SLOVNAFT CUP: Horná Krupá zdolala Špačince, Malženice naložili Dubovanom

ŠPORT - Futbal | 28.7.2019, 20.06, prispievatelia

Do druhého kola Slovnaft Cupu postúpili Horná Krupá, Malženice, Zvončín aj Boleráz.

Víťazstvo Hornej Krupej v Špačinciach zabezpečil Boris Mikláš (vpravo). Archívne foto: trnavskyhlas.sk

V prvom kole Slovnaft Cup-u sa v regionálnom derby stretla dvojica mužstiev z piatej ligy – západ Špačince – Horná Krupá. Vedenia sa ujali hostia v 39. minúte gólom z pokutového kopu, ktorý premenil Boris Mikláš.

O pár minút neskôr ten istý hráč pridal zo štandardnej situácie druhý gól Hornej Krupej. Domáci znížili na konečných 1:2 až v druhom polčase, o ich jediný gól sa postaral Ondriš. Rozhodkyňa Miriama Matulová v zápase udelila až šesť žltých kariet, tri videli hráči domáceho mužstva, ďalšie tri hostia.

Horná Krupá sa v ďalšom kole tejto pohárovej súťaže stretne s Galantou.

V zápase Dubovany – Malženice sa vedenia už v 6. minúte ujali domáci, ich gól strieľal Denis Krajčo. To bolo však zo strany domácich prakticky všetko, pretože ďalej už góly strieľali len hráči Malženíc. V prvom polčase to bol Sekera a dva krát Daniel Dvorák, v druhom polčase strieľali Balážik, Kovársky, Juriš a dva krát Sekera. Do druhého kola Slovnaft Cupu postupujú Malženice, stretnú sa s TJ Plevník – Drienové.

Ešte v sobotu sa hral pohárový zápas Zvončín – Vrbové. Vedenia sa ujali v 26. minúte hostia gólom z pokutového kopu, premenil ho Srnec. Domáci vyrovnali na začiatku druhého polčasu gólom Jankoviča, o minútu neskôr pridal ich druhý gól Planeta. Zvončín sa v druhom kole Slovnaft Cupu stretne 14. augusta s Petržalkou.

Boleráz si postup do druhého kola vybojoval v Mokrom Háji na Záhorí. Vedenia sa ujal v 28. minúte gólom Bagiho, o konečný výsledok 0:2 sa v samom závere zápasu postaral Kollár. V druhom kole pohára si Boleráz zahrá s Gbelmi.

V stretnutí Piešťany – Jacovce padlo v riadnom hracom čase až šesť gólov, po remíze 3:3 o postupujúcom napokon rozhodovali pokutové kopy. V nich sa o niečo lepšie darilo hosťom, ktorí postúpili do druhého kola pohárovej súťaže, keď premenili šesť pokutových kopov.

Voderady si z Malej Mače odviezli nakladačku 6:2. Prvý gól inkasovali už v 1. minúte, napriek tomu v prvom polčase boli domácim ešte vyrovnaným súperom. V druhom polčase už góly strieľali len hráči Malej Mače, ktorí zaslúžene postúpili do druhého kola Slovnaft Cupu.

Slovnaft Cup - 1. kolo:

Zvončín – Vrbové 2:1 (0:1)
Góly: 52. Jankovič, 53. Planeta – 26. Srnec
ČK: 67. Srnec
ZVONČÍN: Strmenský – Bron, Daniš, Glasa, Lošonský, Vyskoč, Jankovič, Planeta, Zelenský, Brečka, Benkovský (Vandák, Rumpel, Mihalovic)
VRBOVÉ: Horváth – Dubovský, Troják, Gažík, Strecký, Šarudi, Macho, Virág, Kurinec, Kusý, Srnec (Šimor, Verchola)

Piešťany – Jacovce 3:3 (1:1)  Pokutové kopy 5:6
Góly: 21. Braniša, 72. Glos (pen), 78. Gula – 17. Michalec, 48. Piterka, 84. Bajzík
PIEŠŤANY: Budka - Polačik, Hutár, Glos, Žák, Kusý, Štefanka, Korec, Klasovitý, Gula, Braniša (Hrnčiar, Miškech)

V Piešťanoch o postupujúcom rozhodovali penalty. V riadnom hracom čase jednu premenil aj Jozef Glos. Foto: Miroslav Ledecký

Špačince – Horná Krupá 1:2 (0:2)
Góly: 60. Ondriš – 39. a 44. Mikláš
ŠPAČINCE: Píš – Malý, Komadel, Žitný, Hlúch, Bango, Ondriš, Cmero, Konečný, Akbar, Maška (Novanský, Habala, Rippel)
HORNÁ KRUPÁ: Dúcky – Holič, Mikláš, Španka, Strečanský, Blaho, Šarabok, Zaoral, Ertl, Žák, Šiška (Maron, Sabo, Zázik)

Malá Mača – Voderady 6:2 (3:2)
Góly: 1., 57. a 76, Kača, 25. Blanárik, 29. Jarábek, 74. Mrva – 21. Rosypál, 45. Tománek
VODERADY: Jarábek – Šurina, Tománek, Rosypál, Živický, Cíferský, Fatranský, Taranda, Zelenský, Páleník, Dubovský (Hanzel, Lacuška, Šoka)

Mokrý Háj – Boleráz 0:2 (0:1)
Góly: 28. Bagi, 90. Kollár
BOLERÁZ: Jedlička – Klačo, Mackovčín, Daniš, Dubec, Líška, Bagi, Loskot, Kollár, Vangel, Blaško (Lošonský)

Dubovany – Malženice 1:8 (1:3)
Góly: 6. Krajčo – 10., 73. a 75. Sekera, 21. a 25. Dvorák, 46. Balážik, 54. Kovársky, 62. Juriš
DUBOVANY: Kalaš, Kollár, Strečanský, Kusý, Masaryk, Masarik, Dovičič, Holán, Bernát, Svítek, Krajčo (Krajčo, Herceg)
MALŽENICE: Székely – Lančarič, Juriš, Jakubička, Beseda, Magdolen, Dvorák, Balažík, Halmo, Železník, Sekera (Čmilanský, Kovársky, Orolín)

Momentka zo súboja Dubovany - Malženice. Svítek v súboji s hosťujúcim Balážikom. Foto: Miroslav Ledecký

Pata – Hlohovec - kontumačne 3:0, hostia nenastúpili na zápas