Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Streda 21. 10., meniny má Uršuľa, zajtra Sergej.Význam mien.

Módna šou: Predstavili netradičné šaty s čatajskou výšivkou či vzormi keramiky

Vydané 10.6.2019 o 09.02, prispievatelia

Studený a zapršaný máj v tomto roku zasiahol do prípravy aj realizácie 2. módnej show značky Mystic Day Trnava. Módna prehliadka, ktorá sa mala uskutočniť v priestoroch Nádvoria – centra kultúry a predstaviť modely značky na dennom svetle a mala prerásť do večernej music párty, sa uskutočnila nakoniec v Malom Berlíne.

Módna šou: Predstavili netradičné šaty s čatajskou výšivkou či vzormi keramiky

Modelky predstavili aj šaty inšpirované vzormi modranskej keramiky. Foto: Ivan Kopčáni

 

„Tento rok je naozaj počasie nevyspytateľné a aj keď sme rátali s alternatívou, že môže pršať, dúfali sme, že koniec mája nám dopraje pekné počasie. Nakoniec, ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré a sme radi, že sa naša prehliadka uskutočnila v Divadelnej sále Malého Berlína,“ povedala Miriam Stašková, manažérka Mystic Day Slovensko.

 

Organizátori poňali módnu prehliadku, na ktorej sa osobne zúčastnila aj zakladateľka značky Ildikó Lőrincz z Budapešti, ako fashion a music party.

 

Hudobný koktail namiešal francúzsko - beninský hudobný mág DJ Setondji.

Na mólo vystúpili skvelé modelky, ktoré predviedli kolekciu Mystic Day jar/ leto 2019.

 

Modelky Mariana a Klaudia sú mama a dcéra. Mariana prezradila, že na pódia sa postavila po dvadsiatich rokoch. Na modeling pre Mystic Day ju presvedčila práve Klaudia. Foto: Ján Král 

 

„Celú kolekciu sme rozdelili do desiatich menších, a tak diváci módnej prehliadky mohli vidieť kolekciu Leto, Jeans, Sukne, Biznis, Kvety, Carmen, Barbie, Black and white a dve kolá pod názvom Folklór. Chceli sme ukázať naozaj rôznorodosť našej značky. Šaty Mystic Day si môžete obliecť na rôzne príležitosti. Od voľnočasových šiat z kolekcie Jeans až po doslova svadobné kreácie z kolekcie Folklór,“ povedala riaditeľka Mystic Day Slovensko Annamarie Szczecinová.

 

„Kolekciu Folkór sme dali na záver našej prehliadky, tvorila vrchol show. Modely tejto kolekcie vznikali pomerne dlho. Inšpirovala nás naozaj rôznorodosť a krása slovenskej folklórnej výšivky. Prechádzali sme vzory konkrétnych regionálnych výšiviek a najviac nás zaujala čatajská a inšpirovali sme sa krásou a farebnosťou modranskej keramiky. Vzory boli transformované do modernej podoby a vynikli na pohodlných a kvalitných materiáloch a skvelých strihoch. Naozaj sme na túto kolekciu veľmi hrdí a mala aj najväčší ohlas medzi našimi divákmi,“ dodala Miriam Stašková.

 

Vzory čatajskej výšivky pôsobia na šatách zaujímavo.

 

 

Prehliadku doplnila aj spolupráca s kvetinárstvom Kasbo Flowers &More, ktorá kolekciu Folklór doplnila živými kvetinovými vencami, ktoré ozdobili vlasy modeliek a nádhernými živými kvetmi aj celú prehliadku.

 

Zaujali aj okuliare, ktoré dodala Optika Rubín. Už počas prestávky návštevníci s pohárom osviežujúceho Aperol Spritzu v rukách konštatovali, že sa oplatilo prísť.

 

„Ďakujeme aj našim ďalším partnerom. COCO Beauty Studio sa venovalo účesom modeliek. Vizážistka Maya Selecka – Makeup artist Mary Kay sa zas postarala o večerné líčenie našich modeliek,“ doplnila riaditeľka Mystic Day Annamária Szczecinová.

 

Pri kolekcii Carmen sa rozžiarilo pódium červenou.

 

 

„Bola to naozaj krásna prehliadka, sme radi, že aj v Trnave sme mohli vidieť, tieto krásne modely a vôbec zažiť atmosféru módnej prehliadky. Bolo ich tu toľko, že si ani nevieme vybrať, ktoré sú najkrajšie. Ale určite sa nám páčili folklórne motívy na šatách. Je to niečo iné ako vidíte všade v obchodoch a na uliciach,“ povedala nám jedna z návštevníčok.

 

Ako sme sa dozvedeli, celá kolekcia je prístupná v predajni Mystic Day na Paulínskej 10 v Trnave a na kolekciu jar/leto sa môžu tešiť nielen Trnavčanky, ale najnovšie už aj východniarky, pretože Mystic Day sa rozširuje aj na východ do Košíc.

 

Bodky sú v móde.

 

Dokonale zladená...

 

Zmyselný letný outfit pre pravé dámy.

 

(stm)

foto: Ivan Kopčáni (ak nie je uvedené inak)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Schátraný Zelený kríčok v Trnave sa konečne má dočkať kompletnej obnovy

Schátraný Zelený kríčok v Trnave sa konečne má dočkať kompletnej obnovy

Návrh rozpočtu mesta Trnava s investíciou do zeleného kríčka v objeme 1,4 milióna eur. Rekonštrukcia... celý článok

Spartak odohrá zápas s Trenčínom bez divákov, bude sledovať ako dopadne testovanie v Dunajskej Strede

Spartak odohrá zápas s Trenčínom bez divákov, bude sledovať ako dopadne testovanie v Dunajskej Strede

Víkendový priamy súboj o prvú priečku vo futbalovej Fortuna lige 2020/2021 medzi Dunajskou Stredou a Slovanom... celý článok

Dušan Radolský: Vždy som si nastavil hranice s funkcionármi a hráčmi, to bol základ

Dušan Radolský: Vždy som si nastavil hranice s funkcionármi a hráčmi, to bol základ

Mužstvá, ktoré viedol, sa vždy vyznačovali hernou disciplínou. V každej futbalovej kabíne, kde tréner Dušan... celý článok


reklama

Mlyn Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Benio Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda elektricka

reklama