Trnavské rybníky
reklama

Z vraždy v Brestovanoch obvinili príbuzného obete

AKTUALITY - Región | 26.7.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

Polícia v stredu večer obvinila 39-ročného Brestovančana, príbuzného obete 52-ročného Trnavčana Jozefa Kollára.

Z vraždy v Brestovanoch obvinili príbuzného obete

Vražda sa odohrala na dvore tohto domu v Brestovanoch. Foto: autor

Cukrovar Trnava
reklama

Ten odišiel z trnavského bytu do rodinného domu v Brestovanoch v nedeľu večer. Na druhý deň ho ako nezvestného ohlásila jeho družka. Polícia vzápätí rozbehla pátranie v obci i okolí. Počas akcie jedna hliadka prehľadávala aj dom, kde sa mal nezvestný zdržiavať. „Všímavé oko policajta postrehlo v jednej z miestností domu zvyšky čerstvej zeminy. Po jej odkopaní našli v jame telo nezvestného Trnavčana,“ spresnila Martina Kredatusová.
 

Vrah zakopal mŕtveho do tejto pripravenej jamy. Foto: polícia

Dni zdravia
reklama

Podľa vyšetrovateľa obvinený v úmysle usmrtiť spolumajiteľa domu, v ktorom býval, si mal v nedeľu ráno pripraviť dva kuchynské nože. Po tom, ako Jozef vošiel do dvora, bodol ho dvakrát do hrudníka. „Čepeľ noža sa pri bodnutí zlomila a napadnutý muž spadol na zem. Tu ho obvinený bodol do hrudníka druhým nožom a udrel ho tehlou. Zraneniam Jozef na mieste podľahol,“ uviedla policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.
Obvinený odtiahol jeho telo na trávu, z vrecka mu zobral mobilný telefón a kľúče od auta. Telo prikryl doskami a plachtami a v úmysle zahladiť stopy, zaviezol jeho auto do Trnavy. To nechal zaparkované medzi obytnými blokmi. Vrátil sa späť do Brestovian a na druhý deň ráno preložil telo do jamy pripravenej v neobývanej miestnosti domu. Tu ho zasypal vápnom, cementom a zeminou. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie za obzvlášť závažný zločin vraždy. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na 15 až 20 rokov.
 

Podľa vyšetrovateľa obvinený pri bodaní zlomil tento kuchynský nôž. Foto: polícia

V Trnavskom okrese je to tento rok už druhý prípad vraždy obyvateľov krajského mesta. V tom prvom neznámi páchateľ zavraždil príležitostnú prostitútku. Jej telo našli pri čističke odpadových vôd v Zelenči.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama