ŠPORT - Futsal | 26.1.2019, 12.49, prispievatelia

Prvý polčas vyhrali o jeden gól hostia.

Trnavskí futsalisti otočili nepriaznivý stav a Žilinu napokon porazili

Pred výkopom duelu Trnavy proti MŠK Žilina. Foto: FB profil klubu

V poslednom domácom zápase základnej časti hostili trnavskí futsalisti žilinský MŠK.

Duel dôležitý pre postavenie tímov v play-off bol v úvodnom polčase opatrný a strely na súperovu bránu posielal najmä domáci gólman Kubíček. Úvodné dejstvo však napokon výsledkovo patrilo hosťom, keď po chybe Paštrnáka zobral loptu Belaník a otvoril skóre duelu.

V druhom polčase mali šance na vyrovnanie Doubravský, Šporánek či Humel, ale ujala sa až individuálna akcia Patrika Levčíka a bolo vyrovnané.

Po akcii Mareka Paštrnáka skončila lopta na tyči brány hostí, ale pohotový Tomáš Veselovský poslal loptu napokon do siete.

Bíli andeli dôležitý zápas zvládli a po lepšom druhom polčase otočili skóre na 2:1 vo svoj prospech.

Trnavčanom patrí po výhre v priebežnej tabuľke piate miesto a najbližší zápas odohrajú v piatok 15. februára o 19.30 v Leviciach. Týmto duelom sa zároveň uzatvára základná časť súťaže.

VARTA futsal liga  – 16. kolo:

Bíli Andeli – futsal – MŠK Žilina - futsal 2:1 (0:1)

Góly: 24. Levčík, 34. Veselovský – 20. Belaník

Diváci: 100

BÍLI ANDELI: Kubíček - Veselovský, Koricina, Doubravský, Humel, Šporánek, Paštrnák, Levčík, Homola, Adámek, Juhás, Babják

MŠK: Kavčák – Dorčik, Ostrák, Gábor, Ševčík, Koleno, Ďuratný, Gavrilov, Belaník, Moravec

Hodnotenie trénera Martina Cintulu:
Veľmi ustráchaný výkon hlavne v prvom polčase, kde sme strácali zbytočné lopty a hrali bez pohybu a komunikácie v obrannej fáze. Hra nemala hlavu ani pätu. V polčase sme si trošku vysvetlili či vlastne chceme alebo nechceme vyhrať a padli aj tvrdšie slová. Výkon v druhom polčase nebol optimálny, ale bojovnosťou a snahou sme zápas ukopali. Musím vyzdvihnúť výkon Kubíčka, ktorý bol znova fantastický a výkon Levčíka bol nadpriemerný.

1   Pinerola Futsal 1994 14 13 0 1 85:24 39
2   Mimel Lučenec 14 12 1 1 93:33 37
3   Wild Boys '02 Bratislava 14 8 1 5 53:31 25
4   ŠK Makroteam Žilina 13 6 5 2 67:53 23
5   FC Bíli Andeli futsal 15 5 1 9 47:66 16
6   Futsal Team Levice 14 5 1 8 35:59 16
7   Lion car MIBA Banská Bystrica 14 4 2 8 61:81 14
8   MŠK Žilina FUTSAL 14 2 4 8 39:65 10