tridsaťpäť stupňov. Takže všetky tri položky sa strieľali v neuveriteľne ťažkých podmienkach. Navyše o zvyšné dve miesta do finále bojovalo v rozstreli až deväť žien. Okrem iných aj s oddielovou kolegyňou Monikou Zemkovou. „Ani finále nebolo jednoduché, začalo sa až večer okolo pol ôsmej. Svetelné podmienky neboli ideálne, terče boli slabo viditeľné a napokon museli organizátori aj tak prerušiť finále pre silný dážď a búrku. Mierne ma to vyhodilo z rytmu, a potom som už neodkázala zabojovať o lepšie umiestnenie a teda o stupeň víťazov,“ kárala sa zbytočne Danka, ktorú od tretej pozície delil len jeden výstrel.

Danka Barteková môže zopakovať svoje finálové účasti spred roka. Foto: Lukáš Grinaj

ŠUPA technika
reklama


Ďalší úspech zaznamenala nitrianska rodáčka a absolventka Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave Zuzana Štefečeková, ktorá výkonom 93 terčov obsadila výborné druhé miesto.
O veľkej smole môže hovoriť ďalší Trnavčan Mário Filipovič. V trape mužov neuspel v rozstreli o finále a končil hneď za jeho bránami na 7. mieste. Od osijeckého bronzového kovu na majstrovstvách Európy v roku 2009 je to však jeho najlepšie umiestnenie na medzinárodnej scéne. „Na treťom stanovišti mi ušiel pravák,“ vyjadril sa Filipovič o smere letiaceho asfaltového holuba. „Zostal som tak pred bránami finále. Prví dvaja si vybojovali miestenku na olympiádu do Londýna. Z nás trapistov ju nemá ešte nikto. Znova ju budeme naháňať v Belehrade,“ vyjadril sa povzbudivo.
Majster sveta z roku 2009 Marián Kovačócy odstrieľal v Maribore priemerný výkon a ocitol sa až v tretej desiatke. Treba však podotknúť, že v generálke na ME sa v Slovinsku len v trape zišlo 150 pretekárov.
Veľký výkon podal v dvojitom trape vekom stále junior Filip Praj. Aj ten, rovnako ako Filipovič, išiel do rozstrela o finále, ale neuspel v priamom súboji s Talianom di Spignom.
Všetky tieto výsledky vzbudzujú pred belehradskými šampionátmi nadšenie a optimizmus nielen do súťaží jednotlivcov, ale aj družstiev.
 

Svetový pohár v Maribore
Ženy
Trap:
1. R. L. Heidenová 72 + 23 (USA), 2. Z. Štefečeková 72 + 21, 46. Sofia Prajová 65, 50. Jana Mezeiová 64
Skeet: 1. D. Žang 72 + 22 (Čína), 4. D. Barteková 70 + 22, 10. Monika Zemková 70, 21. Andrea Stranovská 68
Muži
Trap:
1. J. Serrano (Šp.) 124 + 22, 7. M. Filipovič 122, 26. Marián Kovačócy 119, 35. Erik Varga 118
Dvojitý trap: 1. P. R. R. Wilson 146 + 49 (VB), 7. F. Praj 144
Skeet: 1. A. Golding 124 + 25 (Dán.), 60. Štefan Zemko 117, 95. Michal Gašparík 113, 109. Oliver Pistovčák 111

 


Filip Praj potvrdzuje, že je obrovským talentom v dvojitom trape. Foto: Tatiana Čuperková


 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama