Spartak angažoval Srba Marinkoviča, rieši ďalšie príchody

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.6.2019, 10.19, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka vyhrali v sobotnom prípravnom zápase nad Petržalkou 6:1. Na ihrisku v Červeníku prevýšili svojho súpera, ktorého gólovo definitívne rozložili v druhom polčase.

Prvý gól v zápase strelil Alex Sobczyk. Foto: Lukáš Grinaj

Po dva góly strelili útočníci, ktorí sú v Trnave na skúške - 26-ročný Ukrajinec Robert Hehedosh (FK Minaj) a 22-ročný Rakúšan Alex Sobczyk (odchovanec Rapidu Viedeň, naposledy Floridsdorfer).

Obaja zostávajú naďalej v tréningovom procese, Spartak zvažuje ich angažovanie.

To platí aj o 22-ročnom rakúskom stredopoliarovi Albinovi Gashim (SV Horn).

Spartakovci by radi videli vo svojom tíme aj Timoteja Záhumenského (23 rokov, naposledy hosťoval v Karvinej). Ľavý bek odohral proti Petržalke druhý polčas, ako potvrdil generálny manažér Spartaka Marián Černý, jeho príchod je v riešení s jeho materským oddielom Dunajskou Stredou.

Hlúpik a Spanoudakis, ktorí do duelu tiež naskočili, v červeno-čiernych farbách nebudú pokračovať.

Nateraz je istý príchod Marka Marinkoviča (25). Vysokého stredného obrancu (192 cm), ktorý vyrastal v Crvenej zvezde Belehrad a naposledy hral srbskú ligu za Napredak, si andeli zazmluvnili.

„Hráča si vybral tréner, ktorý ho má odsledovaného,“ uviedol Marián Černý.