Futbal, 7. liga A: Modranka strelila Dobrej Vode jedenásť gólov, Dolné Orešany Suchej osem

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.4.2019, 20.29, prispievatelia

Bíňovce si jednogólové vedenie proti Kátlovciam nepostrážili. Na úvodný gól Ivana Kostolanského odpovedal rovnakou mincou hosťujúci Kobetič. O výhre Kátloviec rozhodol vlastný gól domáceho hráča Mareka Kostolanského.

Modranka nemala s Dobrou Vodou žiaden problém, Andrej Rakický (v modrom) sa tiež zapísal do streleckých štatistík. Archívne foto: Ján Král

Na derby Bučany – Brestovany sa prišla pozrieť veľmi slušná návšteva. Domáci s dobrým vstupom do zápasu otvorili stretnutie, keď svoje kvality strelou z 20 metrov potvrdil Benko. Bučany boli v prvom polčase lepšie, rýchlejšie a hosťujúca defenzíva sa musela mať na pozore.

Benko si v 25. minúte pripísal svoj druhý gól, keď Šrámekovu akciu z pravej strany pohotovo doklepol do brány. V druhom polčase sa hra vyrovnala a Brestovany túžili so zápasom ešte niečo spraviť. Svoju šancu nevyužili po penalte, ktorú Maarovi zneškodnil Jamrich.

Hra sa potom prelievala na obe strany a v slušnom zápase si nakoniec pripásali body domáci po výhre 2:0.

Košolná sa v súboji s Bohdanovcami dostala do vedenia už v 4. minúte po zásahu Voleka. Odpoveď Bohdanoviec prišla zásluhou Danišoviča. V 66. minúte nariadený pokutový kop premenil Hudek a domáci vyhrávali 2:1. Pár sekúnd na to sa ten istý hráč presadil znovu a poslal Košolnú do dvojgólového vedenia. Zápas zdramatizoval v 84. minúte hosťujúci Janec, ale o pokoj na domácej strane sa postaral v posledných minútach hry opäť Volek.

Hrnčiarovce nedali poslednému celku z Trstína žiadnu šancu. Pred koncom polčasu vsietil úvodný gól domáci Holovič. Hneď po zmene strán pridal druhý zásah Jedinák a na rozdiel triedy zvýšil Palkovič. Poslední dvaja menovaní pridali do konca stretnutia ešte po góle. Jediný gól Trstína dal Klokner.

V susedskom medzi Bielym Kostolom a Ružindolom mali prevahu domáci hráči, ktorí si poradili s rivalom 2:0. Už v 10. minúte skóroval zo štandardnej situácie Adámek. O tom, že body zostanú doma, rozhodol o tri minúty neskôr Ostrihoň.

Gólový koncert predviedli Dolné Orešany na úkor Suchej nad Parnou. V súboji tabuľkových susedov sa až o päť gólov postaral Kulíšek, dva góly strelil Vogel a jeden zásah si pripísal Tóth. V oboch polčasoch dali Dolné Orešany po štyri góly a celkovo sa tešili z víťazstva 8:0.

O hotový uragán gólov sa postarala Modranka. Odniesla si to Dobrá Voda po výsledku 11:0. Podobne ako v Dolných Orešanoch, tak aj v Modranke zahviezdil piatimi gólmi Sekera. Po dvakrát napli sieť Rakický so Šaštinským a osobnú štatistiku si tiež zlepšili Gumbír s Lančaričom.

SWAN 7. LIGA A – 18. KOLO

Bíňovce – Kátlovce 1:2 (1:0)

Góly: 12. I. Kostolanský – 48. Kobetič, 58. vlastný M. Kostolanský

BÍŇOVCE: Dekan – Králik, Královič, Halaša, M. Kostolanský, I. Kostolanský, Petrovič, Dráb, Ľ. Čech, Opálek, Malovec (M. Čech, Rajnoha)

KÁTLOVCE: Zemko – R. Hlavatovič, Babečka, Jurkas, M. Hlavatovič, Sedlák, M. Sliva, Izakovič, D. Sliva, Kobetič, Pavlík (Uváček, Vagovič)

Bučany – Brestovany 2:0 (2:0)

Góly: 8. a 25. Benko

BUČANY: Jamrich – Malich, Bunček, Šrámek, Zubčák, Jovanovič, Benko, Suchoň, Mračník, Habes, Krajčovič (Krška, Loti, Rafi, Janák, Vančo)

BRESTOVANY: Tomík – Vilinovič, Toráč, Sládeček, Šiška, Vyskoč, Kollár, Zelenay, Vidovič, Maar, A. Zlatohlávek (Rendek, D. Zlatohlávek, Spevák)

Košolná – Bohdanovce 4:2 (1:1)

Góly: 4. a 88. Volek, 66. a 68 Hudek (prvý z pen) – 25. Danišovič, 84. Janec

KOŠOLNÁ: Hrušovský – Martinkovič, Bobok, Danišovič, Karas, Volek, Konečný, Zachar, Homoľa, Čavara, Hudek (Greguš, Mesíček, Chudjak, Augustín)

BOHDANOVCE: Kopúnek – Chudý, Sanny, Minarovič, Janec, Dufek, Danišovič, Peňák, Braniša, Novosedlík, Faga

Hrnčiarovce nad Parnou – Trstín 5:1 (1:0)

Góly: 39. Holovič, 49. a 67. Jedinák, 59. a 84. Palkovič – 73. Klokner

HRNČIAROVCE NAD PARNOU: Riha – Kralovič, Serbák, Pilíšek, Hruška, Jedinák, Hlinka, Lukačik, Sedlický, Holovič, Trulík (Vozár, Trubač, Palkovič, Brimus, Banič)

TRSTÍN: Šutta – Maška, Klokner, Zuzčák, Kákoni, Štibraný, Marcel Sersen, Martin Sersen, Šalitroš, Klimo, Lopatka

Biely Kostol – Ružindol 2:0 (2:0)

Góly: 10. Adámek, 13. Ostrihoň

BIELY KOSTOL: Indrišek – Adámek, Stacho, Čmehýl, Malina, Gažovič, Ostrihoň, Jurina, Backa, Hoblík, Kopčan (Daniška, Pocisk, Semanko, Samák)

RUŽINDOL: Uhlár – M. Turoň, Penyak, D. Turoň, Synak, Tomašovič, Minarovič, Bartoš, Grígel, Moncman, Kubíček (Karády, Babka)

Dolné Orešany – Suchá nad Parnou 8:0 (4:0)

Góly: 17. Tóth, 27. a 36. Fogel, 29. 47. 57. 66. 70. Kulíšek (tretí z pen)

DOLNÉ OREŠANY: Lipovský – Vandák, Kondrček, Novák, Kamenický, Pospíšil, Tóth, Kulíšek, Fogel, Kollár, Zelenák (Abrahám)

SUCHÁ NAD PARNOU: E. Fridrich – Macko, Slovák, Cuninka, Kandera, Mikula, Tibenský, Ivanič, Neumann, Ľ. Fridrich, Valovič (Přikryl, Grman)

Modranka – Dobrá Voda 11:0 (4:0)

Góly: 25. a 74. Rakický, 29. Gumbír, 33. 40. 50. 61. a 77. Sekera, 66. a 71. Šaštinský (prvý z pen), 86. Lančarič

MODRANKA: Špernoga – Sekera, Gumbír, Novota, Kučík, Fančovič, Rakický, Gergely, Zvolenský, Duchoň, Križan (Baláž, Lančarič, Šaštinský, Valent)

DOBRÁ VODA: Krížik – Lukačovič, Galovič, Paldan, Ondruška, Danko, Novák, Macko, Benedikovič, Remenár, Hrašna

1   FK Biely Kostol 18 15 1 2 68:16 46   19
2   FO ŠK Modranka 18 13 3 2 67:18 42   15
3   OFK Bučany 18 13 2 3 64:27 41   14
4   TJ FC Kátlovce 18 12 1 5 66:33 37   13
5   TJ Družstevník Bíňovce 18 10    1     7         41:31     31       4
6   ŠK RAPID Hrnčiarovce nad Parnou    18    9 3 6 47:40 30   3