Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Peter Sagan je už v Trnave, o titul majstra zabojuje od nedeľného poludnia

ŠPORT - Cyklistika | 30.6.2019, 09.05, prispievatelia

Peter Sagan pred MSR a ČR v cyklistike: "Dúfam, že som v najlepšom stave, v akom môžem byť. Som pripravený na zajtra a verím, že budem pripravený aj na Tour de France."

Peter Sagan je už v Trnave, o titul majstra zabojuje od nedeľného poludnia

Peter Sagan na tlačovke v Trnave. Foto: trnavskyhlas.sk

reklama

 

Kde sa objaví Peter Sagan, tam to žije cyklistikou a obrovským záujmom fanúšikov. V nedeľu takto ožije Trnava, ktorá bude dejiskom pretekov mužov s hromadným štartom v rámci 20. spoločných majstrovstiev Slovenska a Česka v cestnej cyklistike.

 

A Peter Sagan bude obhajovať titul z minulého roka z Plzne, keď absolvoval 80 km dlhé sólo za tričkom so slovenskou trikolórou.

 

Od roku 2011 ich získal v pretekoch jednotlivcov dovedna šesť a jeden pridal aj v časovke.

reklama

 

Suverenitu Saganovcov na domácom šampionáte v posledných ôsmich rokoch podčiarkujú dve víťazstvá jeho staršieho brata Juraja.

 

"Dúfam, že som v najlepšom stave, v akom môžem byť. Som pripravený na nedeľu a verím, že budem pripravený aj na Tour de France," uviedol Peter Sagan na stretnutí s médiami v sobotu večer v Trnave.

 

V nedeľňajších majstrovských pretekoch budú z tímu Bora-Hansgrohe štartovať aj Petrov starší brat Juraj a tiež Erik Baška.

 

Na otázku, s akou taktikou pôjde v nedeľu do pretekov, ktoré sa budú odohrávať prakticky na úplnej rovine v Trnave a jej okolí, P. Sagan odpovedal:

 

"Ešte som nepremýšľal nad tým, čo bude zajtra. Poradu v tíme Bora-Hansgrohe budeme mať až dnes večer. Samozrejme, pokúsime sa o ďalší titul. Kto ho získa? Cyklistika je tímová práca, mali by sme robiť tak, aby z toho bol dobrý výsledok pre niekoho z nášho tímu."

 

O Saganov autogram bol veľký záujem. Foto: Peter Kollár

 

 

Sagan má za sebou kvalitnú prípravu v USA ako aj vydarené preteky Okolo Švajčiarska, kde vyhral jednu etapu, štyrikrát bol na pódiu a triumfoval aj v bodovacej súťaži.

 

Tým všetkým sa dobre naladil nielen na domáci šampionát, ale aj na vrchol letnej časti sezóny Tour de France, ktorá odštartuje presne o týždeň v belgickej metropole Bruseli.

 

"Myslím si, že mám za sebou dobré obdobie. Tréningový kemp v Amerike bol výborný, lebo som tam nemal okolité ruchy a mohol sa venovať iba tréningom. A vo Švajčiarsku sa mi potom podarilo zajazdiť dobré umiestnenia. Verím, že v dobrej nálade absolvujem aj majstrovstvá Slovenska a potom aj Tour de France. Želám si najmä dôjsť do cieľa v Paríží," vyslovil sa trojnásobný majster sveta.

 

Foto: Peter Kollár

 

Keďže v sobotu bolo v slovenskom kalendári Petra a Pavla, Peter Sagan sa nevyhol otázke súvisiacej s oslavou menín a prípadným darčekom.

 

"Čo by som si želal? Dostávam toho veľa každý deň, neviem teda, čo by som si špeciálne želal. A v pretekoch nechcem mať veľké očakávania, vtedy to nie je dobré. A čo sa týka menín, tie sa vo svete neoslavujú, už som si nejako odvykol," zakončil Sagan.

 

Mužské preteky kategórie elite na MSR a ČR v cyklistike odštartujú v nedeľu na Hlbokej ulici v Trnave o 12.00 h.

 

Na rovnakom mieste bude aj cieľ približne o 16.30 h. Pelotón absolvuje dva vonkajšie a deväť mestských okruhov.

 

Veľký vonkajší okruh má 64 kilometrov a povedie cez Špačince, Dolné Dubové, Horné Dubové do Dechtíc a cez Kátlovce naspäť.

 

Malý meria 18 km a vedie do Špačiniec a späť.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama