Trnavské rybníky
reklama

Zomrel Trnavčan Slavko Kostolanský, muž ktorý nosil v srdci rodinu a futbal

BLOG - Trnavskými očami | 6.8.2019, 16.56, Ján Král

Vo veku 62 rokov zomrel Slavko Kostolanský, Trnavčan, ktorý nadovšetko miloval svoju rodinu, priateľov a futbal. Smutná správa prišla v utorok 6. augusta ráno. Zradilo ho srdce, z ktorého priehršťami rozdával okolo seba.

Zomrel Trnavčan Slavko Kostolanský, muž ktorý nosil v srdci rodinu a futbal

Slavko Kostolanský.

 

Slavka som spoznal cez trnavský futbal v roku 2007. Stali sa z nás priatelia, o Spartaku ale aj bežnom živote sme dokázali predebatovať hodiny, osobne či telefonicky.

 

Súkromne podnikal a v Trnave sa veľa pohyboval okolo futbalu. Poznal sa s množstvom známych tvárí.

 

Veľmi dobrí priatelia boli s Ladislavom Kunom, na jeho šesťdesiatke sedeli za vrcholom stola po jeho pravici Valerián Švec a Dušan Keketi, ako jeden z mála ľudí sa dostal za Jozefom Adamcom, keď už bol Hatrlo na tom najhoršie...

 

Nikdy nezabudnem, ako ma raz cestou na futbal do Českej republiky zoznámil na pumpe pri Pardubiciach s českou hokejovou legendou Dominikom Hašekom, ktorému sa na Slovensku  manažérsky staral o jeho pracovné aktivity. A následne sme spolu zašli do Prahy za Patinom Dobiašom.

 

Menovať jeho nielen futbalových kamarátov by som mohol ďalej, išlo o kvantum ľudí.

 

S manželkou Zuzanou počas synovej svadby. 

 

 

Lenže to, na čo bol najcitlivejší a najpyšnejší, mal vždy doma - milujúcu manželku Zuzanu a už dávno dospelé deti Zuzanu a Andreja, ktoré už majú vlastné rodiny.

 

Z Andreja sa časom stal tréner brankárov Spartaka, neskôr reprezentácie Jemenu, Bahrajnu a aktuálne športový riaditeľ Spartaka. Každý otec si asi vie predstaviť, akú hrdosť musel pri pohľade na synove úspechy zažívať...

 

Svoje vnučky Simonku, Adelku a Natálku miloval, prezýval ich princezné a vždy sa tešil z každého ich čo i len malého pokroku.

 

Mimoriadne si však vždy vážil, ako sa rodina o neho stará, keď sa mu začalo zdravotne priťažovať.

 

Vnučku Simonku učil korčuľovať na ľade, ktorý vytvorili s kamarátom.

 

 

Býval na Kopánke a keď v zime prituhlo, napustili so susedom Milanom Tomíkom na ihrisku na Átriovej ulici vodu, aby vytvorili ľad, kde sa deti z okolia mohli korčuľovať a zabávať. Pre okoloidúcich uvarili varené víno a užívali si pohodu.

 

Vo vlastnom dome mal miestnosť s futbalovými dresmi a relikviami. Špeciálne opatroval rukavice Vlastimila Opálka, ktoré niekdajší slávny trnavský brankár venoval svojmu krstniatku, vtedy malému chlapcovi Andrejovi Kostolanskému.

 

Slavko mal špecifický humor, veľmi rád robil rôzne filigránskej kúsky a rád si vystrelil z kamarátov.

 

Spomínam si, keď nám chýbal jeden do počtu na hokejový zápas na zimáku. Ponúkol sa, že si pôjde zahrať, ale s dodatkom, že sa nevie ani poriadne korčuľovať.

 

Napokon nás, takmer o tridsať rokov mladších súperov, sám kľučkami "povláčil po ľade" a gólmi rozhodol o výsledku... Po zápase sa smial, ako zase niekoho dostal. Zapálil si cigaretku a spokojne išiel na kávičku. To bol proste on.

 

S Dominikom Hašekom a Stanley Cup-om.

 

 

Na štadióne Spartaka videl súťažný zápas naposledy v júli. Počas Superpoháru so Slaviou Praha sa mu náhle priťažilo a v sprievode Petra Zelenského odišiel radšej domov.

 

Počas toho, ako bol Spartak na dueli Európskej ligy v Plovdive, prišla správa, že nastali komplikácie a museli ho previesť do nemocnice.

 

Stále som veril, že to nejako rozchodí a pôjdeme si spolu posedieť k nám na terasu, ako sme sa už dlho dohadovali. Nestihli sme to.

 

S priateľmi na oslave šesťdesiatych narodenín.

 

 

Posledná rozlúčka so Slavkom Kostolanským bude v piatok 9. augusta o 13:00 na Cintoríne na Kamennej ceste v Trnave.

 

Slavko, dávaj tam zhora na nás a náš Spartak pozor.

 

Česť tvojej pamiatke!

 

JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama