Popredný ženský tenisový turnaj v Trnave vyhrala Američanka Bernarda Perová
ŠPORT - Ostatné športy | 20.5.2019, 12.08, prispievatelia
Moravskej deblistke Renate Voráčovej tesne ušlo štvrté prvenstvo na antuke TC Empire.

Bernarda Perová (vľavo), celková víťazka dvojhry v trnavskom ITF Empire Slovak Open 2019 a jej finálová súperka Anna Blinkovová.
Cez víkend sa skončil v areáli TC Empire Trnava jedenásty ročník najväčšieho tenisového turnaja žien na Slovensku.
V malom Ríme súperili popredné hráčky z celého sveta, vrátane reprezentantiek Austrálie, Brazílie, Číny, Japonska, Kanady, Paraguaja a USA.
Za povšimnutie stojí nevšedná udalosť: oba finálové duely na centrálnom antukovom dvorci priniesli rovnaký výsledok 7:5, 7:5.
Prvenstvo si v sobotnej štvorhre zaknihoval pár Anna Blinkovová (Rusko) – Xenia Knollová (Švajčiarsko).
Na ich raketách zostal najvyššie nasadený tandem Cornelia Listerová (Švédsko) – Renata Voráčová (ČR).
Skúsenej deblistke z moravského Zlína teda ušiel štvrtý trnavský primát iba o vlások. Voráčová už predtým triumfovala na antuke TC Empire v rokoch 2011, 2012 a 2013.
Dvojhra pre Perovú
Vrcholný turnaj Empire Slovak Open 2019 mal dotáciu 100-tisíc USD. Sedemdňové podujatie bolo súčasťou seriálu ITF World Tennis Tour.
Hlavnú singlovú trofej si z Trnavy odniesla do zámoria Bernarda Perová. (* 3. 12. 1994). Bolo to prvý raz, čo v tomto podujatí triumfovala tenistka z USA.
V rozhodujúcom súboji zvíťazila nad Ruskou Annou Blinkovovou (* 10. 9. 1998), členkou medzinárodnej tenisovej akadémie v Trnave.
Na konto Perovej pribudlo do svetového rebríčka WTA 140 bodov a trnavskí realizátori ešte ocenili jej dominantné majstrovstvo finančnou prémiou 15 239 dolárov.
Vicemajster sveta v cestnej cyklistike jednotlivcov s hromadným štartom Milan Dvorščík (vľavo) a lekár František Uhrovič, strieborná dvojica v sprievodnom VIP-turnaji vo štvorhre na antuke Tenisového centra Empire.
Hral aj vicemajster sveta
Organizátori spestrili svoj tradičný májový sviatok viacerými sprievodnými akciami, vrátane VIP-turnaja vo štvorhre.
Hoci v ňom neboli výsledky prvoradé, spomeňme účasť vicemajstra sveta v cestnej cyklistike zo Sicílie 1994, v tom roku víťaza ankety o najlepšieho športovca SR a neskôr dvojnásobného olympionika (Atlanta 1996, Sydney 2000) Milana Dvorščíka.
Na otvorenom antukovom kurte TC Empire Trnava sa v sobotu 18. 5. predstavilo osem dvojíc.
Po boku svojho turnajového partnera, popredného tenisového fotografa Františka Uhroviča, skončil Dvorščík na striebornej priečke.
Text: JAROSLAV LIESKOVSKÝ
Foto: MARTA ORSZÁGHOVÁ