Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Pondelok 9. 12., meniny má Izabela, zajtra Radúz.Význam mien.

Trnavská 13 bude už túto sobotu, pivný pochod má svoje desatoro

Vydané 13.6.2019 o 17.45, prispievatelia

Sviatok milovníkov piva sa blíži. Už túto sobotu zaplnia ulice slovenského Ríma ľudia oblečení v tmavozelených tričkách v dobrej nálade. Pivný pochod Trnavská 13 napíše svoju 22. kapitolu.

Trnavská 13 bude už túto sobotu, pivný pochod má svoje desatoro

Trnavská 13 je aj o stretnutí s priateľmi. Foto: Ján Král

 

Štart akcie bude o 8:00 v mestskom amfiteátri. Pivné partie a návštevníci tu získajú pindexy a pivné mapy spolu s pozornosťami – rôznymi nálepkami.

 

Na pochod vyrobili tričká, ktoré sú zároveň k oslavám 600. výročia varenia piva v Trnave. Zakúpiť sa dajú aj v CD Aquarius na Štefánikovej ulici alebo na e-shope Trnavskej 13, či priamo na štarte pochodu.

 

Za lesoparkom na lici Karola Elberta bude jedna z pivných zastávok Kamináč. V spolupráci s Beer Station Trnava a Živým pivom ponúknu 11,4 stupňový ležiak Trnavské ONÉ. Vyrobili ho v piešťanskom pivovari Žiwell, na pochode zažije svoju premiéru.

 

Na trase je trinásť podnikov a štyri bonusové a keďže pri pive zvykne vytráviť, jednotlivé puby budú ponúkať aj gastrošpeciality od burgrov, cez varené jedlá, grilované špeciality, cigánsku, rôzne nátierky, atď.

 

 

Desatoro Trnavskej 13

1. Cieľom pivného pochodu je prisť na Štart v Amfiku a následne prejsť 13 stanovených zastávok a 4 bonusové podniky a na každej sa občerstviť. Pitie piva ani iného alkoholu nie je podmienkou, ale, na druhej strane, pitný režim treba dodržiavať...

 

2. Podstatou pochodu je príjemne stráviť tento výnimočný deň s priateľmi a osláviť v partii Deň otcov.

 

3. Víťazom je každý, kto príde do cieľa opäť v Amfiku. Táto akcia nemá porazeného, ale niekoľko tisíc víťazov v dobrej nálade.

 

4. Účasť na pochode je dobrovoľná a registrácia je bezplatná. Počas pochodu prebieha v areáli a podnikoch zaujímavý program pre všetkých.

 

5. Každý rok sú na trase podniky, resp. zastávky. Zastávky možno absolvovať v ľubovoľnom poradí, dôležité je sa nestratiť po ceste a (nejako) prísť do cieľa.

 

6. Účastník dostane pri registrácii Pindex. Zbiera doň pečiatky a hodnotí pivo, obsluhu, atmosféru podniku a hajzlíky. Do pindexu si známkuje jednotlivé podniky (ako v škole 1-5) a nakoniec vpíše celkovo najlepšiu piváreň 22.ročníka pivného pochodu. Nezabudnúť si nainštalovať hodnotiacu Apku Trnavská 13. (android)

 

7. V cieli účastník odovzdá hodnotenie podnikov a dostane diplom za konkrétny počet absolvovaných zastávok. Pečiatky podnikov nezúčastnených na 2. ročníku sa nepočítajú. Tento si uschová ako oko v hlave pre ďalšie generácie.

 

8. Symbolom pochodu je tričko s logom, každý rok má inú farbu. Tento rok je zelené na počesť 600 ročnice udelenia várečného práva Mestu Trnava. Oslavujeme pivovarnictvo, zelenú farbu chmeľu (1419 – 2019).

 

9. Každý účastník je zodpovedný sám za seba. Správa sa rozumne a zodpovedne, správne odhadne svoje sily, aby v pohode dorazil až do cieľa. Organizátori nenesú žiadnu zodpovednosť za jeho/jej správanie, ale tešia sa na skupinky veselých turistov v cieli.

 

10. Po vyhodnotení ankety Pindex je vyhlásený najlepší podnik pochodu, ktorý dostane pamätnú plaketu. Tú si podnik velice váži a furt sa ňou chváli.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Spartak ukončil spoluprácu so srbským stopérom Marinkovičom

Spartak ukončil spoluprácu so srbským stopérom Marinkovičom

Zmien v kádri trnavského klubu má byť počas jesene viacero. celý článok

Hlohovec získal vyše pol milióna eur z eurofondov na zriadenie detských jaslí

Hlohovec získal vyše pol milióna eur z eurofondov na zriadenie detských jaslí

Za viac ako pol milióna eur Hlohovec obnoví budovu na Ulici R. Dilonga a vráti jej pôvodnú funkciu. celý článok

O petíciu proti zvýšenej dani v Trnave je mimoriadny záujem

O petíciu proti zvýšenej dani v Trnave je mimoriadny záujem

Iniciátorka petície Milena Bobeková očakáva, že po jej doručení na radnicu zvolá primátor Trnavy Peter Bročka... celý článok


reklama

Victory Tip 2017

reklama

Mlyn Fiat Doblo Fiat Tanex Plošina TT-dent Trnava domoss kuchyne E-shop Kniha Gašparík 2018 Marell Bábence Grinaj Remax

reklama

Aktuálne video

VIDEOKLIP: Bystrík banda urobila vianočnú pesničku s detským speváckym zborom

VIDEOKLIP: Bystrík banda urobila vianočnú pesničku s detským speváckym zborom

Bystrík banda sa v Trnave teší veľkej obľube. Kapela pomenovaná po spevákovi skupiny za krátky čas vypredala... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

3°C
2°C
2°C

aktualizácia: 22:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2019 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda CX 5

reklama

Trnavské rádio

reklama