Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: S Cíferom bitka takmer ako pri Termopylách. Takmer...

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 5.8.2019, 17.09, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: S Cíferom bitka takmer ako pri Termopylách. Takmer...

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Milí priatelia,
nová sezóna už klope dvere. 


Klop, klop... 

Kto je? 

Otvor! 
Aký Otvor?
Otvor, do rici!
Otvor Dorici? Takého nepoznám.

ŠUPA technika
reklama


Pokus o humor.

 

Ale pome teda na stručné zhrnutie letnej prípravy. 


V letnej pauze to boli zlaté časy kondičných trénerov, výživových poradcov, najviac práce s nami mal asi známy fyzioterapeut Dr. Nicholaus s asistentmi Beerom a Jelínkom. 


Počas prestávky veľký hráčsky prievan nenastal, zato ručička váhy v niektorých prípadoch akcelerovala z nuly na sto za dve sekundy.


Prvý ostrý štart sme zaknihovali na turnaji v Peckovcách, respektíve v Jánovcách, alebo aj Jánosházi. Peckovce sú to aj preto, lebo sme tam oženili falošného Voza, inak aj Pecka zvaného. Ako sa hovorí: Vozo do každej dediny.


Najprv mali hrať 4 mužstvá, ale jedno z nich bol Báhoň, asi výber miestneho zariadenia, pravdepodobne však netrafili.


Tak sa turnaj odohral s tromi mančaftmi. Domáci aj my sme si poradili Kaplnou po výsledkoch 3:2 a 5:1.

 

V treťom zápase teda išlo o celkového víťaza turnaja, 2 minúty pred koncom sme viedli už 3:1, domáci znížili a tretí gól pridali z tesného zhruba 2 metrového ofsajdu. 3:3.


Na skóre sme teda mali vyhrať (8:4 ku 6:5), ale išlo sa na penalty a Jánovcám odlahlo, že si vybrali správneho Voza, lebo v šiestej sérii som pokutový kop epicky dojebabral.


Rany na duši chlapcom potom musela látať Gizka Oňová.


Ďalší prípravák nás vyzval finalista Bestrent cupu Zavar, ktorý sa do nás kombinačnou hrou oprel od začiatku, postupom času sme však hru vyrovnali a konečný rezultát bol 3:3.


To sme naposledy videli Jeďa v športovom.


O týždeň sme Slávii prebrali ohrdnuté Pečeňady, kedy im trnavský celok dal košom. Opäť kvalitný súper s dobrou kombinačnou hrou.

 

Nakoniec sme na konci zápasu síce ťahali za kratší koniec po výsledku 1:2, na zápase však nebol dovolenkujúci trénerko, pretože po extempore v Jánosházi by musel mať Dr. Nemo na lavičke defifrilátor, keby videl, že si loptu k pokutovému kopu staviam ja.

 

Základ je však viera vo vlastné schopnosti. Väčší už nebudem. Maximálne si povesť obhájim. Nakoniec však s prehľadom na 1:1.


Posledný, dá sa povedať že už ostrý zápas nás čakal opäť doma v lokálnom derby so susedným Sajfr sity. 


Hostia už pricestovali aj ligovými posilami, naša exligová hviezda však absentovala, skoro mi tam skočilo, že abstinovala, chalan trénoval skoky do bazéna a odnieslo si to koleno.


Tak sa mi črtala šanca zahrať si s Peťom v útoku, ale bohužial už asi nedržím pokope ani silou vôle, okrem na pivo ma začalo ťahať aj vzadu na nohe.


Do útoku tak šiel Kladivár, ktorého predstava 70 až 80 minút na ihrisku mimoriadne potešila.


Nezačali sme ideálne a už v 3. minúte sme po nedôraznom bránení po rohovom kope hostí inkasovali z kopačky Tibenského - 0:1.


Cíferčania na dlhé minúty ovládli hru a Matúško vyťahoval jeden zákrok za druhým. Prípadne sa hostia snažili doviesť loptu až do kuchyne a naša obrana hasila v hodine dvanástej.

 

Aby Kladivárovi nebolo lúto, tak mu hospodár vybavil menšiu prietrž, aby zvládol aj druhú polovicu.

 

Zhruba v 20 tej minúte sme hru optimisticky vyrovnali, na kopačky hostí takpovediac sadla menšia nervozita, čo dokonale využil náš Peťo v 33. minúte vyrovnávajúcim gólom.


Holo 1:1.


Hosťom však nechtiac pomohol delovkou do prázdnej brány náš Dudko, na obranu však treba pridať, že v plnom behu na klzkom teréne veľa iných možností nemal.


42.minúta a 1:2.


Tak Cíferani, ako aj my sme si uvedomovali zradnosť jednogólového vedenia, najmä keď sa hra vyrovnala, aj keď viac šancí mali stále hostia.

 

Jednu z nich po dokonle zahratej akcii upratal do siete nikým neatakovaný Kolenič.


53. minúta a 1:3.


My sme však tiež fintu do žita nehodili a na skrumáže je naslovovzatý odborník náš kapitán Sedlo. Keď bude niekde na námestí stotísová demonštrácia, nájdete ho jednoducho. Kopnite tam loptu a ona si ho nájde.


65. minúta a 2:3.


A tomu sa hovorí, že sa lámal chleba. Vysoko favorizovaní hostia ako aj my sme vedeli, že ak dáme na 3:3, ide sa na penalty, ak ale strelí Sajfr sity gól, bude sa už len dohrávať.

 

Buď mohli byť dva výrazné dejinné medzníky a to bitka pri Termopylách a Hrnčiarovce - Cífer a po penaltách poslať hostí pešo domov, alebo ako sa stalo skutočnosťou, hostia strelili ukľudňujúci gól na 2:4 opäť Grosmanom a poistku pridal o dve minúty Šimek, svojím druhým gólom Kolenič.


71. minúta 2:5.


Naše úsilie trochu opadlo, naviac nám proti technicky dobre vybavenému tímu dochádzali sily.


Hosťom sme však dokonale vytreli zrak v 90. minúte. Po skrumáži v šestnástke Cífera sa k lopte dostal náš kanonier Peťo a ľavačkou strelil víťazný gól nášho tímu, nakoľko na konci sa vždy hrá o rozhodujúci, aspon teda tak to máme zaužívané z tréningu.


Nevíte koho máme druhé kolo?


Nazdáááár

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama