Trnavské rybníky
reklama

Blog Šoková terapia: Najlepšia obrana je útok

BLOG - Šoková terapia | 21.7.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

V niektorých oblastiach mi chýba priebojnosť. Väčšinou ide o banality, ale potom mám z nich výčitky svedomia. Keď si niečo objednám cez internet a zistím neskôr, že sa mi to nepáči, alebo mi to nesedí, nevyužijem možnosť vrátiť to.

Lebo sa mi nechce, alebo považujem 20 eur za sumu, ktorú môžem oželieť.
Rovnako tak riešim aj priamu konfrontáciu. Málokedy dotyčnému človeku poviem do očí, čo si myslím, lebo sa: 1. Hanbim, 2. Nemám na to odvahu, 3. Som hlúpa
Už sa mi stalo, že som zaplatila za nejakú službu, s ktorou som nebola spokojná len preto, že mi bolo trápne oponovať. Ja viem, škodím sama sebe a mala by som s tým niečo robiť. Takto mi o chvíľu budú môcť ľudia aj na hlavu nas..ť a ja im ešte za to poďakujem.
O to viac sa bavím na situácii, do ktorej sa nedávno dostal môj kamarát. Pred pár dňami sme spoločne cestovali na dovolenku do Talianska. Zastal nám na benzínke, aby sme si mohli odskočiť na cik pauzu a on nás zostal čakať v aute . Keď sme o pár minút vyšli na parkovisko, zbadali sme naše auto odparkované úplne inde. Zdalo sa nám to divné a náš pocit umocnil sám kamarát. „Rýchlo nasadajte a ideme,“ vyštekol na nás s úsmevom aj červenou tvárou od hanby. Až keď sme boli bezpečne na diaľnici, pustil sa do vysvetľovania. „Keď ste odišli, ja som zostal sedieť v aute a hral som sa s navigáciou. Vtom do mňa niekto zozadu nabúral. Vybehol som z auta a strašne som tomu človeku vynadal. Do slepých debilov. Najprv po anglicky a keď mi došli slová, tak aj po slovensky. Ten chudák, tuším to bol Holanďan, nestihol ani ceknúť. Až keď som sa vyzúril, poobzeral som sa okolo seba a nešlo mi do hlavy, prečo parkujem inde. Až vtedy mi došlo, že ako som sa hral s navigáciou, nezatiahol som ručnú brzdu ani nezaradil rýchlosť. A ako som mal sklonenú hlavu, pomaličky som cúval, až som nacúval do toho karavanu. Takže som vlastne ja nabúral jeho. Keď mi to došlo, bolo už neskoro na ospravedlnenia, aj tak som tomu chudákovi, ktorý za nič nemohol, zobral všetky tromfy z rúk tým, že ja som vynadal jemu,“ uchechtával sa už poriadne nahlas. Príbeh za všetky drobné. Taký, ktorý ešte pár mesiacov bude vzbudzovať v našej partii salvy smiechu. Aj keď kamarát nebol v práve, treba mu uznať jedno. Najlepšia obrana je útok, za každých okolností.
 

Nový Hlohovec
reklama

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama