Trnavské rybníky
reklama

Orlický na piedestáli

ŠPORT - Atletika | 9.1.2011, 00.00, Ján Král

Bežeckú trilógiu vyhral Andrej Orlický. Lídra Triatlon teamu Trnava vynieslo na konečné prvé miesto víťazstvo v záverečnej tretej etape bežeckých podujatí, ktoré sa v areáli trnavskej Slávie konajú na prelome rokov.

Orlický na piedestáli

Pohár pre víťaza dvihol nad hlavu Andrej Orlický. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

Trojkráľovú šestku (dĺžka trate v km) prebehol takmer o pol minúty rýchlejšie ako druhý v poradí Andrej Valent. Orlickému k obhajobe primátu spred roka pomohla i neúčasť favorizovaného Ondreja Puškára, ktorý vynechal záverečný diel trilógie pre pracovné povinnosti. „V slabšej konkurencii som mal cestu k víťazstvu v uľahčenú. Teší ma hlavne, že sa tradícia trilógie udržala, pretože sa povrávalo o jej zrušení. To by bola veľká škoda, keďže ide o príjemné spestrenie sviatočného obdobia. Človek si zatrénuje a vybehá zemiakové šaláty a rezne,“ vravel v cieli s úsmevom Orlický. Vytrvalostný bežec trénuje tím triatlonistov, ktorí sa pripravujú na letné preteky vo svojej disciplíne. „Momentálne nás je dvadsaťpäť a pribúdajú noví. Triatlon je na vzostupe v rámci celého Slovenska, z čoho sa veľmi tešíme,“ uviedol.

 

Záujem o beh bol zo strany atlétov veľký. Foto: Michal Hlavatovič

ŠUPA technika
reklama


Taktikou na atlétov
Orlického poctivá práca sa odzrkadlila aj v ženskej kategórii, kde dominovala jeho zverenkyňa Silvia Blahová. „Možno sa atléti na nás trochu hnevajú. Andrej mi dával taktické pokyny pred pretekom, pretože vieme, že klasickí bežci sú rýchlostnejšie typy. Treba si pred nimi spraviť náskok počas pretekov a nenechávať to na záverečné metre. Šprint mi veľmi nejde, zameriavam sa viac na vytrvalosť,“ vravela skromne víťazka.
Rodáčka zo Šoporne býva už sedem rokov v Trnave. V lete sa chystá na akciu Ironman do Klagenfurtu a jej slovenskú obdobu v Nitre alebo Piešťanoch. „Na trilógii mi nešlo o prvenstvo, som v tréningovej príprave na leto. Pre mňa je hlavná sezóna v lete, keď sa idú dôležité triatlonové preteky,“ dodala.

 

A je to. Víťaz je v cieli. Foto: Michal Hlavatovič


Kozmonaut v Majcichove
Po krátkej odmlke pokračujú bežecké podujatia už 19. februára. O 14. h štartuje Suchovská pätnástka. Muži pobežia v Suchej nad Parnou 15,3 km, ženy 7,65 km. V nedeľu 6. marca sa uskutoční Majcichovská desiatka. Účasť na behu prisľúbil aj prvý československý kozmonaut Vladimír Remek, keďže akcia sa koná na počesť jeho letu do vesmíru v roku 1978.
Výsledky


Trojkráľová šestka (6 km) – muži: 1. Andrej Orlický (Triatlon team Trnava – 23:28), 2. René Valent (Behame.sk – 23:54), 3. Peter Radič (Cífer – 23:56)
– ženy: 1. Silvia Blahová (Triatlon tema Trnava - 27:38), 2. Barbora Šaštinská (Slávia Trnava – 28:13), 3. Zuzana Pribulová (Suchá n. P. – 29:29)


Celkové poradie bežeckej trilógie: 1. Andrej Orlický (Triatlon team Trnava), 2. Peter Radič (Cífer), 3. Peter Heretík (Triatlon team Trnava)
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama