Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Investícia pre najmenších: Čakanie na vlak z Bratislavy spríjemní rodinám detský kútik

RELAX - Kuriozity | 4.4.2019, 10.42, prispievatelia

Cestujete často na trati Bratislava - Trnava vlakom? Čakanie na spoj je teraz pre rodiny s deťmi o niečo príjemnejšie. Vládny salónik na bratislavskej hlavnej železničnej stanici sa premenil na detský kútik a ponúka jedinečné miesto na dojčenie aj pre cestujúce dojčiace matky. Za nápadom a jeho realizáciou stojí nápad portálu DETI.SK, ktorý riadi naša bývalá kolegyňa Lucia Pekarovič Undesserová.

Investícia pre najmenších: Čakanie na vlak z Bratislavy spríjemní rodinám detský kútik

 

Portál zameraný na odborné a lifestylové témy, ktoré majú pomôcť rodičom či budúcim rodičom zorientovať sa niekedy vo veľmi neprehľadnom svete rodičovstva a výchovy, má vo verejnosti čoraz väčšiu popularitu.

 

"Naším hlavným poslaním je pomáhať, a preto sme neváhali prijať výzvu pomôcť aj v „offline“ svete. Takmer všetci v tíme DETI.SK sme rodičmi, radi cestujeme a vieme, že cestovanie s deťmi môže byť naozaj veľká výzva. Zvládnuť všetko v pohode, bez zbytočného stresu, v komforte, ktorý si zaslúžia naše deti, ale aj naše nervy," hovorí Lucia Pekarovič Undesserová.

 

 

Miestnosť na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave slúži po renovácii ako priestor pre deti. Obsahuje špeciálnu miestnosť na dojčenie.

 

"Železnice SR nám vyšli v ústrety a vzdali sa vládneho salónika v prospech čakárne pre rodičov s deťmi. Špecifický a atypický tvar miestnosti aj steny obložené mramorom neboli práve ľahkým orieškom, ale dali sme hlavy dokopy a pokúsili sme sa priestor čo najviac zútulniť a rozveseliť," pokračuje Lucia.

 

 

 

Na steny zvolili celoplošný čistiteľný vinylový polep s detským cestovateľským motívom, vďaka ktorému sa deti ocitnú v ilustrovanej krajinke s vláčikom, Bratislavským hradom, hlavnou stanicou, aj ujom výpravcom.

 

V detskom kútiku nájdu malí cestovatelia detský domček, šmykľavku a príjemný, bezpečný povrch simulujúci trávnatú plochu.

 

Súčasťou priestoru detského salónika je aj prvá voľne stojaca moderná laktačná kabína KOJKOJ, ktorá je určená na pohodlné a nerušené dojčenie detí či odsávanie materského mlieka. Dizajn kabíny sme prispôsobili tak, aby vyzerala ako vlakové kupé.

 

 

 

 

Aby záujemcovia nový detský salónik rýchlo našli, upravili aj vonkajší vzhľad a Železnice doň osadili aj nové informačné obrazovky a lavice.

 

Nechýba ani miestnosť na prebaľovanie, dámske aj pánske toalety. Detský salónik je otvorený každý deň od 8:00 do 18:00 a nechýba v ňom ani stála služba dohliadajúca na to, aby slúžil naozaj rodinám s deťmi.

 

 

Portál deti.sk na sociálnej sieti:

 

(lpu, krj)

foto: DETI.SK

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama