Trnavské rybníky
reklama

Na Trnavskej 13 oslávia tradíciu varenia piva, na pochod sa pôjde v nových tričkách

RELAX - Trnavská 13 | 3.6.2019, 19.06, prispievatelia

Tento ročník Trnavskej 13 je jubilejný a významný, Trnava dostala pred 600 rokmi kráľovskú výsadu. Mohla začať variť a predávať pivo. V sobotu 15. júna 2019 to v slovenskom Ríme oslávi spoločne zhruba tritisíc milovníkov zlatistého moku.

Na Trnavskej 13 oslávia tradíciu varenia piva, na pochod sa pôjde v nových tričkách

Časť organizačného tímu Trnavskej 13 v nových tričkách. Foto: Trnavská 13

 

OZ Trnavská 13 si pripravila pre svojich návštevníkov zaujímavú novinku - vlastné pivo, polotmavý ležiak 11,4° s názvom Trnavské ONÉ.

 

Vzniklo u pivných nadšencov v pieštanskom pivovare Žiwell s uznávaným sládkom Petrom Demkom a jeho pomocným sládkom Tomášom Antalíkom (Kočovný pivovar Radošina) v spolupráci s Beer Station Trnava a Živé Pivo.

 

Pivko zatiaľ leží, deň pred akciou pôjde do sudov, aby bolo čo najživšie.

 

 

 

Významná trofej pre zberateľa tričiek

Tento rok je tričko pivovarníckej zelenej farby. Tričká ocenia mladší, starší, nároční aj nenároční. Je jednoduché, veľmi príjemné na dotyk rúk a ľahko prilieha na telo.

 

Je vzdušné, čo padne vhod najmä v období vysokých horúčav. Zároveň je decentnejšie, logo Trnavskej 13 inovovali a tkanú etiketu umiestnili na vrchnú časť trička.

 

 

 

Zároveň symbolizuje 600 rokov varenia piva v Trnave, okrúhle vyročie zobrazuje na zadnej strane a je povinnou výbavou každého zberateľa, fanúšika a návštevníka Trnavskej 13.

 

,,Tričká sú zelené ako príroda, ako chmeľ. Panáčika sme sa snažili odľahčiť, odňali sme mu nápisy, v ktorých ho lepšie poznáte. Vystúpil, vyskočil skoro na plece v tričku, ale stále je to on. Deti mu hovoria UJO PIVO,” hovorí predseda združenia Radoslav Filo.

 

Ako sám tvrdí, všetko sa vyvíja, no ak to budú fanúšikovia Trnavskej 13 chcieť, je tu možnosť vrátiť sa k pôvodnému logu.

 

 

“Každý rok prinášame pre našich fanúšikov tričko, ktoré je niečím výnimočné. To tohtoročné je symbolom 600-ročnice a rozhodli sme sa, že raz za 600 rokov odovzdáme špeciálnu trofej aj zberateľovi tričiek, ktorý sa môže svojou zbierkou hrdo pýšiť,” pokračoval Filo.

 

Trofej bude ručne vyrobená pre najväčšieho patriota Trnavskej 13, nedá sa kúpiť, ani inak získať.

 

Podmienkou zapojenia sa do súťaže je, aby bolo aktuálne tričko súčasťou zbierky.

 

Dostupné modely tohto roka nájdete na e-shope alebo v kamennej predajni na Štefánikovej ulici 95 v CD Aquarius.

 

K 22. pivnému pochodu Trnavská 13 pripravili aj mobilnú aplikáciu. Link na stiahnutie nájdete TU.

 

 

Tradícia pre všetky generácie

Trnavská 13 má stabilné miesto pri otváraní leta v Slovenskom Ríme. V sobotu 15. júna bude už 22. ročník výnimočnej akcie, kde sa stretávajú priatelia, celé rodiny, od detí, partnerov, mladých, starších až po seniorov.

 

Množstvo ľudí vyhľadáva práve pivný pochod, aby sa stretli so svojimi známymi, ktorých nevideli celý rok a strávili spolu celý deň. Počas pochodu putujú ulicami Trnavy za pivom tri tisícky ľudí zo Slovenska, Čiech, ale aj zahraničia.

 

Reštaurácie dopĺňajú bohatý výber piva skvelou gastronómiou. Pitie piva nie je podmienkou, ide o vychutnanie si atmosféry, bary pripravujú aj nealko verzie. Tento rok sa zapojilo do akcie 13 reštaurácií a 4 bonusové zastávky.

 

Návštevníci dostanú pri registrácii unikátne pindexy, známe aj ako pivné pasy a spolu určujú kvalitu piva, pivoprostredie, obsluhu v reštaurácii a poradie podľa mobilnej aplikácie.

 

Celkový víťazný podnik bude vyhlásený ešte v sobotu večer. K dispozícii bude aj tlačená mapa v modernej grafike.

 

TRNAVSKÁ 13

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama