Spartak nezvládol zápas so Sereďou, bude hrať v skupine o záchranu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.3.2019, 16.27, Ján Král

Spartak nezvládol rozhodujúci zápas o umiestnenie v prvej šestke. Na Myjave prehral so Sereďou 1:3, hoci v zápase viedol. Po základnej časti andeli obsadili až ôsmu priečku.

Spartak nezvládol zápas so Sereďou, bude hrať v skupine o záchranu

Fanúšikovia Spartaka zaplnili štadión. Foto: Štefan Horváth

V zápase hranom na Myjave, bola síce ako domáca vedená Sereď, tribúny však z drvivej väčšiny zaplnili trnavskí fanúšikovia, ktorí hnali svoj tím dopredu. Spartak začal aktívne, tlačil sa dopredu a zavrel súpera na jeho polovici. V piatej minúte Grendelovu plávajúcu strelu Penksa len s námahou vyrazil na roh.

Kapitán andelov zamestnal gólmana Serede aj v 10. minúte. Príkladná aktivita ale Trnavčanom vydržala iba pätnásť minút, v ďalšom priebehu hry mali problém vykombinovať súpera a dostávať sa do šancí.

Sereď sa po štvrťhodine hry prebrala z úvodnej letargie a po prieniku Susa zakončoval strelou do bočnej siete Menich. Trnavský ochranca svätyne Rusov mal prácu aj v dvadsiatej minúte, aj po veľkej príležitosti Moronga si ďalej držal čisté konto.

Andeli kopali v prvej dvadsaťminútovke päť rohových kopov, potom však Sereď eliminovala trnavské úsilie a dlhé minúty sa hralo medzi šestnástkami.

V závere prvého dejstva ešte raz skúsil streľbu Grendel, no mieril nad.

Trnavský gólový moment prišiel v 54. minúte. Michalík fauloval zhruba dvadsať metrov od bránky Lovata. Priamy kop si postavil Grendel a loptu zatočil do bránky.

Nováčik súťaže bol blízko k vyrovnaniu po hodine hry, Morongov technický pokus zo šestnástky zazvonil o brvno.

V 70. minúte unikol po ľavej strane Iván, odcentroval do päťky, kde sa Sus pretlačil cez Lovata a vyrovnal na 1:1.

Trnava potrebovala vyhrať, aby sa dostala do prvej šestky. Depetrisova hlavička po Grendelovom centri gólom neskončila.

Na opačnej strane Rusov zachránil po hlavičke Michalíka po štandardke. Nasledoval roh, center podvihol na prvej tyči Abena, ale len priamo na hlavu Hučka a ten zblízka strhol vedenie na stranu Serede. Andeli sa pokúšali vyrovnať, ale na obranný val súpera nedokázali nič vymyslieť.

Trnavskú bezradnosť podčiarkol v 89. minúte Čonka, keď si Mečiarov center trafil do vlastnej siete. Po výsledku 3:1 obsadila po základnej časti šieste miesto Sereď, Trnava bude bojovať v nadstavbe v skupine o záchranu.

Fortuna liga – 22. kolo:

ŠKF iClinic Sereď – Spartak Trnava : (0:0)

Góly: 69. Sus, 79. Hučko, 89. vlastný Čonka - 54. Grendel

ŽK: Baez, Iván, Špehar, Hučko – Lovat, Grendel, Čonka

Rozhodovali: Sedlák – Hancko, Ferenc

Diváci: 2543

SEREĎ: Penksa – Menich , Ba (46. Špehar), Michalík, Hučko – Baez, Adekuoroye – Sus, Morong (78. Mečiar), Iván – Lačný (70. Kuzma). Tréner: Stromšík.

SPARTAK: Rusov – Turňa, Abena, Košút (81. Pekár), Čonka – Janečka, Grendel – Ashiru (73. Tavares), Yilmaz, Markoski (46. Lovat) – Depetris. Tréner: Ščasný.

Hlasy trénerov pre RTVS

Michal Ščasný (tréner Trnavy): "Zápas sme mali dobre rozohraný, podporovali nás fanúšikovia. Inkasovali sme gól, keď sme nepokryli hráča na našej pravej strane. Začalo to u Ashirua. Čaká nás teraz dôležitý pohárový zápas v Košiciach."

Karel Stromšík (tréner Serede): "Vedeli sme, že Trnava obmenila káder, že to bude ťažký zápas. Sledovali sme ju na Slovane, rozobrali sme si hráčov, čo by na nich platilo a bolo úžasné, že naši hráči pokyny splnili do bodky. Za to im patrí veľká vďaka. Proti majstrovi sa nehrá každý deň, úžasné je, že sme porazili minuloročného víťaza ligy a dostali sa do prvej šestky. Bol to futbal hore – dole, bez veľkého taktizovania, hralo sa na víťazstvo. Trnave sme chceli oplatiť porážku z prvého zápasu."