Trnavské rybníky
reklama

Siláci majú v sobotu zraz pred City Arenou, súťažiť budú v mŕtvom ťahu

ŠPORT - Silové športy | 31.7.2019, 07.00, prispievatelia

Futbalový Spartak hrá tento týždeň dva zápasy doma – vo štvrtok Európsku ligu s Lokomotivom Plovdiv a v nedeľu domácu ligu s Nitrou. Pri City Arene to však bude žiť aj v sobotu 3. augusta. Na prekrytej pešej zóne známej ako Andelské námestie sa uskutoční Victoria Cup.

Siláci majú v sobotu zraz pred City Arenou, súťažiť budú v mŕtvom ťahu

Na súťaži sa predstavia silní muži rôzni vekových kategórií a takisto aj nežnejšie pohlavie. Foto: AWPC Slovakia

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ide už o dvanásty ročník medzinárodnej súťaže v mŕtvom ťahu. Akciu organizuje Slovenská amatérska federácia silového trojboja (AWPC-Slovakia), ktorá ripravila celodenný program.

 

Určený nie je len výkonnostným športovcom ale aj pretekárom, ktorí svoju športovú kariéru môžu začať práve v Trnave.

 

Na pravé poludnie o 12:00 sa na súťažnom pódiu však predstavia – okrem tých neregistrovaných – aj registrovaní pretekári.

ŠUPA technika
reklama

 

Do súťaže sa prihlásilo viac ako 90 pretekárov zo šiestich krajín. Organizátori však ešte do začiatku súťaže očakávajú na štartovej listine viacero ďalších mien, takže ak sa nič nepredvídateľné nestane, účastnícky rekord z roku 2017 (98 pretekárov) môže byť prekonaný.

 

Okrem domácich borcov sa na súťažnom pódiu predstavia pretekári z Česka, Rakúska, Maďarska, Bosny a Hercegoviny a Poľska.

 

Súťažiť sa bude v šiestich kategóriách RAW: dorastenci, juniori, ženy, muži masters, muži open do 100 kg a muži open nad 100 kg a v štyroch kategóriách v divízii EQUIP (v dresoch).

 

Vzhľadom na to, že AWPC-Slovakia je open federácia, na súťaži sa môže zúčastniť v podstate každý (okrem registrovaných pretekárov federácie SAKFST), kto splní podmienky dané organizátorom. Stále je tu možnosť prihlásiť sa.

 

Aktuálnu nomináciu si môžete pozrieť TU.

 

(sir, krj)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama