Stolný tenis: Majcichovčanka Mažgútová bola na majstrovstvách oblasti strieborná

ŠPORT - Ostatné športy | 7.3.2019, 18.44, prispievatelia

V sobotu 23. februára sa v Bojničkách pri Hlohovci uskutočnili Majstrovstvá trnavskej oblasti v stolnom tenise v kategóriách muži a žiaci pre rok 2019. Pre klub TTC Majcichov znamenal oblastný šampionát jednu striebornú medailu vo dvojhre a jednu bronzovú medailu vo štvorhre.

Strieborná Ema Mažgútová. Foto: Tibor Kollár

Na majstrovskom podujatí trnavskej oblasti medzi žiakmi výborne zahrali obidve hráčky TTC Majcichov Ema Mažgútová a Ema Dominová.

Strieborná medaila sa však ušla len Eme Mažgútovej, keď vo finále prehrala s Marekom Hulíkom z Jaslovských Bohuníc.

Pre Majcichovčanku, ktorá hrá stolný tenis iba rok, je to prvý cenný kov. Ema Dominová po postupe zo základnej skupiny tiež bojovala o medailu, po tesnej štvrťfinálovej prehre 2:3 (vyhrávala už 2:0) však nakoniec obsadila 5. až 8. miesto. Ďalší z Majcichovčanov Ján Sládkovič obsadil 9. až 14. miesto.

Medzi mužmi sa majcichovským hráčom ušla medaila aj vo štvorhre, keď bronz za 3. miesto získala dvojica Karol Nagy a Róbert Kollár ml.

Vo dvojhre sa najviac darilo Róbertovi Kollárovi ml., ktorý svoje účinkovanie na turnaji ukončil v osemfinále (9. až 16. miesto). Karol Nagy sa umiestnil na 17. mieste a Samuel Domin na 34. mieste.

Titul majstra trnavskej oblasti získal Daniel Brenessel z Piešťan. Oblastných majstrovstiev sa zúčastnilo celkom 67 hráčov.