Futbal, 7. liga A: Hrnčiarovce a Modranka strelili súperom desať gólov!

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.4.2019, 20.40, Ján Král

Súboj tabuľkových susedov medzi Košolnou a Ružindolom začali lepšie hostia, keď si v 17. minúte vybojovali pokutový kop. Synak sa ale z bieleho bodu pomýlil. Nepremenená penalta vyšla Ružindol draho, pretože vzápätí otvoril skóre domáci Volek. Košolná držala jednogólové vedenie až do 74. minúty. V nej sa presadil hosťujúci Matula a vyrovnal na 1:1. Rozhodovalo sa v posledných momentoch. Synak si napravil chuť tri minúty pred koncom stretnutia, keď poslal Ružindol do vedenia. Gólovú bodku dal v samom závere hosťujúci Tomašovič, ktorý upravil na 1:3.

Futbal, 7. liga A: Hrnčiarovce a Modranka strelili súperom desať gólov!

Richard Sekera (v modrom) strelil za Modranku v Dolných Orešanoch šesť gólov. Archívne foto: Ján Král

Gólové hody ponúkli divákom aj hráči Bieleho Kostola, ktorí hostili Dobrú Vodu. Vedúci tím súťaže si poradil s futbalistami Dobrej Vody 9:0. Už cez polčas bolo v tíme Bielokostolčanov veselo, pretože mužstvo vyhrávalo už 4:0.

O góly sa postaral Gažovič, hrajúci tréner Peter Sládeček, Ostrihoň a Hoblík. Ani tento výsledok domácich neuspokojil a Dobrá Voda inkasovala po zmene strán ďalších päť gólov.

Do listiny strelcov sa zapísal Malina, Daniška, z pokutového kopu nezaváhal Samák a v závere spečatili víťazstvo Pocisk so Stachom. Hostia z Dobrej Vody sa zmohli iba na červený kartový trest, ktorý videl ešte za stavu 7:0 Klčo.

Hrnčiarovce nad Parnou rozstrieľali Suchú nad Parnou vysoko 10:0. Do polčasu prehrávali hostia ,,iba″ rozdielom triedy, keď sa presadili Serbák, Pilíšek a Holovič. V druhom polčase Suchá nad Parnou doslova prepadla v defenzíve, keď inkasovala až sedemkrát. Postupne sa presadzovali Jedinák, Sedlický, Palkovič, Kralovič, opäť Palkovič a v závere dvakrát napol sieť Vozár.

Dolné Orešany dostali tiež nakladačku, v zápase s Modrankou prehrali po výsledku 1:10. Až o poltucet gólov sa postaral Richard Sekera, ktorému strieľanie gólov chutí každý zápas. O ďalšie dva góly sa postaral kapitán Modranky Rakický. V jednom zo svojich gólov prekonal domáceho brankára Lipovského z bieleho bodu. Posledné dva zásahy hostí pridal Gergely a Baláž. Jediný gól domácich strelil až v samom závere zápasu Pagáč.

Súboj Bíňoviec s Brestovanmi priniesol dva góly. Tie padli na oboch stranách, a preto si tímy rozdelili body po remíze 1:1. V 15. minúte otvoril skóre hosťujúci Sládeček a o tom, že body nepocestujú do Brestovian rozhodol v 79. minúte domáci Kumančík.

Kátlovce v zápase s Bohdanovcami potvrdili úlohu favorita po hokejovom výsledku 7:2. Už v 10. minúte otvoril skóre Roman Hlavatovič. O desať minút neskôr zvyšoval na 2:0 Pavlík a do prestávky sa tešil z gólu aj Sliva s Kobetičom, ktorý zužitkoval priamy kop. Bohdanovce prekonali defenzívu Kátloviec až po prestávke zásluhou Kovera. Na jeho gól rýchlo odpovedal na 5:1 Izakovič. V 74. minúte to už bolo 6:1, keď druhý gól zaznamenal Kobetič. V posledných minútach zápasu diváci videli ešte dva góly, keď sa najskôr presadil hosťujúci Minarovič a po ňom uzavrel zápas striedajúci Ján Hlavatovič.

V zápase medzi Bučanmi a Trstínom mali lepší vstup do zápasu domáci. Po prihrávke Habesa efektne pätičkou otvoril skóre Benko. Na 2:0 zvyšoval Fančovič, keď sa dokázal presadiť z hranice šestnástky.

Hosťujúci Turanský neskôr zápas zdramatizoval, keď premenil nariadený pokutový kop. Bučany do polčasu upokojil druhým gólom Habes. Jeho rohový kop prekvapivo skončil v sieti Trstína.

V druhom polčase zahadzovali domáci jednu šancu za druhou a to sa im vypomstilo, pretože na dostrel sa dostali hostia druhým gólom Turanského. Domáci na to odpovedali strelou Benka, ktorá sa dostala do siete aj s prispením žrde.

Na 5:2 upravil Bunček, keď využil zaváhanie hostí a skóroval do prázdnej brány. Domáci v závere pridali ešte dva góly, o ktoré sa postaral Benko, čím zavŕšil hetrik a svoj druhý gól vsietil Bunček. Po víťazstve 7:2 si Bučany pripísali povinné tri body.

SWAN 7. LIGA A - 20. kolo:

Košolná - Ružindol 1:3 (1:0)

Góly: 21. Volek - 74. Matula, 87. Synak, 90. Tomašovič

KOŠOLNÁ: Hrušovský - Martinkovič, Bobok, Karas, Greguš, Volek, Zachar, Homoľa, Čavara, Chudjak, Hudek (Mesíček)

RUŽINDOL: Uhlár - Horváth, M. Turoň, Penyak, D. Turoň, Bardáč, Synak, Minarovič, Bartoš, Babka, Kubíček (Drmola, Morong, Tomašovič, Matula)

Hrnčiarovce nad Parnou - Suchá nad Parnou 10:0 (3:0)

Góly: 24. Serbák, 36. Pilíšek, 40. Holovič, 54. Jedinák, 57. Sedlický, 68. a 78. Palkovič, 75. Kralovič, 80. a 83. Vozár

HRNČIAROVCE NAD PARNOU: Riha - Serbák, Kankara, Kralovič, Hlinka, Trubač, Jedinák, Lukačik, Pilíšek, Sedlický, Holovič (Masár, Palkovič, Vozár, Brimus, Hruška)

SUCHÁ NAD PARNOU: E. Fridrich - Burian, Hrušovský, Miksád, Ľ. Fridrich, Velšic, Suljanovič, Přikryl, Macko, Lastovička, Kandera (Ivanič, Grman, Banovič)

Biely Kostol - Dobrá Voda 9:0 (4:0)

Góly: 16. Gažovič, 20. Sládeček, 27. Ostrihoň, 45. Hoblík, 66. Malina, 67. Daniška, 75. Samák (z pen), 82. Pocisk, 90. Stacho

ČK: 78. Klčo (Dobrá Voda)

BIELY KOSTOL: Svitek - Adámek, Stacho, Čmehýl, Malina, Ostrihoň, Hoblík, Kopčan, Gažovič, Sládeček, Samák (Daniška, Pocisk, Balažovič, Jurina)

DOBRÁ VODA: Hrašna - Maška, Ondruška, Novák, Klčo, Jantoš, Kubiš, Sokolovič, Danko, Macko, Paldan (Lukačovič)

Dolné Orešany - Modranka 1:10 (0:4)

Góly: 90. Pagáč - 11. Baláž, 30. a 35. Rakický (prvý z pen), 43. 49. 52. 58. 65. a 84. Sekera, 60. Gergely

DOLNÉ OREŠANY: Lipovský - Kondrček, Braniš, Vandák, Pospíšil, Tóth, Novák, Fogel, Rábara, Glonek, Pagáč (Kollár, Illeš)

MODRANKA: Špernoga - Sekera, Novota, Fančovič, Rakický, Gergely, Zvolenský, Križan, Baláž, Kučík, Dulgheru (Mačák, Lančarič, Valent)

Bíňovce - Brestovany 1:1 (0:1)

Góly: 79. Kumančík - Sládeček

BÍŇOVCE: Dekan - Krajčovič, Rajnoha, Královič, Halaša, M. Kostolanský, I. Kostolanský, Petrovič, Čech, Malovec, Kumančík (Ryšavý)

BRESTOVANY: Krajčovič - Rendek, D. Zlatohlávek, Vilinovič, Toráč, A. Sládeček, Marek Kollár, Zelenay, Spevák, Vidovič, A. Zlatohlávek (Martin Kollár, M. Sládeček, Vyskoč)

Kátlovce - Bohdanovce 7:2 (4:0)

Góly: 10. R. Hlavatovič, 20. Pavlík, 28. Sliva, 44. a 74. Kobetič, 56. Izakovič, 89. J. Hlavatovič - 53. Kover, 88. Minarovič

KÁTLOVCE: Zemko - R. Hlavatovič, Babečka, Sedlák, M. Sliva, Izakovič, D. Sliva, Pavlík, Depeš, Hupka, Kobetič (J. Hlavatovič, Pavlík, Vagovič, Gajarský, Šimončič)

BOHDANOVCE: Kopúnek - Janec, Doboš, Nádaský, Braniša, Chudý, Danišovič, Klimo, Kover, Dufek, Sanny (Minarovič, Novosedlík)

Bučany - Trstín 7:2 (3:1)

Góly: 7. 58. a 88. Benko, 19. Fančovič, 42. Habes, 85. a 89. Bunček - 34. a 53. Turanský (prvý z pen)

BUČANY: Jamrich - Vančo, Fančovič, Bunček, Šrámek, Zubčák, Jovanovič, Benko, Maruna, Habes, Rafi (Krška, Lietavec, Putera)

TRSTÍN: Šutta - Maška, Lopatka, Šalitroš, Kákoni, Štibraný, Vajsábel, Vavro, Marcel Sersen, Turanský, Hetteš (Martin Sersen, Boledovič)

1   FK Biely Kostol 20 17 1 2 82:16 52   22
2   FO ŠK Modranka 20 15 3 2 83:19 48   18
3   OFK Bučany 20 15 2 3 74:30 47   17
4   TJ FC Kátlovce 20 13 2 5 74:36 41   14
5   ŠK RAPID Hrnčiarovce nad Parnou    20    10     4      6 59:42 34   4
6   TJ Družstevník Bíňovce 20 10 2 8 42:38      29(-3)      2