Futbalová glosa: Proti Košolnej sme ukázali, ako sa otvárajú diaľnice

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Tímová fotografia Hrnčiaroviec. Foto: Mikuláš Moncman

Tentoraz písal o zápase Košolná - Hrnčiarovce 4:1.

podľa všetkého ten minulý týžden proci Bínovcám to bol len prvý kruh pekla, určený takým, čo si špárajú v nose, alebo grgajú v spoločnosti.

Ostatnú nedeľu sme zavítali do Košolnej a rovno sme tuším skočili do štvrtého kruhu, určeného tým, čo nesplachujú, alebo volia kpt. Udrba.

Taký hic, že sme boli radi, že je konečne posledné kolo a budeme mať od nahánania pár týždnov pokoj a nemusíme skúsit aj deviaty, kde sa už tešia na Hranola.

Motivácia level skúsme sa dohodnút na remízke, rovnaká vyzerala byť aj u domácich, v tabuľke o všetkom rozhodnuté.

A nech to aj je výhovorka, ale vynútené zmeny v zostave a najmä výpadok celej stredovej osi tímu si vyžiadal svoju daň.

Prvých 15 minút sme síce boli kombinačnejším tímom, v ofenzíve nám však chýbala presnejšia predfinálna prihrávka, v 4.minúte síce po Milankovej hĺbkovej prihrávke Jeďo jednu Paťkolóvi poslal, ten však miesto pohodlného objazdu brankára na hranici šestnástky volil zbrklú strelu.

Potom sme ešte chvílu vyzerali, že by sme mohli zamútiť košolanské víno. Ale iba do 13.minúty.

V 14-tej ešte Matúš nohou vyrazil pekný pokus domácich, ale z druhej strely na bránu domáci Greguš z priameho kopu nechytateľne z 22 metrov do vingla už nedal Rihannovi šancu.

15.minúta a 1:0.

Nakoľko už o nič nešlo, tak sme až tak nepátrali po tom, čo si domáci aplikovali, že ožili ako pokropení svätenou vodou, ale pravda bola taká, že čím viac sme kazili jednoduché prihrávky, tým jednoduchšie sa nám dostávali do otvorenej obrany, z čoho samozrejme rezultovali aj šance a na našu smolu aj góly.

V 25. minúte z pravej obrany presunuli ťažisko hry dlhým pasom na ľavé krídlo, Homoľa od čiary strieľaným centrom našiel v sklze Greguša, ktorý zvýšil na 2:0.

A taký normálny chalan to vyzeral byť, ked nám v týždni kanceláriu renovoval. Aj by sme s výsledkom niečo spravili, ale bolo to úplne bez nápadu, jediné, čo sa nám darilo, bolo otvárať dialnice pre súperových ofenzívnych hráčov.

Sme otvorili viac kilometrov, než tá organizovaná skupina hore. Z prvej sme ešte neinkasovali, z druhej už áno, kedy si Homoľa nabehol na úplne opustenú štvorprúdovku, Matúš sa ho snažil na policajta stopnúť, domáci útočník len odbočil do vedľajšieho pruhu a pohodlne doručil tretí pozdrav. 40. minúta a 3:0.

Najkrajší moment zápasu prišiel pre nás v 45. minúte. Prestávka.

Aj sme sa tak hecovali, že ako dali oni tri góly, tak ich môžeme dať aj my, Košolanci si však sebavedomie z prvého polčasu udržali a umnou hrou nepripustili žiadnu dramatizáciu.

Naopak, takmer definitívne zlomili náš odpor po gólovej hlavičke Greguša, ktorý skompletizoval hetrik. 50. minúta a 4:0.

Aj naďalej sa tlačili do našej šestnástky a iba nepresnosti pri zakončení, alebo pár výborných Rihannových zákrokov nás ušetrili od potupnejšej porážky. Kto by chcel spočítať naše presné prihrávky po sebe, stačila by mu na to jedna ruka a konkrétne palec a ukazovák. Výnimočne aj prostredník.

Takže šance na domácej strane pribúdali, ale však ja nepíšem pre košolanský spravodaj, tak nech si ich popisujú sami.

Predsa len však aj na nich dopadla ťažoba a v rozmedzí jednej minúty akoby zmizli z ihriska.

V 69. minúte Jeďo sa s loptou pretancoval až k rohovej čiare, počkal na nabiehajúceho Paťa Mirgu, tomu však emirgovala strela zvnútra päťky pred otvorenou bránou až do Suchej.

O pol minúty na to, sa domáca obrana zašila, obrancovi Jeďo loptu vypichol na osamelého stopéra sa v čistej šanci rútili až traja naši, Jeďo zvolil prihrávku a dlhou loptou nenašiel nabiehajúceho Paťkolá.

Mieril mu na nesprávnu nohu. Ani pravú, ani ľavú nemá takú dlhú. Len čo domáci rozohrali päťku, loptu si zobral náš Peťo a tvrdou strelou opäť z 22 metrov spečatil stav stretnutia, čo od Jeďovej prihrávky trvalo presne 13 sekúnd. 70. minúta Holo, 4:1.

Potom sa na ihrisko domáci vrátili a sám richtár chcel aspoň gólovou prihrávkou prispieť k víťazstvu, domáci útočník však loptu netrafil ideálne.

A tak sme zápas a sezónu dohrali, hádam až na tie dve zakopnutia v závere k spokojnosti a skončili na piatom mieste, čo zas ale je lepšie ako na štvrtom, lebo tých všetci len lutujú a na piateho každý...

Piateho nikto nerieši. A veľkú radosť nám však spravili žiaci, ktorí si na ihrisku Dolnej Krupej jednoznačným víťazstvom zabezpečili prvenstvo a postup zo súťaže, k čomu teda gratulujeme tak hráčom, trénerkovi "Jaodpadnem", realizačnému tímu aj každému, ktorí im pomáhali a fandili.