Trnavské rybníky
reklama

Piešťanské Čajky lovili posily aj v zahraničí, hráčky získali z Chorvátska či Ameriky

ŠPORT - Basketbal | 6.8.2019, 10.21, prispievatelia

"Snažíme sa preferovať slovenské hráčky, trh je však obmedzený," vraví Tomáš Horký.

Piešťanské Čajky lovili posily aj v zahraničí, hráčky získali z Chorvátska či Ameriky

Jednou z posíl je Američanka Jessica January. Foto: piestanskecajky.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Úradujúce vicemajsterky Slovenska v basketbale Piešťanské Čajky pôjdu do nasledujúcej sezóny 2018/2019 naplno. Po minuloročných odchodoch a zraneniach hlásia štyri nové perspektívne posily.

 

Prvou budúcou hračkou v sezóne 2019/2020 sa stala 19 – ročná Chorvátka Matea Tadić. S vedením klubu sa dohodla na ročnom pôsobení s následnou opciou.

 

Mladá rozohrávačka, ktorá je odchovankyňou chorvátskeho tímu ZKK Medveščak Záhreb, patrila k najlepším v družstve.

ŠUPA technika
reklama

 

Hráčka vysoká 176 centimetrov mala na výber z viacero ponúk, no pre Piešťanské Čajky sa rozhodla najmä pre výborné zázemie a pravidelnej prezentácii v medzinárodných súťažiach.

 

“Dúfame, že ako prvé zahraničné pôsobisko budú pre ňu Piešťanské Čajky dobrým začiatkom v profesionálnej kariére. Určite dostane príležitosť a priestor zlepšovať sa vo všetkých smeroch. Je to talentovaná rozohrávačka, mládežnícka reprezentantka Chorvátska, takže očakávame, že postupne prinesie aj určitú kvalitu,” zhodnotil novú posilu športový manažér  Tomáš Horký.

 

Po odchode Rebeky Mikulášikovej do USA a Ivany Jakubcovej do Talianska potrebovali Piešťany vyplniť podkošový priestor.

 

Post pivotky by mala dokonale zastúpiť 198 centimetrov vysoká Yasmine Bidikuindila. Kanaďanka doteraz pôsobila v americkej súťaži NCAA na Louisiana State University a bude to jej prvé pôsobenie v Európe.

 

“S Kanaďankami máme doposiaľ veľmi dobré skúsenosti a veríme, že Yasmine do nášho tímu a herného konceptu zapadne. Bude pre nás kvalitnou posilou,” pokračoval Horký.

 

Klubu z kúpeľného mesta sa podarilo angažovať aj mladú Slovenku. Dvadsaťročná Terézia Sailerová, odchovankyňa BKM Junior UKF Nitra, prišla do Piešťan po tom, ako jej materský klub oznámil neúčasť v ženskej extralige.

 

Rozohrávačka vysoká 174 centimetrov sa teší na profesionálne prostredie, ktoré jej Piešťany vedia zabezpečiť.

 

“Terézia je mladá hráčka, od ktorej očakávame, že prinesie do družstva energiu a dravosť,” zhodnotil Slovenku tréner Piešťanských Čajok Richard Kucsa.

 

Bývala mládežnícka reprezentantka je zatiaľ jedinou slovenskou posilou Čajok.

 

“Vždy sa snažíme preferovať slovenské hračky. Trh s nimi je však veľmi obmedzený, čo nám sťažuje možnosti,” doplnil Horký.

 

Nateraz poslednou posilou je produktívna rozohrávačka Jessica January, rodáčka z Richfield v Minnesote.

 

Pre 170-centimetrovú Američanku budú Piešťany doposiaľ tretím európskym pôsobiskom. Jessica sa v minulej sezóne predstavila vo fínskom tíme Hyvinkaan Ponteva a v sezóne 2017/2018 v rumunskom Alba Iulia, kde bola najlepšou hráčkou družstva.

 

Hráčka ponuku prijala aj na základe dobrých referencií od Janee Thompson, ktorá za Čajky hrávala minulý rok..

 

“Jessica by mala priniesť kvalitu aj skúsenosť. Verím, že bude patriť k líderkám nášho družstva,” zhodnotil Richard Kucsa.

 

VERONIKA RUSNÁKOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama