Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na Lokomotíve si futbalovým turnajom uctia pamiatku Juraja Halenára

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 22.7.2019, 11.19, Ján Král

V areáli trnavskej Lokomotívy sa bude spomínať na Juraja Halenára. Futbalový memoriál na počesť bývalého slovenského ligového kanoniera sa uskutoční už túto stredu 24. júla.

Na Lokomotíve si futbalovým turnajom uctia pamiatku Juraja Halenára

Juraj Halenár už viac ako rok nie je medzi nami. Foto: Ján Král

reklama

 

Zúčastnia sa na ňom slovenské kluby, v ktorých kedysi rodák z Trnavy hrával. Do ďalších ročníkov majú organizátori ambíciu spraviť z turnaja medzinárodný a pozvať aj český Olomouc či maďarskú Nyíregyházu.

 

Na turnaji štartujú družstvá staršieho dorastu. O 9:00 si zmerajú sily domáca Lokomotíva s Interom Bratislava. O 10:30 sa proti sebe postavia Petržalka a Slovan Bratislava.

 

Zápasy sa hrajú 2 x 40 minút. Duel o tretie miesto je na pláne o 13:00, finále o 14:30.

John Manville 04
reklama

 

Zástupcovia klubov pôjdu v rámci turnaja položiť aj kytice kvetov na hrob Juraja Halenára na Cintorín na Kamennej ceste. Štyri budú s názvami klubov, jedna s titulom Klub ligových kanonierov.

 

Futbalista, ktorý strelil v najvyššej slovenskej súťaži rekordných 125 gólov, navždy odišiel v piatok 29. júna 2018 vo veku 35 rokov. Telo rodáka z Trnavy vtedy našli vo Vrakunskom parku v Bratislave bez známok života.

 

Juraj Halenár s futbalom začínal v trnavskej Lokomotíve. Tam si ho ešte ako dorastenca všimli zástupcovia Interu Bratislava, kde neskôr aj okúsil prvú ligu.

 

Potom hral za Artmediu Petržalku, Slovan Bratislava, pôsobil v maďarskej Nyíregyháze a českom Olomouci.

 

Po návrate na Slovensko ešte hrával za Borčice, FC Petržalku a naposledy pôsobil v nižšej rakúskej súťaži. Na konte mal aj tri reprezentačné štarty.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama