Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Ako v zápase s Bíňovcami všetko dobre dopadlo

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 4.6.2019, 13.46, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Ako v zápase s Bíňovcami všetko dobre dopadlo

Futbalový tím Hrnčiaroviec nad Parnou 2018/19. Foto: Mikuláš Moncman

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Bíňovce 2:2.

 

Milí priatelia,
málokto vie, ale v hlbokom utajení prebehla policajná akcia Maruška a načapala dvanástich mesiačikov. U mája našli ale 3 kilá extázy a že na budúci rok to za neho preberie apríl. Ostatne ako aj tento rok.


Vylakaný jún porád vyklepaný nastavil žiarivku na maximum a tak sme  v nedelu dostali peklo verzia 2.0. Že nech konečne to pravé letné počasíčko.

ŠUPA technika
reklama


Na chvílu vykukli aj trysky, ale keď pocítili to dusno, rýchlo sa vyšplýchali a schovali.


Potom sme nastúpili. 


Proti Bínovcám, tabulkovému susedovi.


Nám hrala do karát skúsenosť, hosťom mladícky entuziazmus.


Zápas o minime šancí však priniesol pekný taktický súboj v strede poľa. V 15. minúte dal Pílka od polovice krásny pas, spracovanie mi však vyšlo jak Andrejovi súvislá veta. Na dlho a do neznáma.


Potom sa však do lopty oprel Peťo.


Hrávali sme spolu asi 10 roky dozadu vo Zvončíne, tréning začínal tým, že od polovice j.ol, d..ol do lopty, lebo na opis situácie asi nestačí, že vystrelil a tá pravidelne skončila vo vingli.


A nebolo to od polky, ale Marcelinho mu loptu posunul, s Jeďom si v strede narazil a z 28,13 m vymietol pravý horný kút bínoveckej brány.


Čo asi potešilo precedu, teda toho nášho, nie hentého bez srcca, lebo kopačky za gól mesiaca poputujú Holovi.


Hostia to však nezabalili.


Doma to uhrajú bojovnosťou, vonku si to užívajú.


Na peknom plácku napriahol z Holovej pozície hosťujúci stopér Královič a prekonal Matúša.


52. minúta a 1:1.


Áno, bolo to také niečo, ako finále Ligy majstrov, iba skutoční futbaloví fajnšmekri by si dokázali nájsť tie povestné hrozienka z koláča.

 

Skôr to bola taká štúdia o momentálnej interakcii, pomocných prihrávkach do strany, ofenzívnym pressingom narušená koordinácia v ružovej záhrade, exaktnej strate lokomočných a interaktívnych schopností, napriek tomu sme však vyprodukovali akciu zápasu.


Nechcem sa chváliť, ale mimo mňa to za mňa nikto nespraví.


Pílka si rozbehol akciu, špicom mi dal dôveru, ktorú som vzápätí posunul na Jeďa a ten časovanou prihrávkou, že teraz podla nej vo Švajčiarsku nastavujú hodiny, gólovú výzvu.


71. minúta, Pílka 2:1.


Kto prespal to finále, mal šancu na reparát, našiel by si aj diagonále, vertikále, prechod, zonáciu, asanáciu a keby došla hlava republiky možno aj akontáciu.
Všetko bolo.


V 80. minúte využil nízku zemskú prítažlivosť hosťujúci Kostolanský, oprel sa o vetrík, ktorý prihnala búrka z východu a hlavou v rybičke upravil na konečných 2:2.


Menovaný to potom ešte skúsil spoza rohu šestnástky, ale chceme mať nového starostu Bínovéc radi aj naďalej a on by si po našej prehre určite neodpustil nejakú štiplavú poznámku, tak všetko zapadlo na správne miesto.


Minútu do konca ešte Paťkoló z 20 metrov razantnou strelou opečiatkoval žrď, pred hosťujúcou päťkou sa presadil aj Kladivár, ktorého strela len tesne minula pravý vingel.


Asi zaslúžená remízka a vraj už v Bínovcách našli vodu. Navŕtali studnu a na spodu Aborigénci kukajú, že vo co gou.


Nazdááááár

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama