Slovenskí bejzbalisti zdolali na úvod šampionátu v Trnave Bielorusko
ŠPORT - Bejzbal | 3.7.2019, 08.15, Ján Král
Slovenskí bejzbaloví reprezentanti začali Majstrovstvá Európy B-kategórie víťazne. Bielorusko zdolali 10:1. Výsledok hovorí jednoznačnou rečou, dlho však bol zápas vyrovnaný.
Tomáš Biskorovajný (v bielom) prispel k víťazstvu Slovenska. Foto (4x): Ján Král
reklama
Až v siedmej zmene naklonili Slováci misky váh na svoju stranu. Po výbornom odpale získal Tomáš Biskorovajný dve méty a následne po dobrom odpalu tímového kolegu Brunegrafa doklepol bod pre Slovákov a zvýšil na 2:1.
Rozhodnutie prišlo v nasledujúcom inningu, keď mužstvo spod Tatier nazbieralo osem bodov a Bielorusi žiaden.
Skóroval aj Biskorovajného tímový kolega z Angels Trnava Tibor Omasta. Do ďalších zápasov je pripravený aj trnavský nadhadzovač Marek Červený.
reklama
Tentoraz stál na kopci drvivú väčšinu času Jakub Ižold.
V druhom stretnutí našej skupiny zdolala Litva Rumunov 8:6.
V stredu o 17:00nastúpia Slováci v Bratislave na ihrisku Apolla proti Rumunsku. V Trnave sa predstavia opäť vo štvrtok proti Litve. Čas je stanovený taktiež na 17:00.
Jakub Ižold na nadhode.
Tomáš Biskorovajný odpaľuje.
Na druhej méte bol skôr ako súperov hráč a loptička.
Takto bežal Biskorovajný do cieľa pre druhý bod Slovenska.
Utorkové výsledky B-skupiny:
Slovensko – Bielorusko 10:1
Litva – Rumunsko 8:6