Trnavské rybníky
reklama

Spolumajiteľ futsalového Spartaka: Za Trnavu možno budú hrať aj Brazílčania

ŠPORT - Futsal | 8.2.2019, 13.31, prispievatelia

V lete futsal v Trnave takmer skončil, no ruku mu podal nový majiteľ z Česka. Doteraz sa verejnosti nepredstavil. Stalo sa tak až na exhibičnom zápase trnavských futsalových legiend proti Slovanu Bratislava, v ktorom sa František Moric postavil do bránky.

Spolumajiteľ futsalového Spartaka: Za Trnavu možno budú hrať aj Brazílčania

František Moric. Foto: MTR media

Púpavy pri aleji
reklama

 

Po zápase ochotne poskytol prvý rozhovor, v ktorom naznačil, čo ho do Trnavy priviedlo, aj to aké má s futsalovým Spartakom ciele.

 

 

Predstavili ste sa v exhibičnom zápase legiend. Ako hodnotíte celú derby stredu?

- Osobne si myslím, že sa akcia podarila. Prišlo dosť ľudí, Spartak dvakrát zvíťazil, takže myslím, že to splnilo účel.

ŠUPA technika
reklama

 

Chceli sme pritiahnuť fanúšikov späť na tribúny, pretože v poslednej dobe ich záujem o futsal v Trnave trochu upadol, ale pevne veríme, že sa to zmení.

 

Pracujeme na tom a toto bol jeden z krokov, ktorý sme preto chceli urobiť. Celé to súvisí s tým, že sme znova dostali možnosť používať meno veľkej futbalovej značky Spartak Trnava, preto sme zavolali aj bývalých hráčov a myslím, že to bola pekná akcia, ktorá sa nám podarila.

 

 

V zápase ste sa postavili do bránky, máte za sebou nejaké skúsenosti s brankárskym remeslom?

- Nie, nemám absolútne žiadne skúsenosti, bol to môj historicky prvý štart (smiech). Urobil som to viac-menej ako „hecovačku“, aby som nejako oplatil to, že páni, ktorí sú dnes už bývalými hráčmi, boli ochotní nastúpiť za náš futsalový tím.

 

 

Poďme na futsalový Spartak. Klub ste prebrali spoločne s Jakubom Slaným v lete. Futsal v Trnave ste prakticky preberali v stave klinickej smrti, pretože predošlé vedenie vyhlásilo, že sa klub neprihlási do nového extraligového ročníka. Po vašom príchode sa dal narýchlo dokopy káder, ktorý nakoniec v extralige predsa len začal. Čo vás teda viedlo, k tomu aby ste vstúpili do trnavského futsalu?

- S našim druhým klubom Bazooka Uherské Hradište sme tu hrali asi pred rokom prípravný zápas. Videli sme v tom tíme veľký potenciál, veľkú halu a aj divácke zázemie.

 

Keď sme sa na Facebooku dočítali, že tento klub zaniká a končí svoju činnosť, tak sme sa rozhodli, že oslovíme predošlých majiteľov, či by nám klub nepredali.

 

Takto sme do toho nejako vstúpili, ale všetko to bolo dosť narýchlo, takže začiatok sezóny bol, aký bol.

 

Hlavne vďaka zanietenosti trénera Martina Cintulu a ostatných členov klubu sme sa nakoniec prepracovali na piate miesto, ktoré je momentálne asi náš strop.

 

Vyzerá to však, že sa dostaneme do play-off, kde by sme už chceli niečo dokázať. Našim cieľom je dostať sa do semifinále.

 

 

V lete ste do malého Ríma priviedli viacero českých futsalistov z Bazooky Uherské Hradiště. Niektorí sú v klube dodnes, iní skončili. Ako to funguje pri skladbe kádra? Hlavné slovo máte vy s Jakubom Slaným, alebo tréner Cintula?

- V tomto má voľnú ruku Martin Cintula. Samozrejme, ak má záujem o nejakých hráčov z Česka, tak sa mu ich pokúsime priviesť. Českých hráčov je tu momentálne dosť.

 

Našou prioritou je, aby hrali slovenskí futsalisti, najlepšie z Trnavy. Bohužiaľ, z ich strany zo začiatku nebol veľký záujem, aj keď teraz s odstupom času sa to zlepšilo a domáci hráči sa vracajú.

 

 

Káder sa počas základnej časti vyprofiloval. V januári ste siahli po štyroch zaujímavých posilách. Príchody Levčíka, Outratu, Šporáneka a Paštrňáka sú smerované hlavne k play-off, no majú zrejme pomôcť aj k čo najlepšej východiskovej pozícii po základnej časti.

- Áno, presne tak. Chceli by sme skončiť na piatom mieste, aby sme narazili na Wild Boys Bratislava alebo Makroteam Žilina. Nehovorím, že sú to ľahkí súperi, ale sú hrateľnejší ako Pinerola alebo Lučenec.

 

Čo sa týka pohybov smerom do kádra je možné, že na konci prestupového obdobia ešte nejaká posila dorazí, čo sa odchodov týka, to už je v tejto chvíli uzavreté.

 

 

Na Slovensku sa rozmáha trend brazílskych futsalistov. V Lučenci ich pôsobí až šesť, „kanárici“ hrajú aj za Pinerolu Bratislava a žilinský Makroteam. Vy ste povedali, že prioritou sú domáci futsalisti, je však možné, že by sme aj v trnavskom drese videli hráčov z Brazílie?

- Musím povedať, že Spartak berieme aj ako komerčný projekt, takže nevylučujem, že aj my privedieme nejakých brazílskych hráčov, ale určite to nebude tak, že tu bude hrať sedem Čechov, sedem Brazílčanov a slovenskí hráči budú sedieť na striedačke.

 

To nie je naša cesta. Nevylučujeme však nič. Možno v budúcej sezóne nebude hrať v Trnave sedem Čechov, ale sedem Brazílčanov.

 

 

Toto je prvá sezóna pod vašim vedením v Trnave. Aké sú plány do nasledujúcich ročníkov?

- Nechcem teraz hovoriť o nejakých dlhodobých plánoch, ale čo sa najbližších cieľov týka, najdôležitejšie je, aby sa diváci vrátili späť na tribúny, to je pre nás úplne prvoradé. Po sezóne si sadneme zhodnotíme náš káder, uvidíme, ktorí hráči zostanú a ktorí nie, a samozrejme, za tých ktorí odídu, budeme hľadať náhradu.

 

 

Lanária aj Cyprisa

Ako avizoval majiteľ klubu František Moric, klub pred play-off ešte pracuje na doplnení kádra.

 

Jedným z hráčov, ktorých by tréner Martin Cintula rád videl vo svojom mužstve je aj bývalý hráč futbalového Spartaka Radoslav Ciprys, ktorý má s futsalom bohaté skúsenosti a na stredajšej exhibícii si zahral za tím legiend.

 

„S Radom som komunikoval ešte pred sezónou. Mal trošku problém, pretože bol po operácii kolena a nechcel veľmi ísť do haly. Dnes som ho uprosil, aby prišiel aspoň na zápas legiend. S maličkou dušičkou som veril, že ho nejako nalomí to, že si zase zahrá futsal. Po zápase sme s ním opäť viedli rozhovory na túto tému, no uvidíme. Jeho najväčším problémom je, že hrá dosť vysokú súťaž vo futbale v Česku. Má problém s tréningovým procesom, nestíhal by totiž naše tréningy. Stále je to otvorené, ak by to bolo na mne, Rada by som určite privítal v mužstve,“ poznamenal Cintula.

 

Pripojil sa aj kapitán trnavských futsalistov Andrej Adámek, ktorý po zápase legiend adresoval Ciprysovi jasný odkaz: „V pondelok ťa čakáme v šatni.“.

 

ANDREJ ZVOLENSKÝ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama