Trnavské rybníky
reklama

Leopoldov: Konečne začíname byť mestom

AKTUALITY - Región | 1.8.2011, 11.20, Darina Kvetanová

LEOPOLDOV – Vynovené Námestie svätého Ignáca a zrevitalizovaný park prišli Leopoldovčanom vhod. Oficiálne ich sprístupnili cez víkend, počas hodov.

Leopoldov: Konečne začíname byť mestom

Park a námestie pokrstil v sobotu pri slávnostnom otovrení dážď. Foto: Darina Kvetanová

Cukrovar
reklama

Ľudia sa z nového priestranstva tešia. Podľa primátora Milana Gavorníka sú takéto aktivity cestou k modernizácii Leopoldova. „Pasovali sme sa za mesto, sme však len väčšou dedinou. Potrebujeme preto vybudovať objekty, ktoré potvrdia, že Leopoldov je skutočne na úrovni mesta,“ povedal po otvorení.
Leopoldov, rovnako ako okolité obce a mestá, získal peniaze na revitalizáciu centra z eurofondov. Za nové chodníky, opravu cesty, výsadbu zelene a fontánu celkovo zaplatia 999 997 eur, päť percent z tejto sumy pôjde z mestského rozpočtu. S prácami začali minulý rok v septembri, ukončenie projektu predpokladajú do konca októbra.
Mesto sa uchádzalo aj o európske peniaze na kamerový systém, vďaka ktorému by mali obnovený park a námestie pod kontrolou. „Je tu väznica, veľa ľudí tu nastupuje na výkon trestu, mnohí ho končia. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sú kamery v Leopoldove potrebné. Ani s touto argumentáciou sme však zatiaľ na ministerstve neuspeli,“ konštatoval primátor.
Prvým väčším návalom park aj námestie aj bez nového kamerového systému úspešne odolali. Hodovníci z piatka na sobotu udržali až na typický slovenský jav - všade samé odpadky, svoje vášne na uzde.

Otvorenie námestia a hody ľuďom spríjemnili členovia zoskupenia Art Music Orchestra z Červeníka. Foto: Darina Kvetanová

Munipolis
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama