Trnavské rybníky
reklama

Guláš, pivo a stolný tenis

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.1.2011, 00.00, Ján Král

PAVLICE – V obci nezaháľajú ani počas zimy. Pavličania sa aktívne venujú športu i počas futbalovej prestávky. Sviatočný trojkráľový štvrtok využili na stolnotenisový turnaj.

Guláš, pivo a stolný tenis

Na turnaji sa zišli viac ako tri desiatky účastníkov. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

„Podujatie zorganizovala partia chalanov z obce. Ide už o druhý ročník, vďaka patrí všetkým, ktorí túto myšlienku podporili. Prišlo viac ako tridsať účastníkov z blízkych i vzdialenejších obcí ako Špačince, Abrahám, Borová či Sládkovičovo,“ uviedol jeden z organizátorov Peter Kopáčik.
Primát spred roka obhajoval hrajúci tréner futbalistov Pavlíc Vladimír Kovačócy. „Chalani sa podpichovali, že kto ma vyradí, dostane 20 eur,“ smial sa ešte v úvodnej fáze Kovačócy. Napokon jeho víťazné ťaženie zastavil v semifinále celkový víťaz Jaroslav Klačo zo Špačiniec. Druhý skončil domáci Branislav Štora, Kovačócymu patrila tretia priečka.
Svojím dielom prispela aj obec. „Pavlice sú malá dedinka. Každú podobnú iskru treba rozfúkať, aby sa rozhorela. Budem rád, ak sa z podujatia stane tradícia. Iniciatíva prišla zdola, ja som chlapcom len rád vyhovel a pomohol,“ uviedol počas svojej návštevy nový starosta obce Ľubomír Baláž, ktorý má k športu tiež blízko. Kým nemal rodinu, venoval sa futbalu, neskôr zo zdravotných dôvodov presedlal na plávanie a cyklistiku.

 

Vladimír Kovačócy primát neohbájil. Foto: Michal Hlavatovič

ŠUPA technika
reklama


Po turnaji sa sedelo a debatovalo pri dobrom guláši a pivku. Už v sobotu však čakal na Pavličanov prvý tréning zimnej prípravy. „Radi by sme sa posilnili o brankára, ďalšie prestupy sú v štádiu vybavovania,“ uviedol Kovačócy. Lodivod Pavlíc pomohol tímu v závere jesene i aktívne na ihrisku, do bránky sa však na jar už tak skoro zrejme nepostaví. „Čaká ma ešte jedna operácia kolena. Uvidíme, ako dopadne zákrok. Platí však známe nikdy nehovor nikdy. Ak uvidím, že sa chalani trápia, určite sa dám nahovoriť, aby som sa navliekol do výstroja,“ poznamenal.
 

 

 

Na prípravu gulášu na turnaji dozerala odborná komisia. Foto: Michal Hlavatovič

 

Program pavlickej zimy: 23.1. o 10.30 Pavlice – H. Krupá, 29.1. o 10.30 Zeleneč – Pavlice, 20.2. o 19.h Pavlice – Bohdanovce (zápas sa hrá na umelej tráve Lokomotívy). V štádiu vybavovania sú prípravné stretnutia s Cíferom, Jabloncom a Dechticami.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama