Sobota 4. 4., meniny má Izidor, zajtra Miroslava.Význam mien.

Futbal, 7. liga A: Suchá potrápila Modranku, Kátlovce zdolali Bučany

Vydané 7.4.2019 o 19.47, prispievatelia

Kátlovce proti Bučanom doma nezaváhali a pripísali si v tabuľke tri body. Skóre otvoril v 15. minúte Pavlík. Ďalšie góly padli až po zmene strán, keď sa presadil v rozmedzí osem minút Kobetič. Jediný gól hostí vsietil Bunček, ktorý sa nemýlil z bieleho bodu.

Útočník Modranky Richard Sekera strieľa rozhodujúci gól do siete Suchej nad Parnou. Foto: Ján Král

Bohdanovce išli v súboji s Hrnčiarovcami do vedenia už v 10. minúte, keď dôrazný Duffek skóroval po akcii z ľavej strany. Ešte do polčasu vyrovnal Jedinák, keď preloboval brankára.

V druhej časti hry mali loptu na kopačkách viac hostia. V 68. minúte si na prihrávku z pravej strany počkal opäť Jedinák a rozhodol o výhre Hrnčiaroviec 2:1.

(jam)

Suchá nad Parnou podala proti favorizovanej Modranke statočný výkon a takmer sa postarala o prekvapenie. V prvom polčase mala dve tutovky, keď sa do gólových šancí dostali Slovák a Mikula. Na opačnej strane si vypracoval tri veľké príležitosti Sekera a do siete sa pýtal aj Gumbírov pokus.

Po zmene strán začali hostia prevyšovať Suchú a Gergely po jednej z akcií krížnou strelou k tyči otvoril skóre. Vyrovnať mohol Mikula, keď po brejku vyhral osobný súboj so stopérom a len tesne minul bránku.

V 77. minúte ale Cuninka z priameho kopu trafil výstavne a vyzeralo to, že sa zrodí nečakaný výsledok.

V 86. minúte však center striedajúceho Mačáka z ľavej strany neštastne zrazil inak výborne chytajúci brankár Fridrich priamo pred Sekeru a ten z päťky pohotovým zakončením rozhodol o víťazstve Modranky 2:1.

(krj)

Suchovčan Cuninka trafil z priameho kopu do šibenice Modranky, napokon sa ale tešili hostia. Foto: Ján Král

Dobrá Voda si poradila s Bíňovcami rozdielom triedy. O víťazstve rozhodol druhý polčas, v ktorom sa najskôr presadil Klčo, zo štandardnej situácie zvýšil na 2:0 Maška a početnú výhodu o jedného hráča využil svojim druhým gólom Klčo. Z Bíňoviec sa porúčal pod sprchy v 71. minúte Kumančík.

V zápase medzi Ružindolom a Dolnými Orešanmi padli štyri góly, po dva na každej strane. Najskôr sa v druhej minúte presadil hosťujúci Kulíšek a pred koncom polčasu vyrovnal Kubíček. Dolné Orešany sa dostali do vedenia opäť v 68. minúte, keď si gól pripísal Kollár. Na konečných 2:2 vyrovnal Grígel.

Súboj posledného Trstína s prvým Bielym Kostolom priniesol iba jeden gól. Postaral sa o neho gólom z hry v 22. minúte Ostrihoň. Biely Kostol si týmto víťazstvom upevnil vedúcu pozíciu.

Dalibor Semanko (v bielom) pomohol Bielemu Kostolu k víťazstvu v Trstíne. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Prvý polčas medzi Brestovanmi a Košolnou priniesol iba jeden gól. Postaral sa o neho domáci Toráč v 14. minúte. Gólová nádielka prišla až po zmene strán. Na 2:0 zvýšil Daniel Zlatohlávek a o pár minút neskôr pridal tretí gól Vidovič. Hosťujúci brankár Gašparovič lovil štvrtýkrát loptu zo siete po góle Šišku. Čestný gól Košolnej dal dve minúty pred koncom z pokutového kopu Chudjak.