Futbal, 7. liga A: Bučany vyradili Modranku z hry o postup, Kobetič strelecky dobehol Sekeru

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 26.5.2019, 19.13, prispievatelia

Súboj medzi Brestovanmi a Suchou nad Parnou by sa dal nazvať aj súbojom Šiška vs. Suchá nad Parnou. Hráč domácich totiž zostrelil súpera piatimi gólmi. Ten prvý strelil v 23. minúte a druhú poistku pridal tesne pred prvým hvizdom. Hneď po prestávke skompletizoval svoj hetrik a svoj gólostroj zavŕšil v 68. a 73. minúte.

Futbal, 7. liga A: Bučany vyradili Modranku z hry o postup, Kobetič strelecky dobehol Sekeru

Tomáš Benko strelil za Bučany proti Modranke dva dôležité góly. Foto: Ján Král

Bučany chceli v zápase s Modrankou tri body, k zápasu pristúpili zodpovedne a od začiatku zatlačili hostí, ktorí nastúpili bez niektorých hráčov. Chýbal aj najlepší strelec súťaže Sekera. Prvý polčas bol bez gólov, obrany fungovali spoľahlivo. Bunček mohol dvakrát otvoriť skóre, ale vychytal ho Špernoga.

Po zmene strán sa hral výborný futbal, skóre po centri domáceho Fančoviča otvoril Benko. Hostia reagovali strelou Gergelyho, ktorý hral výborný zápas. Skóre na domácu stranu naklonil Vančo, keď najprv obranným zákrokom prerušil akciu, následne si nabehol na center a krásnym volejom dal na 2:1.

Domácich upokojil opäť Benko, keď využil výbornú prihrávku Bunčeka a umiestnenou strelou dal na 3:1. Hostia sa vrátili do zápasu po ďalšej gólovej strele Gergelyho, ale viac sa už nestalo a tak si domáci zvýšili náskok od Modranky na sedem bodov, čím ju definitívne vyradili z bojov o postup aj o baráž.

Rozbehnuté Hrnčiarovce nad Parnou zastavil vedúci Biely Kostol, ktorý o svojom víťazstve 2:0 rozhodol už v prvom dejstve. Hostia rýchlo vstúpili do zápasu gólom Ostrihoňa z 3. minúty. Gólovú a rozhodujúcu bodku za stretnutím dal v 29. minúty Gažovič, ktorý priblížil Biely Kostol o niečo bližšie k postupu. Líder súťaže však ešte nemá vyhrané, hrá sa ešte o šesť bodov a posledné kolo odohrá v konkurenčných Bučanoch.

Bíňovce naložili Trstínu šesť kusov. Domáci Kumančík svojimi gólmi otvoril a aj uzavrel zápas a po ňom sa strelecky podarilo napnúť sieť ešte v prvom polčase Ľubomírovi Čechovi, Petrovičovi a z bieleho bodu Kostolanskému. V druhom polčase ešte prekonal hosťujúceho Obselku opäť Petrovič.

Bohdanovce nestačili doma na Ružindol a prehrali 1:3. Hosťujúci Moncman poslal hostí do vedenia už v 10. minúte. Stav 0:1 trval až do neskorej 78. minúty, kedy ružindolský Tomašovič zvýšil už na 0:2. O malú chvíľu už Bohdanovce prehrávali rozdielom triedy. Postaral sa o to Synak. Domáci sa zmohli iba na skorigovanie výsledku zásluhou Minaroviča, ktorý sa nepomýlil z pokutového kopu.

Kátlovce deklasovali Dobrú Vodu 12:1. V zápase koncertovala štvorica hráčov. Izakovič s Danielom Slivom si na svoje konto pripísali po dva góly. Adam Pavlík si obohatil svoje gólové štatistiky hetrikom a Kobetič zaznamenal celkovo v zápase štyri góly. Medzi gólových strelcov sa zapísal aj striedajúci Šimončič. Za hostí čestný zásah dal Maška. Kobetič sa zároveň gólovo dotiahol na Sekeru, obaja najlepší strelci súťaže vsietili zhodne už 40 gólov.

Košolná otočila stav proti Dolným Orešanom a zaznamenala tri body. Hostia do polhodiny hry vyhrávali už 0:2 vďaka Novákovi a Pagáčovi. V priebehu štyroch minút domáci Volek vyrovnal na 2:2. V 64. minúte posadil Košolnú na koňa Greguš. O päť minút neskôr sa hosťujúcemu Kondrčekovi pred očami začervenalo a domáci boli vo výhode a jedného hráča. Presilovku využil Homoľa, ktorý v závere uzavrel na konečných 4:2.

SWAN 7. LIGA A - 24. KOLO:

Brestovany - Suchá nad Parnou 5:0 (2:0)

Góly: 23. 45. 50. 68. a 73. Šiška

BRESTOVANY: Tomík - Martin Kollár, Vilinovič, M. Sládeček, A. Sládeček, Šiška, Kostolanský, Marek Kollár, Zelenay, Vidovič, Maar (Beňo, Martinus, Dorčiak, Krajčovič)

SUCHÁ NAD PARNOU: E. Fridrich - Kandera, Suljanovič, Ľ. Fridrich, Přikryl, Miksád, Mikula, Burian, Tibenský, Grman, Lastovička (Ivanič, Valovič)

Bučany - Modranka 3:2 (0:0)

Góly: 53. a 81. Benko, 65. Vančo - 58. a 83. Gergely

BUČANY: Jamrich - Vančo, Malich, Fančovič, Bunček, Šrámek, Zubčák, Benko, Maruna, Habes, Rafi (Mračník, Janák, Krška)

MODRANKA: Špernoga - Rakický, Križan, Gumbír, Baláž, Bango, Zvolenský, Gergely, Fančovič, Šaštinský, Valent (Lančarič, Mačák)

Hrnčiarovce nad Parnou - Biely Kostol 0:2 (0:2)

Góly: 3. Ostrihoň, 29. Gažovič

HRNČIAROVCE NAD PARNOU: Riha - Kralovič, Kankara, Pilíšek, Kyselica, Hlinka, Holovič, Palkovič, Jedinák, Trulík, Serbák (Púchly, Mirga, Trubač, Brimus)

BIELY KOSTOL: Svitek - Adámek, Stacho, Čmehýl, Ostrihoň, Gažovič, Backa, Sládeček, Jurina, Malina, Hoblík (Pösinger, Samák, Nagy)

Bíňovce - Trstín 6:0 (4:0)

Góly: 1. a 62. Kumančík, 21. Ľ. Čech, 30. a 55. Petrovič, 37. Kostolanský (z pen)

BÍŇOVCE: Klementovič - Kostolanský, Halaša, Rajnoha, Krajčovič, Opálek, Petrovič, M. Čech, Malovec, Ľ. Čech, Kumančík (Ryšavý, Strečanský)

TRSTÍN: Obselka - Kákoni, Klokner, Zuzčák, Vajsábel, Vavro, Daniš, Šalitroš, Maška, Hetteš, Lopatka (Krempaský)

Bohdanovce - Ružindol 1:3 (0:1)

Góly: 84. Minarovič (z pen) - 10. Moncman, 78. Tomašovič, 81. Synak

BOHDANOVCE: Kopúnek - Janec, Sanny, Peško, Braniša, Belica, Brestovanský, Minarovič, Dufek, Chudý, Nádaský (Klimo)

RUŽINDOL: Uhlár - Matula, M. Turoň, Penyak, D. Turoň, Synak, Tomašovič, Minarovič, Grígel, Moncman, Kubíček (Gomola, Jarábek, Tollarovič, Karády)

Kátlovce - Dobrá Voda 12:1 (4:0)

Góly: 8. a 68. Izakovič, 13. a 60. D. Sliva, 20. 30. a 59. Pavlík, 48. Šimončič, 66. 83. 84. a 86. Kobetič - 55. Maška

KÁTLOVCE: Haršáni - Izakovič, D. Sliva, Kobetič, Jurkas, Hlavatovič, Uváček, A. Pavlík, M. Sliva, Gajarský, Sedlák (Šimončič, Zemko, T. Pavlík)

DOBRÁ VODA: Krížik - Chmela, Maška, Ondruška, Paldan, Galovič, Jantoš, Dubrava, Hrašna, Kubiš, Macko (Lukačovič, Danko)

Košolná - Dolné Orešany 4:2 (2:2)

Góly: 33. a 37. Volek, 64. Greguš, 83. Homoľa - 11. Novák, 28. Pagáč

ČK: 69. Kondrček (Dolné Orešany)

KOŠOLNÁ: Hrušovský - Martinkovič, Bobok, Karas, Greguš, Volek, Konečný, Homoľa, Čavara, Chudjak, Hudek (Danišovič, Augustín)

DOLNÉ OREŠANY: Hirner - Kondrček, Novák, Kamenický, Tóth, Mikinič, Zajíc, Kulíšek, Fogel, Zelenák, Pagáč (Abrahám)

1   FK Biely Kostol 24 20 2 2 91:20 62   26