Futbalová glosa: Taký pas som dal za obranu, že porád tri neprijaté hovory od Florentina Pereza

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 18.3.2019, 13.34, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

počasíčko na nedelu sme mali jak z katalógu. Také slniečko, že Sedlo vytiahol opalovací krém. Proti ašpirantovi na postup sme boli viac ako vyrovnaným súperom.

Na našu smolu však sme ako ementál. Dobre chutíme, aj vyzeráme, len máme no, nejaké tie diery.

Od 8. minúty sme preto po dvoch chybách inkasovali. Benko po spätnej prihrávke sa mohol Matúša spýtať, kam ju má poslať - 0:1.

Zo strany hostí to bolo na dlhšiu dobu maximum. Bol tam síce badateľný vekový rozdiel, ako také veci, že štart na loptu, beh na 10 metrov bez defibrilátora a tak, ale v strede rozumček, na našu smolu sme však pekne rozohrané akcie nedotiahli do úspešného konca.

Velká škoda Danielitovej šance, ale rozhodol sa, že dá gól, čo roztrhne sito v bráne a po ceste na orbitálnu stanicu, vezme aj sito za bránou, asi budú trochu v Austrálii prekvapení, keď im tam tam dopadne taká modrobiela lopta.

Potom ma vytočil rozhodca. Taký pas som dal za obranu, že porád tri neprijaté hovory od Florentina Pereza, Danielito sám na brankára, on pískne ofsajd.

Na smiech aj v Bučanoch. Keby som sa nebál, či to neni náhodou syn, tak porád čapáka.

Sedlo potom načechral loptu na Jeďove šediny, v behu sa tuším ale po troch rokoch odlepil od zeme, hlavička, lopta však tesne minula lavú žrď. Polčas 0:1.

Vedeli sme, že na súpera máme, na hrote sa znovuobjavil Holo, inak on je tiež Peťo. A to ste myslím nevedeli, ale už áno.

A to bolo tak. Sedlo v strede zabojoval, loptu posunul do šírky doľava, riskantý ťah, lebo práve som tým smerom bežal, loptu som rýchlo otočil na pravo, Danielito posunul na Hola a tie milióny, čo sme doňho vrazili, sa začali splácať.

Len nám ho preboha nebite - 1:1.

V tejto fáze sme mali oveľa viac z hry, hostia situácie riešili nakopávanými loptami. Tiež mali pár motaníc pred našou šestnástkou, tam však kraluje Marcelinho, tak to boli len také pokusy, aby sa nepovedalo.

Na druhej strane, ak by sme mali lepší prvý dotyk s loptou, stačilo by sa gólmana hostí spýtať, z ktorého kúta ju chce vyberať.

V čase našej prevahy v krásnom slnečnom počasí však udrel blesk z Bučán opäť do našej brány. Benko si 60 minút mohol čítať knihu, dve gólové situácie a 1:2.

Hostia sa potom zamerali na pozornú obranu a blablabla, od sedemdesiatej minúty som začal vidieť ružových sloníkov, po góle však volalo Holove spracovanie, ak by ju mal o 10 centi lepšie na nohe, lavačkou by roztrhal sito.

Nedáš, dostaneš. To som teraz vymyslel, to ste ešte nikdy také nepočuli.

Opäť nakopnutá lopta dopredu, Šrámek to však spravil bravúrne. Jednou zasekávačkou spravil dvoch obrancov a sám na Matúša mu poslal loptu do protipohybu - 1:3, 90.minúta. Aby sme sa netrápili.

A dnes som si skoršie privstal, aby som som si mohol okolo dvanástej lahnúť. Neprovokujem, len by som nerád, žeby mi niekto o 14.30 volal.