Trnavské rybníky
reklama

V Trnave sa v pondelok uskutoční nočný beh mestom UCM Night Run

ŠPORT - Atletika | 11.5.2019, 13.09, prispievatelia

Trnava opäť zažije nočný beh mestom UCM Night Run. Viac ako 200 účastníkov pobeží trasu dlhú 5,6 km priamo v centre mesta. Dráha povedie okolo známych trnavských pamiatok. Beh začína v neskorých večerných hodinách.

V Trnave sa v pondelok uskutoční nočný beh mestom UCM Night Run

Beh mal v Trnave pauzu, terajší študenti UCM ho v spolupráci s pedagógmi obnovili. Foto: archív

Púpavy pri aleji
reklama

 

Nočný beh Trnavou sa do mesta vracia po štyroch rokoch. Tentoraz privíta viac ako 200 účastníkov. Trasa dlhá 5,6 km začína na Rybníkovej so štartom o 20:00 hod.

 

Bežci budú pokračovať po Hlbokej, okolo Západoslovenského múzea smerom na Kapitulskú, popri Bazilike svätého Mikuláša na Hlavnú vedľa Mestskej veže. Odtiaľ na Hospodársku popri Bernolákovej bráne smerom na Františkánsku. Cieľ je opäť na Rybníkovej.

 

„Trasa je vhodná pre bežcov aj nebežcov. Cieľom je spojiť príjemné s užitočným. Beh je jeden z najlepších rekreačných športov a Trnava jedno z najkrajších miest na Slovensku. Netradičným nočným behom v centre mesta chceme ukázať, aké dôležité je aktívne športovať a zároveň ponúknuť krásu historického centra mesta vo večerných hodinách,“ približuje zámer podujatia Juliána Odziomková, vedúca Kabinetu eventov Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, ktorá podujatie organizuje spoločne so študentmi.

ŠUPA technika
reklama

 

UCM Night run, ako sa nočný beh oficiálne nazýva, podporilo aj občianske združenie Bernohy, ktoré sa snaží o osvetu behu u širšej trnavskej verejnosti.

 

„Chceme inšpirovať ľudí a tým aj ich okolie k tomu, aby sa viac hýbali a zocelili tak svoje zdravie,“ dopĺňa Juraj Šintál, predseda občianskeho združenia.

 

Cieľom podujatia je tiež priblížiť študentov verejnosti a ukázať obyvateľom Trnavy, že dokážu pre ich mesto usporiadať zaujímavú a prospešnú akciu.

 

Trať behu:

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama