Trnavské futsalové legendy opäť na palubovke, v exhibícii zdolali Slovan

ŠPORT - Futsal | 8.2.2019, 11.20, prispievatelia

V stredu večer sa v trnavskej Mestskej športovej hale odohral exhibičný futsalový večer. Približne tri stovky divákov sledovali najskôr duel trnavských futsalových legiend proti bývalým hráčom Slovana Bratislava a následne sa v prípravnom zápase stretli futsalové kluby dvoch najslávnejších slovenských futbalových značiek.

Trnavské futsalové legendy opäť na palubovke, v exhibícii zdolali Slovan

Trnavské futsalové legendy sa opäť predstavili v akcii. Foto: archív futsalistov Spartaka

V zápase legiend si fanúšikovia v hale mohli zaspomínať na hráčov, ktorí písali v Trnave futsalovú históriu v drese ešte stále najúspešnejšieho trnavského klubu ŠK Mima.

V zostave legiend sa objavili mená ako Ladislav Doka, Matúš Kunka, Peter Sládeček či Ľuboš Adámek.

Na strane belasých sa na palubovke nastúpili odchovanci klubu ako Ivan Pecha, ktorý v kariére obliekal aj dres BATE Borisov, či Andrej Hanták, známy aj s pôsobenia v Petržalke či Dunajskej Strede.

Samotný zápas zvládli lepšie domáce legendy, ktoré sa radovali z víťazstva 4:2.

Do listiny strelcov sa zapísal aj spolumajiteľ futsalového Spartaka Jakub Slaný, ďalšie góly pridali Michal Németh, Ľuboš Adámek a tiež bývalý krídelník futbalového Spartaka Radoslav Ciprys.

Za Slovan sa presadili brankár Mário Gašparovič a Lukáš Buček.

Zápas legiend:

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 4:2 (2:1)

Góly: Slaný, Németh, L. Adámek, Ciprys – Gašparovič, Buček

SPARTAK: Moric – Ciprys, L. Adámek, B. Adámek, Sládeček, Kunka, Slaný, Németh, Doka

SLOVAN: Gašparovič – Hanták, Schustrík, Buček, Pecha, Bočko, Grendár, Ambrozek

Víťazstvo nad úradujúcim majstrom

V hlavnom zápase, ktorý pre trnavských futsalistov slúžil ako príprava pred blížiacim sa play-off sa proti Spartaku postavil ešte stále úradujúci majster Slovenska, ktorý sa však pre finančné problémy v lete prihlásil iba do druhej ligy.

V klube však stále pôsobí viacero bývalých reprezentantov na čele s kanonierom Petrom Haľkom a belasí vedú bratislavskú skupinu druhej ligy bez straty jediného bodu.

V samotnom zápase od začiatku dominovali domáci, ktorí sa v 6. minúte ujali vedenia vďaka pohotovej strele Pavla Outratu. O dve minúty bol rozdiel už dvojgólový.

Nešťastný vlastný gól si strelil kapitán Slovana Martin Grendár. Belasých do zápasu vrátil ďalší bývalý reprezentant Martin Dudáš, aby Spartaku pred koncom prvého dejstva vrátil dvojgólové vedenie druhým gólom v zápase Outrata.

Do šatní sa nakoniec odchádzalo za stavu 3:2, keď sa v záverečných sekundách rovnako druhýkrát v zápase presadil Dudáš. V druhom dejstve dal tréner Cintula šancu aj hráčom z trnavskej juniorky.

Na palubovku sa tak dostal brankár Homola a tiež hráči Trubač a Babjak. Po strele posledného menovaného si dal v 25. minúte nešťastný vlastný gól Attila Vida. Babjak sa následne už sám presadil v 38. minúte.

Utešeným volejom nedal Gašparovičovi žiadnu šancu. Ešte v tej istej minúte pri power-play belasých skóroval do prázdnej bránky Andrej Adámek.

Gólovú bodku za zápasom dal so záverečným klaksónom exspartakovec v drese Slovana Matúš Genčúr. Trnavčania sa tak v prípravnom zápase radovali z víťazstva 6:3.

FC Spartak Trnava – futsal – ŠK Slovan Bratislava 6:3 (3:2)

Góly: 6., 17. Outrata, 8. vl. Grendár, 25. vl. Vida, 38. Babjak, 38. A. Adámek – 8., 20. Dudáš, 40. Genčúr

SPARTAK: Kubíček (21. Vahalík, 31. Homola) – Juhás, Šporánek, A. Adámek, Trubač, Outrata, Dobiš, Doubravský, Paštrňák, Koricina, Levčík, Babjak, Humel

SLOVAN: Gašparovič – Grendár, Vida, Dudáš, Haľko, Rischer, Kozmel, Mikulec, Genčúr