Dorastenci Spartaka si zahrali na hlavnom štadióne, s klubom sa lúčil tréner Čechovič

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.6.2019, 13.07, Ján Král

Starší dorastenci Spartaka zakončili sezónu prehrou s Ružomberkom 1:2, napriek tomu na tento zápas budú spomínať pozitívne. Vedenie klubu im ako poďakovanie za sezónu, v ktorej obsadili druhé miesto, umožnilo odohrať duel na Štadióne Antona Malatinského.

Dorastenci Spartaka si zahrali na hlavnom štadióne, s klubom sa lúčil tréner Čechovič

Lukáš Jirka (v bielom) preniká obranou Ružomberka. Foto: Lukáš Grinaj

Spartakovci nastúpili v zostave bez Mesíka, Horváta a Miháleka, ktorých popoludní čakal duel za A-mužstvo proti Zlínu. Ružomberok sa ujal vedenia v 33. minúte po góle Šveca, v 58. minúte pridal druhý zásah Huba. Na konečných 1:2 korigoval v 79. minúte Csáno.

Zverenci trnavského trénera Michala Gašparíka obsadili konečné druhé miesto v tabuľke.

Predstavitelia trnavského klubu pred zápasom poďakovali hráčom, ktorí končia dorastenecký vek a prechádzajú k mužom.

Slová vďaka patrili aj trénerovi mládežníckych brankárov Spartaka Tomášovi Čechovičovi. Ten prijal ponuku z Podbrezovej, kde bude trénerom brankárov A-mužstva a na starosť bude mať aj vychádzajúce brankárske nádeje.

"Z Podbrezovej som dostal veľmi serióznu ponuku. Oslovili ma, aby som zaviedol aj do mládeže systém, ako fungoval v akadémii brankárov Spartaka. V Trnave ju po mne povedie Marco Obetko, ktorý doteraz mal na starosti prípravky. Teší ma, že akadémia bude i naďalej fungovať v zabehnutom režime," povedal Čechovič.