Trnavské rybníky
reklama

Hokejoví dorastenci Trnavy postúpili do extraligy, trofeje sa nedočkali

ŠPORT - Hokej | 11.4.2019, 07.00, prispievatelia

Dorastenci Trnavy sa po roku opäť vracajú do extraligy. Zaslúžene. Vo finále play-off triumfovali nad Ružinovom 3:1. Fantastické víťazstvo však nechutilo tak sladko, ako by malo. Oslavy boli bez majstrovskej trofeje aj medailí.

Hokejoví dorastenci Trnavy postúpili do extraligy, trofeje sa nedočkali

Víťazný dorast HK Gladiators Trnava. Foto: facebooková stránka klubu

Púpavy pri aleji
reklama

 

Za stavu 1:1 sa séria sťahovala do hlavného mesta. Trnavčania vyhrali zápas číslo tri po samostatných nájazdoch a vypracovali si tak finálový mečbal.

 

Ružinovčania podali po tomto stretnutí podnet na Slovenský zväz ľadového hokeja, v ktorom upozorňovali na pochybenie rozhodcov.

 

Ak je skóre po riadnom hracom čase nerozhodné, nasledovať má dvadsaťminútové predĺženie štyroch proti štyrom. Pokračovaním je päť sérii samostatných nájazdov.

ŠUPA technika
reklama

 

V tomto stretnutí však nariadili rozhodcovia predĺženie v pätici korčuliarov na každej strane, po ktorom nasledovali len tri série samostatných nájazdov.

 

„Prišlo rozhodnutie, že sa bude hrať znovu predĺženie a prípadne aj samostatné nájazdy. To tvrdil pán Guryča (riaditeľ súťažného poriadku SZĽH – pozn. red.) počas celej nedele. Pritom ten tretí zápas bol riadne ukončený. Protokol podpísali obe strany. Navyše Ružinov nedal ani námietku. Iba upozornili na to, že sa zle predlžovalo. Dali iba podnet,“ vysvetlila okolnosti, ktoré nasledovali po dohratí tretieho finálového zápasu Adriana Hosťovecká.

 

„Bála som sa toho, že ak sa to chlapci dozvedia, aby vo štvrtom zápase nenastali zbytočnosti, fauly, aby neboli premotivovaní. Sú to mladí chalani. Ešte nevedia úplne narábať s emóciami. Po zápase sa tešili, že vyhrali finálovú sériu, ale my sme ešte v tej chvíli bojovali, aby nám bol zápas zo soboty vôbec uznaný,“ pokračovala.

 

Gladiátori spravili všetko, čo mohli. Zvíťazili v základnej časti, v play-off sa dostali až do záverečnej série a nakoniec ovládli aj finále.

 

Najlepšie mužstvo má byť právom ocenené. Nestalo sa. Mladíci zostali nepochopiteľne bez trofeje.

 

„Tešili sa, ale nikto ich nedekoroval. Až po ceste do Trnavy mi chlapci písali, čo je pravdy na tom, že séria stále nie je ukončená. Sú to mladíci vo veku 16 až 18 rokov. Oni ešte nechápu nespravodlivosť. Vštepujeme im fair-play a normálne správanie, ale na takéto veci nie sú zvyknutí.“

 

Oficiálne rozhodnutie prišlo zo SZĽH v pondelok dopoludnia. Trnavčanom uznali oprávnenosť víťazstva a postup do extraligy. V správe bolo tiež uvedené, že rozhodcov bude riešiť disciplinárna komisia.

 

Mladíci sa zaslúženej odmeny predsa len dočkajú. Rozhodol o tom prezident Slovenské zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

 

„Chlapcov budú dekorovať v Nitre 27. apríla počas zápasu Slovensko – Česko,“ spomenula na záver Adriana Hosťovecká.

 

Neskôr budú prijatí aj u primátora Trnavy Petra Bročku a trnavského župana Jozefa Viskupiča.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama