ŠPORT - Plávanie | 4.8.2019, 07.00, prispievatelia

Trnavskí plavci sa v exotickej krajine nestratili.

Trnavčan František Jablčník zaplával v Baku skvelé výsledky

M. Daniš, tréner Hlavatý, F. Jablcnik na EYOF Baku v Azerbajdžane. Foto: archív klubu

Vynikajúci úspech dosiahli plavci STU Trnava na najvýznamnejších plaveckých pretekoch mladších juniorov v Európe.

V dňoch 22. - 26. júla sa František Jablčník a Matej Daniš (obaja SŠŠ J. Herdu) predstavili v kategórii mladších juniorov na Európskom olympijskom festivale mládeže v azerbajdžanskom Baku.

Na týchto pretekoch bola veľká konkurencia, štartovalo 370 plavcov zo 48 krajín.

Fantastické výkony podal František Jablčník, ktorý si vo všetkých disciplínach, v ktorých štartoval, vylepšil osobný rekord a prebojoval sa minimálne do semifinále!

V disciplíne 200 metrov voľný spôsob obsadil 14. miesto. Na 200 metrov polohové preteky obsadil vynikajúce 13. miesto a v disciplíne 400 metrov polohové preteky po dvojnásobnom vylepšení slovenského rekordu juniorov sa prebojoval až do finále a časom 4:29.93 obsadil skvelé 8. miesto!

Darilo sa aj Matejovi Danišovi, ktorý plával disciplínu 100 metrov voľný spôsob v osobnom rekorde 54:53, čo stačilo na 40. miesto.

V hlavnej disciplíne 50 metrov voľný spôsob obsadil časom 24:73 konečné 32. miesto a na 100 metrov motýlik časom 1:00.24 skončil na 36. mieste.

Finálová účasť a juniorský slovenský rekord Františka Jablčníka na 400 metrov polohové preteky, ktorý môže 16-ročný Trnavčan ešte 2 roky prekonávať, sú vynikajúcom výsledkom.

"Ukazuje sa, že príprava, ktorá sa uskutočnila v bazéne Materiálovotechnologickej fakulty STU, na reprezentačných sústredeniach a v Aquaparku Trnava, priniesla obrovský úspech plaveckého klubu STU Trnava," uviedol tréner trnavských plavcov Rastislav Hlavatý.