Spartak uhral v Senici postupovú remízu, zahrá si finále pohára

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.4.2019, 20.47, Ján Král

Spartak hnalo v Senici dopredu asi sedem stoviek fanúšikov. Po remíze 0:0 sa dočkali v odvete semifinále národného pohára postupu svojho tímu do finále.

Spartak uhral v Senici postupovú remízu, zahrá si finále pohára

Spartakovec Yilmaz (v bielom) v súboji s Petshim. Foto: trnavskyhlas.sk

Prvý polčas bol o množstve súbojov, neraz aj prehnane tvrdých. Už v siedmej minúte mali žlté karty za fauly obaja štítoví záložníci Spartaka Grendel a Sloboda. Seničania dostali do konca prvého dejstva tri, pravda, El Moudane za reči.

Prvú strelu na bránku vyslal v 12. minúte spartakovec Lovat, mala však skôr propagačný charakter. Nebezpečnejší bol Čonkov ďalekonosný pokus, Taborda jeho ranu vyrazil na roh, po ktorom Janečka hlavičkoval vysoko nad.

V 34. minúte predviedla Trnava akciu po ľavej strane. Začala u Janečku, pokračovala cez Lovata pasom na Yilmaza, ten zatiahol loptu do šestnástky, spätnou prihrávkou vyzval nabiehajúceho Čonku, no ten trafil vo výbornej pozícii len do brvna.

Trnavský brankár Bolek musel ísť krátko po zmene strán na zem, keď Petshiho center šikovne pustil Ramirez. Skóre sa ale nemenilo.

Gólman Spartaka mal plné ruky práce aj po Asmahovom priamom kope a hlavičke Diasa.

Zápas dostal tempo, Senica sa vrhla do útočenia, na obrátkach ale pridali aj andeli. Po Grendelovom úniku a strele ešte zakročil Taborda, následne pálil Čonka a len teč obrancu zrazil loptu na roh. Po ňom mal gól na kopačke Yilmaz, Rakúšan z päťky trafil do bočnej siete.

V závere mal veľkú šancu na skórovanie Ramirez, nákop do šestnástky padol až pred vysokého Venezualčana, ten naštastie zblízka trafil tesne vedľa žrde.

Senica neskórovala ani zo štandardky, v nadstavenom čase si s hlavičkou súpera poradil Bolek. V samom závere ešte Tešijovu jedovku odvrátila defenzíva Spartaka na roh.

Zápas sa skončil bezgólovou remízou, andeli tak vďaka víťazstvu na domácej pôde postúpili do finále Slovnaft Cup-u, ktoré sa bude hrať 1. mája o 18:00 v Nitre. Súperom Trnavy bude postupujúci z dvojice Žilina – Michalovce.