Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na rande chodia do kuchyne

RELAX - Tí sú naši | 1.8.2011, 00.00, Katarína Rosinová

Zoznámili sa cez spoločného kamaráta. Pikantnejšia verzia znie, že Michal bol Luckiným učiteľom fotografie. Isté je, že z toho bola láska ako hrom.

Na rande chodia do kuchyne

Ukážkoví hostitelia. Foto: mš

reklama

 

Štofo doma vypeká

Majú toho spoločného viac než dosť. Obaja sú veľmi tvoriví, majú vzťah k výtvarnému umeniu aj hudbe. Milujú retro, Francúzsko, úplne najviac francúzske retro. A ešte prírodu. To všetko sa odzrkadľuje v jednom trnavskom bytíku, ktorý, dnes už manželia Štofejovci, obývajú. Na našu návštevu sa zodpovedne pripravili. Lucia sa priznala, že poumývala všetky okná, Michal si konečne poupratoval svoj hudobný kútik. Pri malinovke z domáceho bazového sirupu, jednohryzkách a orechovej zmrzline sme sa cítili viac než príjemne. Ukážkoví hostitelia!

Synťák za zlomeninu

reklama

V dvojizbovom byte Luciiných rodičov majú všetko, čo k životu a práci potrebujú. Michal sa živí skladaním hudby. Popri svojej skupine Hudba z Marsu rozbehol vlastný elektropopový projekt Dynamo Team práve s Luciou. On skladá a mixuje hudbu, ona spieva. „Nevedela som o sebe, že to viem, ale keď Michal skôr zo žartu navrhol, nech to vyskúšame, zistili sme, že mám celkom zaujímavú farbu hlasu,“ spomína Lucia. Projekt vznikol v Anglicku, kde žili sedem mesiacov. „Lucka tam pracovala, a ja som rozmýšľal, čo budem robiť. Chalani z kapely boli ďaleko a riešiť niečo na diaľku bol problém, tak som si vymyslel, že urobím hudobný projekt na počítači,“ približuje Michal Štofej, ktorého prezývajú Štofo.
Teraz chystajú album. Bez vydavateľstva a ďalších ľudí, svojpomocne a slobodne. Sami si urobili aj videoklip k pilotnej piesni Roll the Dynamo, v ktorom Lucia jazdí po Barcelone na retro bicykli. „Táto filozofia sa nazýva Do it yourself – Urob si sám. Všetko si zabezpečíme sami a hudbu šírime do sveta prostredníctvom internetu.“
Z Barcelony si priniesol zopár retrokaziet z výpredaja, pobyt v Londýne zase obohatil jeho hudobný kútik o staré platne. „Ale zatiaľ ich nemám na čom prehrávať,“ usmieva sa a dodáva, že už by bolo načase sprevádzkovať gramofón. Ten tróni v rohu miestnosti, obklopený najrôznejšími klávesovými nástrojmi. Nechýba jeho prvý syntetizátor značky Casio, ktorý si kúpil ešte ako tínedžer z poistky za zlomenú nohu. Nájdeme tu aj starobylý elektrický organ, gitaru či minihudobné štúdio. Základom je počítač Mac. Nie je ťažké uhádnuť, ktoré miesto v byte má Michal najradšej.

 

Michal vo svojom kráľovstve. Kvôli nám si v ňom konečne upratal. Foto: Michal Hlavatovič


Krútia hlavami

Na voľnej nohe bude čoskoro aj jeho polovička. Učiteľka angličtiny si dala pauzu a pracuje na tom, aby sa mohla živiť svojím najväčším hobby – výrobou šperkov a bižutérie. Všetky komponenty má zhromaždené vo vyklápacej komode v spálni, kde cez deň tvorí. Pod značkou lulu.bijoux vznikajú bláznivé čelenky a brošne, ale napríklad aj doplnky pre nevesty, ktorým nechýba francúzsky šarm. Zo striebra a riečnych perál vyrába elegantné náušnice, náhrdelníky i náramky. Obaja si skrátka robia, čo chcú a čo ich baví. „Chceli by sme byť inšpiráciou a povzbudením pre iných ľudí, ktorí sú tvoriví, ale boja sa zanechať prácu a živiť sa tým, čo vedia a majú radi,“ hovorí Michal. „Dá sa to, aj keď sa nám mnohí smejú a krútia hlavami, čo vlastne robíme a kedy si už konečne nájdeme prácu. My to berieme ako svoj životný štýl,“ dopĺňa ho Lucia.
Obaja robia doma, každý v inej izbe. Keď si chcú oddýchnuť od svojich pracovných zón, dajú si rande v kuchyni. Je ladená v štýle, ktorý nazývajú paneláková verzia moderného etna. Na tehlovočervených stenách vyniká drevený nábytok a množstvo izbových rastliniek. Kráľom je tu vraj Michal, ktorý varí lepšie ako jeho manželka. Zo všetkého najradšej pečie zákusky. Lulu má zase pod palcom väčšinu ostatných domácich prác. Ponorka? Nehrozí. Naopak, sú radi, že spolu trávia toľko času. „Najradšej oddychujeme doma na gauči pri starých francúzskych komédiách alebo filmoch s Woodym Allenom. Alkoholu neholdujeme, ani bujaré párty sa u nás nekonajú. Keď prídu na návštevu kamaráti, radšej si s nimi podebatujeme a zahráme spoločenskú hru,“ dodáva Michal.

 

Luciin obľúbený kútik, v ktorom vzniká jej originálna aj bláznivá bižutéria. Foto: Michal Hlavatovič


Dom snov

Steny bytu zdobia Luciine obrazy a Michalove fotografie z Indie. Nábytok je z väčšej časti pôvodný. „Nie je to celkom domov našich snov. Ten si ešte len ideme stavať, preto súčasný byt veľmi neriešime,“ hovorí Michal. Hoci radi cestujú, bývať inde ako na Slovensku neplánujú. „Uvažovali sme aj o živote v zahraničí, ale rozmysleli sme si to, pretože základné veci pre život sa tam vybavujú veľmi ťažko.“ Pozemok pre svoje budúce hniezdočko kúpili v Horných Orešanoch. Zavážila poloha – len na skok do lesa. Teraz jazdia po Európe a čerpajú inšpiráciu na to, ako by mal ich domček vyzerať. Chcú ho mať premyslený do detailov. Prvý kus nábytku, prastarý kredenc, už majú odložený u Luciinej babky. Jedno je isté, ich obydlie nebude obyčajné. Sú totiž zástancami toho, že domy by mali byť nápadité a zároveň vyjadrovať to, čo majú ich obyvatelia radi a akí sú. „Súčasný byt je malý, ale nám dvom stačí. Domček bude oveľa väčší. Chceme mať aspoň päť detí a psa, tak aby mali kde behať,“ smeje sa Michal.
 


reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama