Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Štvrtok 9. 7., meniny má Lujza, zajtra Amália.Význam mien.

Peter Sagan nocoval v Trnave u Karola Lipovského: Jeho pobyt treba zapísať do kroniky mesta

Vydané 27.7.2019 o 13.15, prispievatelia

Najväčšou športovou udalosťou je v týchto dňoch bez akýchkoľvek pochýb Tour de France. Peter Sagan opäť pobláznil celý národ. Pred niekoľkými týždňami dal do pozoru aj celú Trnavu. Na majstrovstvách Slovenska bol obrovským lákadlom. Najväčšia hviezda potrebuje adekvátny komfort a ten mu doprial jeho obdivovateľ, zakladateľ prvého oficiálneho Saganovho fanklubu a zapálený fanúšik cyklistiky. Trnavčan Karol Lipovský cestuje za Petrom Saganom po celej Európe. Nedávno sa karta obrátila a slovenského cyklistu prichýlil vo svojom trnavskom penzióne Panorama.

Peter Sagan nocoval v Trnave u Karola Lipovského: Jeho pobyt treba zapísať do kroniky mesta

Peter Sagan počas cyklistických pretekov v Trnave. Foto: Peter Kollár


reklama

 

Peter Sagan a jeho tím boli počas majstrovstiev Slovenska ubytovaní vo vašom hoteli. To už niečo znamená, keď sa u vás „rozloží“ trojnásobný majster sveta. Ako sa mu páčilo?

- Bol prekvapený a spokojný. Na záver poďakoval kuchárovi a všetkým, ktorí sa starali o komfort celého tímu a jeho rodiny. Bol to zážitok na celý život. To by sa malo zapísať do trnavskej kroniky, že Sagan spal v Trnave prvý a možno aj poslednýkrát.

 

Podobné preteky v Trnave tak skoro nebudú. Ján Valach, jeho šéf, mi povedal, že porušili tradíciu. Vždy spávajú v inom meste, než v ktorom sa konajú preteky. Teraz to bolo inak. Vedeli, že my im dokážeme zabezpečiť pohodlie a pokoj.

advokát

reklama

 

 

Aj na vás musel byť vyvíjaný tlak, aby boli členovia tímu Bora Hansgrohe maximálne spokojní. Ako ste sa pripravovali?

- Museli sme zvýšiť oplotenie o jeden meter, aby boli dostatočne chránení. Aj tak boli paparazzi na streche alebo bytovkách v okolí. Každopádne nebol žiadny problém. Peter Sagan sa pri odchode zdržal asi pol hodinu. Rozdával autogramy a fotky.

 

Jednou zo zaujímavostí je, že niekoľko dní po majstrovstvách Slovenska sa mi ozvala jedna fanúšička a chcela sa odfotiť v izbe, v ktorej bol ubytovaný Peter.

 

 

Aký je Peter Sagan v čase, keď nesedí priamo na bicykli?

- Peter je úplne obyčajný chalan. Ten, kto si myslí, že je namyslený a podobne, sa veľmi mýli. Je špičkový športovec svetových parametrov. Ak príde čas a Sagan skončí, až vtedy si uvedomíme, akého malo Slovensko športovca.

 

To, ako on reprezentuje našu krajinu, asi nikto nikdy nedokázal. Áno, mali sme aj olympijských víťazov, ale to čo predvádza Sagan, to je niečo úžasné. Je to mimoriadny športovec.

 

Karol Lipovský a fanúšik Lukáš Kovár s Petrom Saganom v trnavskom penzióne s darčekom pre fenomenálneho slovenského cyklistu. Kríž venoval Petrovi Saganovi Juraj Duriš z Dubovian. Foto: archív LK

 

 

Mladší z dvojice bratov Saganovcov má na dosah siedme víťazstvo v súťaži o zelený dres, čím by vytvoril nové maximum na Tour de France. Čo hovoríte na jeho súčasné výkony?

- Sú presne také, aké som očakával. Stále je na špici. To, že nemá formu, môžu napísať iba tí, ktorí sa nerozumejú cyklistike. Sagan je stále lepší a lepší. Aj keď nevyhráva etapy, neustále sa umiestňuje medzi najlepšou päťkou. Máme obrovské šťastie, že žijeme v dobe, kedy Peter Sagan takto vyvádza.

 

 

Všetko nasvedčuje tomu že najslávnejšie preteky na svete si maximálne užíva. Okrem skvelých výkonov baví fanúšikov kúskami na zadnom kolese a rozdáva autogramy počas etapy...

- Pre neho je to zábava. Vie, že musí podať športový výkon, ale najmä si to užíva.

 

Peter Sagan je za každú zábavu, vyfotil sa aj s fanúšikmi z Dubovian. Foto: Archív LK

 

 

Tento rok ste videli naživo prvých päť etáp. Ako ste si ich užili?

- Preteky boli super. S Petrom sme sa dokonca stretli na hoteli. Stali sa nám aj nepríjemnosti, ale už to máme za sebou.

 

 

Pravdepodobne narážate na nepríjemnosti so záškodníkmi...

- Áno, ukradli nám bicykel a rozbili okno, ale v Belgicku je to bežné. Sociálne slabší ľudia sa ráno zobudia, potrebujú z niečoho vyžiť, tak rozbijú okno a hľadajú. Stalo sa nám to ráno. Boli sme v aute, robili si raňajky a mali otvorené dvere, keď nám zrazu rozbili okno. Ale taký je tam život. My si na Slovensku žijeme ako na zámku.

 

Na cestách za obľúbeným športovcom vo Švajčiarsku. Manželka Karola Lipovského dostala od Petra Sagana kyticu ako poďakovanie za fanúšikovskú podporu. Foto: archív LK

 

 

Na základe čoho si vyberáte, ktoré etapy na Tour de France navštívite?

- Vždy chodím radšej na tie prvé. Vtedy ešte nie je nič rozhodnuté. Je šanca, že Sagan môže byť aj v žltom tričku. Tentoraz sa mu to nepodarilo, ale už som bol na Tour, keď bol v žltom tričku.

 

 

Založili ste prvý oficiálny fanklub Petra Sagana. Bolo to v čase, keď ešte nemal na konte výraznejší úspech. Ako si spomínate na tieto začiatky?

- Bolo to v roku 2012. Vtedy ešte nebol známy. Až následne vyhral štyri etapy na pretekoch Paríž – Nice. Mal som oficiálny súhlas od Petra Sagana. Teraz je už fanklubov viac, čo je dobré. Som názoru, že by sa mali podobné fanúšikovské kluby zakladať aj na školách, aby sa deti viac približovali k športu.

 

Karol Lipovský počas vyhlasovania výsledkov na pretekoch v Trnave. Foto: Peter Kollár

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Bývalý hráč Spartaka Erik Sabo sa v Turecku teší z narodenia dcéry Sabíny

Bývalý hráč Spartaka Erik Sabo sa v Turecku teší z narodenia dcéry Sabíny

Onedlho mu možno pribudne ďalšia futbalová radosť, jeho klub má šancu na postup do tureckej Super lig. celý článok

Včely v participatívnych rozpočtoch bodujú, autori projektov šíria povedomie aj medzi deťmi

Včely v participatívnych rozpočtoch bodujú, autori projektov šíria povedomie aj medzi deťmi

S finančnou podporou samospráv vznikajú menšie včelnice, včelári ich využívajú predovšetkým na popularizáciu... celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Ducato Fiat Tanex Plošina Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Traja poslanci navrhli zníženie dane pre krajské inštitúcie, primátor Bročka nesúhlasí

Traja poslanci navrhli zníženie dane pre krajské inštitúcie, primátor Bročka nesúhlasí

Kultúrne inštitúcie sú v Trnave zdaňované rovnako, ako obchodné reťazce alebo výrobné podniky. Napríklad... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama