Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Keď Youtube spustí Ódu na futbal

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 15.7.2019, 14.33, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Keď Youtube spustí Ódu na futbal

Pavel Nedvěd v diskusii s Edgarom Davidsom. Reprofoto: youtube.com

Púpavy pri aleji
reklama

 

Záznam koncertu českej filharmónie a holandského symfonického orchestra z EURA 2004.

 

Umeleckým zážitkom sprevádza geniálny Jarda Bosák, ktorý s čertíkem z krabičky ven vytvára nedosiahnuteľnú métu komentátorstva.

 

YouTube mi to vyhodil ako náhodnú voľbu, spomenul som si na to, ako na jeden z najkrajších zápasov, zo zaujímavosti som to nechal bežať a poviem, že je to ešte lepšie, ako tá najkrajšia spomienka na to.

ŠUPA technika
reklama

 

Ide o tento zápas:

 

Od úvodu obe mužstvá poskladané zo silných individualít idú ako Hranolove hodinky, Každá jedna súčiastka do seba zapadá na milióntinu milimetra presne.

 

Česi dokonca pre väčší efekt vyťahujú na scénu Golema ze Smetanovej Lhoty, Holanďania kontrujú hlavičkovou obludou z Kampenu, v strede diriguje malý Mozart vo svojich najlepších rokoch oproti mašinám pracujúcim aj v červených otáčkach na 120% Davidsovi a Seedorfovi, Mozartovi však kryje chrbát neúnavný pitbull z Juventusu Nedvěd.

 

Ako hovorí staré české príslovie, na medvěda nechoď bez Nedvěda.

 

Futbalová melódia rozpráva celý príbeh o bojoch českých útočníkov Baroša s Kollerom s veternými mlynmi, o bojoch holandských útočníkov Van der Meydeho a van Nistelrooya s českou vozovou hradbou, príbeh o šikovnosti Robbena, statočnosti a odvahe obrancov jednej aj druhej strany, ktorí nielenže bránia, ale často nebezpečne útočia.

 

Melódia je popretkávaná nečakanými trianglami, kedy dlhými ťahavými tónmi zvonia tyče na jednej aj druhej strane, pomalšími tónmi symbolizujúcimi sklamanie nad nepremenenými príležitosťami, zmenami tempa, znamenajúcimi ovládnutie jednej strany druhou kedy, ale aj výbuchmi šialenej eufórie na oboch stranách po tom, čo jeden, alebo druhý tím prerazí súperovu bránu.

 

Koncert končí záverečným tónom českej filharmónie, ale ako v hudbe aj tu nikto nie je porazený, pretože muzikanti vždy vyhrávajú a s nimi aj divák, ktorý mal možnosť sledovať toto predstavenie naživo, ale aj ten, ktorý si ho pozrie s odstupom rokov.

 

Odporúčam tiež aj ako balzam po nie príliš vydarenom výkone.

 

Nazdáááár.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama