Na križovatke na Kopánke osadia STOP-ky, hovoriť sa bude o vybudovaní kruháču
AKTUALITY - Trnava | 5.3.2019, 13.23, Ján Král
Okresný dopravný inšpektorát by v problémovom úseku na Kopánke podporil vybudovanie okružnej križovatky.

Aj takéto nehody už sa na križovatke udiali. Vozidlo na streche a zdemolované plynové zariadenie. Foto: Ján Král
Na križovatke ulíc Jána Hlubíka, Slnečná a Ustianska sa chystá zmena dopravného značenia.
Čoraz frekventovanejší uzol, kde sa za posledný rok udialo viacero zle vyzerajúcich nehôd, už rieši Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva policajného zboru v Trnave.
V lokalite prichádza k zrážkam vozidiel, scenár býva pritom často veľmi podobný, keď vozidlo idúce po Ulici Jána Hlubíka z novej štvrtej Pekné pole nedá prednosť vozidlu idúcemu po Slnečnej smerom na Ustiansku ulicu.
Naposledy k takejto kolízii prišlo v predposledný februárový deň. Už 1. marca zaslal inšpektorát podnet na zmenu dopravných značiek.
"Polícia navrhuje vymeniť dopravné značenie Daj prednosť v jazde za Stoj, daj prednosť v jazde na všetkých vedľajších cestách a tiež domaľovanie vodorovného dopravného značenia na vozovke - Priečna súvislá čiara s nápisom STOP," informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.
"Polícia nemá hlásený v uvedenom úseku zvýšený počet dopravných nehôd, môže tu však dochádzať ku škodovým udalostiam, ktoré si účastníci môžu riešiť bez prítomnosti polície, ako poistné udalosti," podotkla.
Faktom však je, že viaceré nehody sa na križovatke stali. Autá tu po haváriách už skončili na streche, niektoré v plote priľahlého domu, alebo na chodníku.
Dokonca prišlo k poškodeniu plynového zariadenia, ktoré sa pri križovatke nachádza.
Pri výjazde z Pekného poľa bude STOP-ka na tabuli aj na zemi. Značenie pribudne aj na ďalšej vedľajšej ulici. Foto: Ján Král
Mestský úrad v Trnave nám ešte v januári poskytol stanovisko, podľa ktorého vybudovanie kruhovej križovatky nie je v lokalite možné z priestorových dôvodov, ani z hľadiska organizácie dopravy - križovania dvoch samostatných jednosmeriek s obojsmernou komunikáciou.
Z aktuálneho stanoviska dopravného inšpektorátu to ale vyzerá, že táto téma ešte nie je definitívne zavrhnutá.
"Ak by sa uvažovalo s prebudovaním križovatky na okružnú, polícia by takéto riešenie z hľadiska bezpečnosti a plynulosti podporila, pričom toto riešenie bude prerokované na najbližšom stretnutí s vedením mesta Trnava," dodala Kredatusová.