Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí golfisti investovali do metodiky, svoj šport ukazujú aj školákom

ŠPORT - Golf | 23.4.2019, 07.01, Ján Král

Trnavský golfový klub sa rozrastá. Oproti podobnému obdobiu v minulom roku evidujú nárast členov v Driving range & Golf academy takmer o 20 percent. Momentálne základňu tvorí takmer 200 hráčov, ktorí využívajú odpalisko pri Kamennom mlyne, kde je vytvorené aj deväťjamkové ihrisko.

Trnavskí golfisti investovali do metodiky, svoj šport ukazujú aj školákom

Golfisti majú v Trnave veľmi dobré podmienky. Foto: Ján Král

 

Klub sa posúva dopredu v oblasti tréningovej metodiky. „Spolupracujeme s českým trénerom Martinom Hromádkom z Kromichal Academy. Dvakrát týždenne k nám zavíta a odovzdáva skúsenosti našim prevažne začínajúcim golfistom,“ vraví Michal Novotný, manažér trnavského klubu.

 

Cenovo vyšli záujemcom v ústrety, skupinový tréning stojí na hlavu 10 eur, čo je výrazne nižšia cena v porovnaní s okolitými klubmi.

 

Golf sa v Trnave snažia rozšíriť aj medzi deti. Nábory robia už medzi piatakmi z trnavských základných škôl.

 

„Po dohode so školou pristavíme autobus, ktorý školákov privezie k nám do areálu. Tu im ukážeme nielen golf ako hru, ale deti aj oboznámime so starostlivosťou o zeleň v našom areáli. Čas strávený u nás tak má pre nich i edukatívny rozmer,“ pokračuje Novotný.

 

Na Deň otvorených dverí si napriek relatívne chladnému počasiu našlo cestu veľa ľudí. Foto: Ján Král

 

 

Areál si už vyskúšali aj niektorí škôlkari. „V tomto prípade ale ide vyložene o hravú formu pobytu v areáli. Deti sa u nás viac-menej vybláznia, zároveň však spoznajú, že v Trnave je atraktívne športovisko.“

 

Priestor Driving range & Golf academy si mohli predminulý víkend vyskúšať bezplatne aj Trnavčania v rámci Dňa otvorených dverí.

 

K dispozícii bol inštruktor, ktorý začiatočníkom vysvetlil správny postoj a švih pri odpaľovaní loptičiek. Na svoje si prišli v bohatom detskom programe aj najmenší.

 

Nechýbalo chutné občerstvenie denne dostupné v kaviarni situovanej priamo v športovom areáli.

 

Na svoje si prišli v golfovom areáli počas DOD aj deti. Foto: Ján Král

 

 

Mladíci v akcii

Nová golfová sezóna sa v týchto dňoch ešte len rozbieha. Trnavská mládež sa v nej pokúsi napodobniť výsledky z minulého roka.

 

Trnavčania vyhrali súťaž družstiev do 12 rokov, Laura Pošová sa stala majsterkou Slovenska do 12 rokov a Tomáš Šmiček získal tretie miesto v rovnakej vekovej kategórii. Veľmi solídne výsledky!

 

 

Inšpiratívna Čína

Golfisti z Trnavy sa chodia inšpirovať aj na zahraničné ihriská. Tradičnou a pre Slovákov najlepšie dostupnou baštou tohto športu je Rakúsko.

 

Michal Novotný a Martin Gabovic s priateľmi z Českej republiky si však prednedávnom vyskúšali aj úroveň tohto športu v Číne.

 

Michal Novotný (druhý zprava) si golfový areál v Číne nevedel vynachváliť.

 

 

V Shenzhene im vyrazil dych obrovský areál Mission Hills, ktorý zahŕňa dvanásť golfových ihrísk. V roku 2004 ho vďaka jeho výbave a rozlohe zaradili do Guinessovej knihy rekordov.

 

„Našli sme tam top ihriská v špičkovom stave a dokonalým servisom pre hráčov. Golf v Číne je niekde úplne inde, bola to fantastická skúsenosť,“ poznamenal Novotný.

 

Aj takéto scenérie zažijú golfisti pri Shenzhene.

 

Čína a jej dokonalý golf. Trafiť loptičku na ostrovček, tak aby nespadla do vody, je umenie. 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama