Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Štvrtok 9. 7., meniny má Lujza, zajtra Amália.Význam mien.

Investícia pre najmenších: Čakanie na vlak z Bratislavy spríjemní rodinám detský kútik

Vydané 4.4.2019 o 10.42, prispievatelia

Cestujete často na trati Bratislava - Trnava vlakom? Čakanie na spoj je teraz pre rodiny s deťmi o niečo príjemnejšie. Vládny salónik na bratislavskej hlavnej železničnej stanici sa premenil na detský kútik a ponúka jedinečné miesto na dojčenie aj pre cestujúce dojčiace matky. Za nápadom a jeho realizáciou stojí nápad portálu DETI.SK, ktorý riadi naša bývalá kolegyňa Lucia Pekarovič Undesserová.

Investícia pre najmenších: Čakanie na vlak z Bratislavy spríjemní rodinám detský kútik

 

Portál zameraný na odborné a lifestylové témy, ktoré majú pomôcť rodičom či budúcim rodičom zorientovať sa niekedy vo veľmi neprehľadnom svete rodičovstva a výchovy, má vo verejnosti čoraz väčšiu popularitu.

 

"Naším hlavným poslaním je pomáhať, a preto sme neváhali prijať výzvu pomôcť aj v „offline“ svete. Takmer všetci v tíme DETI.SK sme rodičmi, radi cestujeme a vieme, že cestovanie s deťmi môže byť naozaj veľká výzva. Zvládnuť všetko v pohode, bez zbytočného stresu, v komforte, ktorý si zaslúžia naše deti, ale aj naše nervy," hovorí Lucia Pekarovič Undesserová.

 

 

Miestnosť na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave slúži po renovácii ako priestor pre deti. Obsahuje špeciálnu miestnosť na dojčenie.

 

"Železnice SR nám vyšli v ústrety a vzdali sa vládneho salónika v prospech čakárne pre rodičov s deťmi. Špecifický a atypický tvar miestnosti aj steny obložené mramorom neboli práve ľahkým orieškom, ale dali sme hlavy dokopy a pokúsili sme sa priestor čo najviac zútulniť a rozveseliť," pokračuje Lucia.

 

 

 

Na steny zvolili celoplošný čistiteľný vinylový polep s detským cestovateľským motívom, vďaka ktorému sa deti ocitnú v ilustrovanej krajinke s vláčikom, Bratislavským hradom, hlavnou stanicou, aj ujom výpravcom.

 

V detskom kútiku nájdu malí cestovatelia detský domček, šmykľavku a príjemný, bezpečný povrch simulujúci trávnatú plochu.

 

Súčasťou priestoru detského salónika je aj prvá voľne stojaca moderná laktačná kabína KOJKOJ, ktorá je určená na pohodlné a nerušené dojčenie detí či odsávanie materského mlieka. Dizajn kabíny sme prispôsobili tak, aby vyzerala ako vlakové kupé.

 

 

 

 

Aby záujemcovia nový detský salónik rýchlo našli, upravili aj vonkajší vzhľad a Železnice doň osadili aj nové informačné obrazovky a lavice.

 

Nechýba ani miestnosť na prebaľovanie, dámske aj pánske toalety. Detský salónik je otvorený každý deň od 8:00 do 18:00 a nechýba v ňom ani stála služba dohliadajúca na to, aby slúžil naozaj rodinám s deťmi.

 

 

Portál deti.sk na sociálnej sieti:

 

(lpu, krj)

foto: DETI.SK

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Včely v participatívnych rozpočtoch bodujú, autori projektov šíria povedomie aj medzi deťmi

Včely v participatívnych rozpočtoch bodujú, autori projektov šíria povedomie aj medzi deťmi

S finančnou podporou samospráv vznikajú menšie včelnice, včelári ich využívajú predovšetkým na popularizáciu... celý článok


reklama

Mlyn Fiat Ducato Fiat Tanex Plošina Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Traja poslanci navrhli zníženie dane pre krajské inštitúcie, primátor Bročka nesúhlasí

Traja poslanci navrhli zníženie dane pre krajské inštitúcie, primátor Bročka nesúhlasí

Kultúrne inštitúcie sú v Trnave zdaňované rovnako, ako obchodné reťazce alebo výrobné podniky. Napríklad... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama