Stolný tenis: Diková z Prievidze triumfovala v Majcichove

ŠPORT - Ostatné športy | 21.1.2019, 08.57, prispievatelia

Druhá januárová sobota bol pre Majcichovčanov stolnotenisová. Tretie kolo Slovenského pohára v kategórii najmladšie žiačky sezóny 2018/2019 usporiadal domáci Table Tennis Club Majcichov.

Stolný tenis: Diková z Prievidze triumfovala v Majcichove

Turnaj Slovenského pohára usporiadali v Majcichove už sedemnástykrát, z toho ôsmy raz v kategórii najmladšie žiačky.

Pri neúčasti jednotky a trojky slovenského rebríčka si celkové prvenstvo prekvapujúco vybojovala až desiata hráčka slovenského rebríčka Bianka Diková z ŠK Prievidza, ktorá po veľkom boji porazila vo finále Veroniku Nagyovú z Pezinka.

Bronz získala Alica Kubjatková z MSK Čadca. Na turnaji sa medzi 37 účastníčkami turnaja nestratili ani dve dievčatá z domáceho stolnotenisového klubu TTC Majcichov – Ema Dominová a Nela Kopáčiková.

Ema Dominová postúpila zo základnej skupiny do vyraďovacích bojov a nakoniec skončila na 13. mieste.

Ešte len začiatočníčke Nele Kopáčikovej sa ušlo 28. miesto. Z výborne zorganizovaného turnaja si najlepšia trojica dievčat už tradične okrem pohárov, medailí a diplomov odniesla aj cukríkové kytice a knižné ceny.